Cilt hastalığına doğal taşlarla tedavi

Konusu 'Taşlarla Alternatif Tıp' forumundadır ve nurdi19 tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  21 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : nurdi19
 1. nurdi19

  nurdi19 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  24
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  :nazar:
  MERCAN TAŞI
  Kalbi ve kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar, kanla ilgili hastalıkların tedavisine yardım eder.Başta sedef hastalığı olmak üzere, pek çok cilt hastalığının tedavisinde kullanılır.Dalağı kuvvetlendirir ve fonksiyonel çalışmasını sağlar.Mide ve karaciğerdeki kan yapıcı hücrelerin daha etkin çalışmasını sağlar.

  AKİK TAŞI
  Metabolizmanın sağlıklı çalışmasını sağlar.Üriner sistem için şifadır.Bedendeki gazları, ağrıları giderir.Erkekte erkeklik bezini, kadında yumurtalıkları korur.Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.Cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Damarları kuvvetlendirir.Hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalıdır ve bu süreç içerisinde kullanılması özellikle önerilir.Kemik ve diş yapısının korunmasında ve cinsel organlar,cinsel güç için faydalıdır.Baş ağrısına iyi gelir,tansiyon düşürür,günlük stresi atar,aklı ve vücudu güçlendirir.Genel korkular, epilepsi, uyur-gezerlik, zehirlenme gibi rahatsızlıklarda kullanılır.Baş dönmesi ve ateşli enfeksiyonlara iyi gelir.Yorgun gözler üzerine konulabilir.Ağız kokusu ve diş sarılığından korur. Kan dolaşımını kolaylaştırır.Böbreği kuvvetlendirir.

  AMETİST TAŞI
  Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar.Bedeni dinç tutar, fiziksel bedenimizle duygularımız arasında denge oluşturur.Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır.Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur.Göz hastalıklarına, alerjiye, migren ve diğer baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.Bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.Cilt dokusunu sıklaştırır.Cilt hastalıklarında, kanserinde, siyah nokta ve aknelerde suyuyla cilt temizliği yapılır.Tansiyonu dengeler.Bağışıklık sistemini güçlendirir. Depresyona karşı faydalıdır.Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir,konsantrasyonu arttırır .Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.Koyu mor yada çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir. Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği ve kalbi koruduğu söylenir.Uykusuzluk sorununa ve karabasanlara karşı yastığınızın altına ametist taşı koymayı deneyebilirsiniz.


  AZURİT TAŞI
  Spazmı giderir.Göz, yanak veya diğer organlardaki tikleri giderir.Mafsal iltihabı,eklem hastalıklarını ve ağrılarını ortadan kaldırmaya yardım eder.Fiziksel ve psikolojik nedenlerle beden yüzeyinde oluşan ben, siğil, beze gibi blokları eritir.Yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları engeller.Sinüzit için şifadır.Deri ve cilt problemlerini ortadan kaldırır, hastalıklarını tedavi eder.Bedensel ve ruhsal denge sağlar.Bedeni ve ruhu uyararak canlılık zindelik verir,bedeni güçlendirir.Yüksek ateşi düşürücü etkisi vardır.Uzun süreli araba ya da bilgisayar kullanımı nedeniyle ortaya çıkan göz yorulmalarına karşı faydalıdır.Kişinin duygularını kabullenmesini ve konuşkan olmasını sağlar.Adet dönemi sancılarında yumurtalıkların üzerine konulur.Kas sistemi güçlendirici, manevi kuvvet vericidir.