Cilt kırışıklıkları için maske

Konusu 'Olgun Ciltler ve Sorunlar' forumundadır ve burcumm23 tarafından 22 Kasım 2007 başlatılmıştır.

22 Kasım 2007
    Konu Sahibi : burcumm23
  1. burcumm23

burcumm23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bugün kadın olmak lazım programından aldım bu tarifeyi %90 iyi geliyormuş ve tüm ciltler için uygunmuş ilgilenenlere duyrulur ;

2 tatlı kaşığı yasemin yağı
    2 tatlı kaşığı havuç yağı
    1/4 limon suyu
    1 tatlı kaşığı hakiki tereyağ

bi kase içinde karıştırıp yüze uyguluyoruz ve 20 dk.kadar bekletip maden suyu yada gülsuyuyla temizliyormuşuzz.:1hug:

2. 22 Kasım 2007
  3. Ferzane

Ferzane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sağol cnm paylaşımın için :)

4. 20 Ocak 2008
  5. EU1

EU1 Guest

Paylasimin icin saol burcummcum ... yerimseniben

Bir tarifte benden... sengözlerimebaksanab

Kirisiklik maskesi: Civan percemi cicegi saf suda 10 dakika kaynatildiktan sonra sıkılarak süzülür. Bir fincan su buzdolabinda sogutulur. Elde edilen posa iyice ezildikten sonra yarim fincan limon suyu, 1 corba kasigi zeytinyagi, 1 tatli kasigi bal ve cirpilmis yumurta sarisi ile karistirilir. Hazirlanan karisima buzdolabinda soguttugumuz 1 fincan su eklenir. Maske kivamina gelene kadar yulaf unu eklenir. Yüzdeki cöküntü ve kirisikliklarin giderilmesini saglar. Yüze tatbik edildikten sonra 1 saat bekletilir ilik suyla temizlenir. ( Bu maske 1 hafta boyunca hergün yapilmalidir.)

Umarim isinize yarar arkadaslar... Hoscakalin... a.s.

6. 20 Ocak 2008
  7. hexe

hexe Guest

canim sen denedinmi bu tarifi birde civan perceminin almancasini biliyormusun

burda bulabilirmiyiz kafamçokkarıştı

8. 20 Ocak 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Canim benim kirisikligim olmadigindan bu tarifi kullanmadim, ama kullananlari biliyorum, cok memnunlar... Almancasi " Schafgarbe " , nerde bulunur satilir bilmiyorum canim, türkiyeden gelmeyim almanyaya, onun icin detaylari baska arkadaslara danisabilirsin...Sevgiler... a.s.

10. 20 Ocak 2008
  11. hexe

hexe Guest

canim bitkisel yüz maskelerini hepsini biliyorum arastiriyorum bunu hic duymamistim tesekürle güzelik uzmani diye yaziyo meslegin neler yapiyosun nasil seyler yani onu merak etim birde almayanin neresinden sin ben merakli hexe

not benimde kirisikliklarim yok :roflol::roflol::roflol:

sade meraktan soruyom ama sen genede inanmaŞeniz

12. 21 Ocak 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Canim ben meslegimi türkiyede okudum, bu dogal maskelerin bir cogunu okurken ögrenmistim, bir kisminida bende senin gibi arastirip buluyorum a.s 4 senelik evliyim ve 4 senedir almanyadayim, suanda meslegimin almancasini okuyorum, bosta durmamak adina ayrica diplomam burada gecmediginden :çok üzgünüm: Duisburg kentinde yasiyorum... Konunun disina pek cikmis bulunuyorum umarim mod arkadasim kizmaz bize :asigim: Sen almanyanin neresindensin?? Belki yakinsindir bana yerimseniben

14. 21 Ocak 2008
  15. hexe

hexe Guest