Cilt Lekeleri için soğan suyu ve elma sirkesi karışımı

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve seliss tarafından 20 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : seliss
  1. seliss

seliss umuda yolculuk Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bir sitede okumuştum mucize iksir die ben bir kaç kez denedim fakat devamını getiremedim 1 soğan suyunu sıkıp bir tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırıp lekeli bölgeye süreceksiniz aranızda belki deneyenler olmuştur.a.s

Son düzenleme: 20 Mayıs 2009
  2. 4 Haziran 2009
  3. ay_82

ay_82 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    elma sirkesi sürüyorum bayadır ama bi değişim olmadı 4-5 ay olmuştur kısa zamanda değil bide böyle deneyeyim bakalım yazarım iyi gelirse sağol paylaşım için :)

4. 4 Haziran 2009
  5. psiqo

psiqo ........... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende elma sirkesi limonu bayadır deniom.bendede fayda olmadı:KK43:

6. 20 Ekim 2010
  7. alarasu

alarasu Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar bende deniyorum ama ara sıra sogan gözlerimi yaktıgından fazla yapamıyorum bildiginiz başka etkili yüz lekeleri için maske varmı formil yüzüm çok kötü hep dogumdan sonra oldu çillerimde var tabi çatlaklarım göbegim ne ararsan var offfffffffff

8. 21 Ekim 2010
  9. canan76

canan76 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yarım paket yaş maya,limon suyu,bir tatlı kaşığı süt

10. 21 Ekim 2010
  11. canan76

canan76 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    buzdolabında bekleyerek sararmış salatılığı hergün lekeli bölgeye sürüyorsunuz

12. 22 Ekim 2010
  13. alarasu

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşk canım etkisi olurmu denedin mi yaş maya derken nasıl oluyor o nerden alınıyor tarifi tam yazarmısın az az koyacam

14. 22 Ekim 2010
  15. alarasu

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canan tşk denicem nazaman etki ediyor yaza kadar geçermi lekelerden gözlüksüz gezemiyorum dogumdan sonra acayip çirkinleştim felaketim:2:

16. 10 Ağustos 2011
  17. Secilburgaz

Secilburgaz Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Mrb.

Bende lekelerden şikayetçiydim. Doktora gittim. expigment ve güneş kremi verdi. Kullandım hafifledi. Ama sonra bıraktım ve daha koyu hale geldi. Netten araştırdım ve bir tavsiyeyi uyguladım. Şöyle ki, sabah 8 de expigment %4, sonrasında güneş kremi, akşam ise 8 gibi acnelyze diye bir krem, 1-2 saat sonra expigment yatarkende baticon muydu neydi unuttum sarı beyaz bir krem (bepanthene tarzı) sürdüm. lekelere bayağı bayağı azaltıyor, ancak kullanımı bırakınca gene başlıyor. Gene de tavsiye ederim. Acnelyze cildi soyuyor. O yüzden kullanımında dikkat etmek gerekiyor. Eğer hassas bir cildiniz varsa çok az deneyerek öyle kullanın. Birde cildi soyduğundan dolayı bu tedaviyi önemli günlerden (düğün gibi)1 hafta önce bırakın.

18. 5 Eylül 2011
  19. kaguya

kaguya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    4 yıldır, doktorun verdiği kremler, kozmatik leke açıcılar ve yaz kış sürdüğüm 50+ güneş kremleri fayda etmedi. Geçen gün arkadaşımın tavsiyesi üzerine Dr. Ömer Faruk Giray'a gittim. 85'li yaşlarda, İstanbul beyefendisi doktor, yüzümdeki deriyi kazıyarak örnek aldı ve malesef mikroskopta bana gösterdiği Demodex folliculorum adında çok bacaklı bir mayt olduğunu söyledi!! araştırdığıma göre hemen hemen herkeste olan bu mayt sayısı artınca leke sivilce gibi problemlere sebep olabiliyormuş. Doktor kendi hazırladığı solusyonlar dışında, c vitamini, microorganizma öldürücü hap, renk açıcıs ve sivilce kremlerinden oluşan 10 lu bir set verdi. sirkenin de mikroorganizma öldürücü etkisi olduğu biliniyor, benzer işe yarayabilir. yıllarca çok para ve zaman harcadığım için paylaşmak istedim.