çilek ve ciğer iz mi bırakır???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve seyrantepe tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

10 Nisan 2009
    Konu Sahibi : seyrantepe
  1. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar;yardımlarnıza ihtiyacım var;doğum yapmak üzereyim. merak ediyorum ciğerin olduğunu duymuştum da çileğin yeni duydum. eğer yedikten sonra elini bi yerine sürersen iz bırakıyomuş. bu bütün hamilelik için mi geçerli yoksa sadece aşerdiğin ilk 3ayda mı? sonuçta sonrasında bebeğin organları oluşmuş oluyo. ben 6,aydan sonra çok çilek yedim. ve muhakkak dokunmuşumdur. bunun dışında hamile olduğumu bilmeden bi kaç kez ciğer yapmıştım. eminim o zamanda dokunmuşumdur. haberim yokken ellememde zarar olur mu acaba? ayy kafam karışmış durumda.bana yardımcı olur musunuz?

2. 10 Nisan 2009
  3. EsmerYarim

EsmerYarim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim öncelikle rabbim hayırlısıyla yavrunu kucağına almayı nasip etsin .
    çocuğum yok ama ablamın hamileliğinden olan bişeyi yazayım hamileliğinde nar yemiş ve kaşlarının arası kaşınınca orayı kaşımış yeğenim doğduğunda kaşlarının arasında kırmızılık vardı ama öyle beter şekilde değil tabi zamanla o kızarıklıkta geçti .gerçi ben böyle şeylere inanmıyorum .yeğenimdeki o kızarıklıkta muhtemelen doğumda olan kızarıklıktı ben bu tür şeylere inanmıyorum .yeğeniminde öyle olması sadece tesadüf bence . şimdi 11 yaşında ve kızarıklık filan yok
    yalnız bişeyi yazayım ben okumadım ama ilmihalden okuyan biri hamile kadın hamileliğinde çok ayva yerse bebek kız ve çok güzel olurmuş.bunu duydum sadece ciğer filan ilk kez senden duydum sende içini ferah tutu inşallah bişey olmaz
    öpüldün canım .rabbim bebeğinedehayırlı ömürler yazmış olsun inşallah

4. 10 Nisan 2009
  5. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    =))) canım o öyle her yediğinde olmaz
    annemde armut kardeşimin kolunca çikolata lekesi vardır
    hikayesini anlatayım annemin armudunu tam bilmiyorum ama kardeşimin kini biliyorum
    annem kardeşime hamileyken çalışıyo işyerinde 2 kişiler diğer arkadaşı öğlen yemeğine annemden önce çıkıyo annemde o yokken çekmeceden iş yerinin çikolatalarından alıyo bitane ve yiyiyo
    sonrada aklından ay habersiz yedim görmesin şimdi yediğimi bu kadın bişey der diye çikolatanın kabını sobaya atıyo =))
    o sırada da sağ eliyle sol kolunu kaşıyo şuan kardeşimin kolunda kare şeklinde aynı çikolata rengi bi beni var =))
    ananemde aynı şekilde tarlada armut yiyo yanındakilerden habersiz görmesinler diye aklından geçiriyo geçirirkende sırtını kaşıyo annemde de armut izi var bildiğin saplı felan =)

yani özet olarak eğer birinden habersiz yani o yediğin şeyde birinin aklı kalır diye düşünerek yersen ve yedikten sonra dokunduğun yerde olur
    sen kendi kendine alıp yemişsin saklı gizli değil
    merak etme bişey olmaz =))

bu arada allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin

6. 10 Nisan 2009
  7. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    amin kızlar çok sağolun. dualarınızı eksik etmeyin ne olur. doğumum an meselesi. allah isteyen herkese nasip etsin. olanları da bağışlasın inş.

8. 10 Nisan 2009
  9. asdfgh789

asdfgh789 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cigerin zararlı oldugunu okumustum ben bu siteden ama cilegin aksine beyin gelişimine falan yararlı oldugunu biliyorum ve simdide yiyordum :)

10. 11 Nisan 2009
  11. gurcan06

gurcan06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben böle seylere inanmıyorum kesinlikle hurafe diye biliyorum :=????

12. 11 Nisan 2009
  13. duyguud

duyguud HeR şEy çOk GüZeLL....... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    valla seni üzmek gibi olmasın canım ama benim ninem halama hamileykenn ciğer pişirmişş ve yemişş yüzüne değmiş elii ve halamın sol yüzü olduğu gibi benn gül de deniyor ...
    yani böyle anlatıyorlarr halamda kızına hamileyken ciğer yemiş ve aklına gelmiş hemen kalçasına dokunmuş şimdi kızının kalçasında var o bendenn baya da büyük bi benn....
    ama belki tesadüfdür be canım senin için dua ederim canım mrk etme:):)

14. 11 Nisan 2009
  15. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    hamileyken yedim de dokundumda hiçbirşey olmadı böyle şeylere inanmıyorum allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

16. 11 Nisan 2009
  17. evdefnaz

evdefnaz ﷲ Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar 2 ay daha sabredin cevabı almak için çünkü ben çileğe aşerdim ve bol bol yedim onun için çileğim diyorum kızıma
    dogduktan sonra koyarım fotolarını bakarsınız oldu mu dua edin ama teyseleri :)

18. 11 Nisan 2009
  19. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bildiğimde ya gizli yersen yada çok çok isteyerek yersen ve bir yerine dokunursan leke oluyor.benim yeğenimdede dut var bitane bi akrabamdada gül var ama gül baya ilginç çünkü mevsimi gelince yüzünde gül açıyor sonra geçiyor