Cilt bakımı konusunda oldukça bilgiye sahip olanlardan yardım bekliyorum lütfen bakın

Konusu 'Bir Bilene Sorun !' forumundadır ve RebeL_AnqeL tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : RebeL_AnqeL
  1. RebeL_AnqeL

RebeL_AnqeL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba siteye yeni üye oldum ve bu sitede hepiniz cilt bakımı konusunda uzman gibisiniz diye düşünüyorum
    o yüzden sormak istedim
    ben henüz 18 yaşına yeni girceğim için cildime şuana kadar hiç bakım yaptırmadm
    sizlere olan kötü olayların başıma gelmesini istemiyorum
    yani siyah noktam ve sivilcem benimde var güzellik salonuna gidemiyorum sonra tekrar gitmek zorunda olmak istemiyorum
    evde kendime bakım yapmak istiyorum ancak nasıl yapacağım hakkında pek bilgim yok
    yani ben gerçekten hiç bakım ürünü kullanmadım tüy bile aldırmadm
    çünkü korkuorum bakım yapınca sonra tenim ters tepki verirse diye kızarıklık oluyormuş bilmem morluk falan bu yüzden çıkmazda kaldım senağlama
    tenimde soluk çok beyaz olduğum için her türlü kusurum görünüyor

sizce ne yapmalıyım?? lütfen sorumu cevaplayın sizden yardım bekliyorum :çok üzgünüm:

2. 23 Mart 2010
  3. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bu konuda bi eğitimim falan yok sadece tecrübeler okuduklarım üzerinden sana yardımcı olmak isterim. ama sorunu bilmeden çözüme ulaşamayız değil mi:)
    sen şimdi eline bi ayna al yüzünü gözünü bi incele hangi bölgelerde ne gibi sorunlar var yaz biz de yorum yapalım:KK66:
    ama hiçbir şey bilmeden de birkaç şey diyebilirim. öncelikle maskelere kremlere değil de yüzünü temizlemeye yönelmelisin. yaşın gereği sivilcen olacak ama aşırı varsa geçince iz kalıyorsa güvendiğim bir cilt doktoruna gidip ilaç yazdırmalısın. bu yaşta daha bakımlara harcama paranı. belki de cildinin bi sorunu yoktur biraz ilgi gösterirsen kendiliğinden düzelir.
    her sabah ve akşam yüzünü yıkıyor musun?neyle?
    tonik krem ot çöp ne sürüyorsun yüzüne?
    kendin için ne yapıyorsun bi anlat bakalım. biz de güzelleştirmeye çalışalım seni:)

4. 23 Mart 2010
  5. RebeL_AnqeL

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tamam sölüyorum şimdi burnumda siyah noktalarım var sivilcem fazla yok ancak sivilce izlerim de var burun kenarlarımda çenemde ve alnımda çok belli olmuyorlar ama gitsinler isterim =/
    yüzümü temizlemek için dalin kullanıyorum sonrada avondan aldığım siyah nokta giderici clearskin ile siyah nokta toniğim var burnumdaki küçük sivilceleri sıkıyorum
    bunlar o kadar da fayda etmiyor siyah noktalarım azcık gitse de sonra yine çıkıyor sivilcede çıkıyor :KK43:
    ellerime kullandığım krem var arko işte bunu bazen yüzüme de sürerim
    yüzüm pürüzsüz değil :KK43:
    diğer sorunlarım şunlar gözlerimin çevresinde mor halkalar var aynı çürük gibi duruyorlar çok fazla uyumadığım için bunları gidermek istiyorum :KK43:
    pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorum ama sadece evde bakımla nasıl olabilirim?

tüm sorunlarım bunlar ne yapabilirim bilmiyorum :çok üzgünüm:

6. 23 Mart 2010
  7. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evde ucuz yollu bi şeyler düşünelim bakalım sana.
    siyah nokta varsa temizliğe önem vermen lazım. dalin in bitince uygun bi yüz yıkama jeli al. dalin bebek sabunu:KK66: neutrogena, loreal, garnier, olay, clean and clear, nivea vb. markaların yüz temizleme jelleri 10-20 tl civarında olanlar. yine bazıları sebamed kullanır bakterilere karşı da etkilidir bu eczanelerde de satılır doktorlar yazar genelde. bu da 25 tl falandır herhalde. birkaç parfümeri dolaş yüzüme hangisi uyar de not al onları sonra tek tek araştır burdan. toniklere devam et. güzelce yıka yüzünü tonikle sil. göz çevrene tonik falan sürme suyla temizle kırışır sonra. yüzüne yağlı krem sürme. arko yağlı olur genelde o da yüzünü yağlandırır. yüz kremi alabiliyosan yaşına göre su bazlı! nemlendirici al. vıcık vıcık sürme ama:) gül suyu da güzel yapıyor aslında ama hakiki olcak bi de sıcaktan güneşten korumak lazım. 5 tl ye bulursun onu da. hem besler. arko dansa bol bol gül suyu sürersin:) sivilcelerini sıkma:mymeka: doktora git ilaç yazsın onu sür. siyah noktaları da sıkma yara bere içinde bırakma yüzünü.
    göz altları için of of o hiç geçmez ama hafifler. uykuya dikkat et. patates dilimleyip koyanlar iyi geliyo diyor. yine sallama çayları buzlukta dondurup koyanlar var. benim genelde şişlik olur. soğuk suyla havlu ıslatıp gözüme koyunca hafifler. bu da aklında olsun.
    sonra kil maskesi de iyi geliyor bana. yağlı ciltlere öneriliyor. tek denemelik pakette maskeler var dermokil in nivea nın falan. cildine uygun olanları deneyebilirsin. 3-5 tl onlar da bakarsın memnun kalırsan devam edersin aynı ürüne. çünkü maskeler büyük ambalajda alınca pahalı oluyor. beğenmezsen paran boşuna gitmesin. sivilcen varsa peeling li ürünler kullanma onlar sivilceni yırtabilir. ama peeling de yararlı bi şey eğer sivilcen bölgeselse sivilcesiz yerlere kullanabilirsin.
    yaz geliyo salatalık mevsimi gelince onu da sürebilirsin yüzüne annen salata yaparken al kabukları yapıştır yanaklarına:) doğal ürünlerle maske tarifi çok var burda da onları dene. herkese işe yarayan şey başka.
    sonra kendine ait yüz havlun olsun. ortalıkta bırakma elini de silme ona sık sık değiştir ki bakteri olmasın. bak bu önemli!
    bol bol su iç. dengeli beslen. sen ne sürersen sür cildin içten de beslenmesi gerekiyor. onu yemem bunu yemem deme hamburger çocuğu olma.
    of ne nasihat ettim ama... kendi yaptığım hataları siz yapmayın istiyorum. kızkardeşim de 16 yaşında ona da çemkiriyorum böyle yüzünü yıka dişini fırçala sivilceni elleme diye.:tomato:

8. 24 Mart 2010
  9. RebeL_AnqeL

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu dedikleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim paramı çoook biriktirip bu dediklerinizin hepsini alıp doktora da gidip hepsine tek tek uyacağım
    bakalım cildim pürüzsüz olacak mı? :eek:

inş. doğru olanı kullanırım da kızarıklık fln çıkmaz böle birşey olur diye korkuorm hep
    çünkü pek çok kişiye olmuş bu sitedeki yorumları okuyorum
    birde dalinin bebek sabunu olduğunu biliyordum ama netten kullananları duydum gözenekleri açıyor diye toniklerden önce sürüyordum dalin sürmeyince siyah noktalarım gitmiyor ki =/

ve yemek seçici bir kız da değilim zaten kilo sorunum da yok düzenli egzersiz yaparım dişlerimi de fırçalarım ve dengeli beslenmeye çalışıyorum ancak uyku düzenim bozuk =/
    gözlerimin çevresi gerçekten çok çürük tüm çevresi bu yüzden gözlerimden nefret ediyorum birazcık genetik de bu ailemdekilerin de göz çevresinde morluk var ama benimkiler daha çok =/
    göz makyajı bile yapmak istemiyorum zaten makyaj da yapmam pek önce temizlik gerekiyor hem bu yaştan makyajı fazla yaparsam yüzüm bozulur biliyorum :KK70:
    peki göz altlarımı kapatıcıyla kapatsam birşey olur mu? ve soluk tenliler hangi renk kapatıcı kullanır? yüzüme koyu renk kapatıcı süremem dimi? daha önce hiç kapatıcı da kullanmadım da :uhm:

bitkisel ürün derken hazır olarak alacaklarımdan bitkisel olanlarından mı alayım yoksa evde yapılanlar mı bitkisel oluyor? bitkisel ürün kullanan yeri nerede bulacağım ya önceden hiç bakım yerine gitmedim zaten hiç bilgim yok yani en iyi olan yeri bulamayabilirim =/
    siz kaç yaşında başladınız bakıma ben biraz geç başlamışım gibi hissediyorum ama lisede hep derslerle flan ilgilendiğim için bakıma vakit ayıramadım
    bende öyle rahatlamak istiyorum bu şekilde dışarı bile çıkasım gelmiyor =/

Son düzenleme: 25 Mart 2010
  10. 25 Mart 2010
  11. RebeL_AnqeL

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    garnier'in benim gibi gençlere uygun olan ürünleri de var yani ben avondan tonik almıştım
    ama neutrogena, clean&cleardan almayı düşünüyordum ürünleri onlar iyi deil mi?
    doğal kil maskesi nerede satılır onu da bilmiorum ben ya evde maske yapcaktm kendime ama :KK70:
    bende zaten evde bakım yapmak istiyorum kendime orada fazla abartıyorlar bakımı gibi geldi hem her yerimin acımasını da istemiyorum =/
    bir daha sıkmayı denemiycem zaten =D
    25 yaş benden geç oluo şimdi erken deildir umarım başlamayı düşünüyorum ben rahatlamak istiyorum da xD
    inş. ben ilk kullanışımda kendime uygun olan ürünü bulurum :Saruboceq:
    öneri ve uyarıların için teşekkür ederim şutarafagitti yerimseniben

12. 26 Mart 2010
  13. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    birkaç gündür bakamadım ben de. göz çevresi morluğu eğer genetikse yüzeysel uygulamalarla pek de bi sonuç alamazsın. ama uykusuzluk vb. durumlardan oluyorsa düzelebilir pek bi bilgim yok. kapatıcı olayına gelince stick kapatıcı(ruj gibi döndürünce çıkıyo) tarzı göz altı kapatıcıları var. onlardan kullanabilirsin. kendi teninin renginde olursa doğal durur. fiyatlar markaya göre çok değişiklik gösteriyor. ama bence şimdiden böyle şeylere alışma. özel günlerde annenden falan kullan yeter daha yaşın 18:) ayrıca gözçevresine kalem çektiğinde zamanla akıyor ve göz altlarını koyu gösteriyor. göz üstüne ince bi çizgi şeklinde kalem çekersen bu sorunu azaltmış olursun. benim iki yıldır uyguladığım taktik:lepi:
    ben de byerebakan a katılıyorum. evde yapılan her maske iyi sonuç vermiyor. düşük ki senin cildindeki gözenekler pirinç süzgeci deliği kadar olsun. ama sen o delikten karpuz sokmaya çalışıyosun. evdeki bakımlar da böyle işte. bi besin maddesinde bi vitamin bolca bulunabilir ama yüzüne sürünce o vitamin gözeneklerden yüzüne geçecek diye bir kural yok. ama etkinliği kanıtlanmış bazı maddeler var tabi. yine bu forumda evde yapılan maskeler var araştırıp deneyebilirsin. herkesin cildi farklı olduğu için etkisi farklı olacaktır tabi. bir de tek tek işe yarıyor diye bir sürü malzemeyi karıştırıp yüzüne sürme. beklenmeyen bi etki olabilir.
    garnier ye gelince, kardeşim 16 yaşında o garnier nin 3ü bir arada maske-peeling gibi bi ürünü vardı adını tam hatırlamıyorum onu kullanıyordu memnundu. içinde çinko kil falan vardı bu ürünü alıp haftada bi kere maske bi kere de peeling olarak kullanabilirsin banyodan sonra. fiyatı 10tl civarındadır. yine onun günlük bakım için kremini almıştık(normal ciltler içindi sanırım yağlandırmayanı) ben de birkaç kere temiz cilde denedim fena değildi. o da 10 tl civarında. hani öğrencisin ailenin durumu da çok çok iyi değilse bu ürünlerle idare edebilirsin. ama durumun varsa tabiki çok daha profesyonel markalar var.
    garnier nin dediğim ürününü alırsan ayrıca kil maskesi almana gerek kalmaz. almazsan da dermokil gibi adı sanı belgesi olan firmaların maskesini al. tüp almak pahalıya gelebilir daha önce de dediğim gibi tek kullanımlık al. ben bi kere aktardan kil alıp kendim yapayım dedim yüzüm kızardı.
    dediğim gibi hijyene de önem ver. havlun falan ayrı olsun. umarım cilt problemlerin azalır. ama yılma deneye deneye doğru ürünü bulacaksın. sorun olursa yine burdayız.

14. 26 Mart 2010
  15. estamp

estamp sonunda... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    alkisalkisalkis valla süper anlatmışın... Bide nacizane fikrim gözaltı morlukları için bol bol su içç

16. 26 Mart 2010
  17. RebeL_AnqeL

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tamamen genetik değil cidden geceleri hep geç yatıyorum ben lise 1den beri fln durmadan geç yattım erken kalktım şimdide fena morluk oldu =/ inş. düzelir diyorum ben şu patates koymayı falan deniyeceğim bakalım azck geçcek mi :)
    ruj gibi olmayan yok mu parmağımla sürmek istiodum ben öle arıyacağım tmm ten rengimde olanı 1 numara en açığı =)
    ewet ya fark ettim onu hemde fena koyu yapıyor msj alınmıştır bir daha sadece üste çizgi çekiyorum =D
    baktım maskelere pek çoğunun yapılışını aldım deniycem bir gün ama işte hangisini denesem diorum yüzüme bişi yapar diye okul bitmeden deneyemicem galiba =/
    tmm ganier ürünlerine bir bakacağım da bu nemlendirici kremler avondakiler de oluyor mu hani el,yüz,vücut kremi olanı? ama yüzüm için ayrıdan su bazlı nemlendirici alcam tabi :)
    birde kil maskesi buradaki yapılışları yazan maskelerden farklı mı? hani siyah nokta için limon,yumurta akı,kil fln yazıodu onlarla aynı değil mi?
    inş. hemen bulacağım kendime uygun olanları merak etmeyin bir sorun olunca hemen buraya geleceğim yerimseniben

bencede süpper önerilerde bulundu valla hepsine uyacağım a.s
    giderir mi morlukları ben morlukları giderdiğini bilmesem de bol bol su içiyorum valla
    içesim gelio durmadan :hooray:

Son düzenleme: 26 Mart 2010
  18. 27 Mart 2010
  19. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun bayanlar. :eek:
    sıradan başliyim. ders ders hayat mı geçer be. stres yapma sivilceler fışkırmasın suratından.
    parmaklayıp sürdüğümüz sıvı ya da jel gibi fondötenler var. patakrem dedikleri böle pudra gibi kutuda olan yağlı pudra gibi bi zıkkım var. sonra yine stick şeklinde olanları da parmakla sürebilirsin. çok yağlı olmasın aldığın. sonra yağ bezesi falan çıkmasın ilerki yaşlarda. pahalı olabilir ama bunlar.
    gelelim maskelereee
    kil maskesini dediğim gibi hazır al. aktarda satılan kil yüzüne zarar verebilir. sonuçta kil dediğimiz kurumuş çamur yani. eğer direk kurutup poşetledilerse içinde ne ararsan vardır onun. anlatıp iğrençleşmeyeyim. yaş maya maskesini de çok övüyorlar ama denemedim. ben genelde pakette hazır maske tercih ediyorum.(çok zenginim ya) ya da yemek yaparken meyve sebze kabuklarını sürüyorum. salatalık kivi elma vb. cokacimcoook bi de maske yapmadan önce yüzünü yıka güzelce hatta banyodan sonra yaparsan daha iyi olur. cilt bakımına gidince de buhar tutuyolar suratına gözenekler açıldıktan sonra maske yapıyorlar. aynı hesap olur :jeyyar:
    nemlendiriciye gelinceee
    şimdi bi el vücut için olan koca kavanozda tüpte satılanlar vardır. ucuzdur bunlar. o avonun 3lü set halinde satılanları falan. ama bi de yüz için olanlar var. minik güzel kavanozlarda falan. ki bence durumun varsa yüz için almalısın yakın zamanda. tabi yaşına göre bi ürünü al öyle gerdiren kırışık giderenlerden değil. genelde o kremlerin de iki çeşidi olur. 1kuru ciltler,2normal ve karma ciltler. yüzüne bakmadan bilemem de 2. çeşit daha uygun bence eğer sivilce siyah nokta varsa. insan düşünüyo küçücük krem 15-20 tl çok fazla diyo ama azıcık sürmek yetiyo o kremlerden.
    ah bu kadınların güzelleşmek için harcadığı paralar...