Cilt Rengini Açmak İçin : Pirinç Unu

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve SnOofles tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

8 Ocak 2012
    Konu Sahibi : SnOofles
  1. SnOofles

SnOofles Ben'ce :) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar pirinç suyu lekeleri geçiriyor cildimizin rengini açıyor biliyoruz hatta kanıt olarak;

Antis kozmetik Eğitim Müdürü Melike Yumlu anlatıyor: 'Uzakdoğu'da pirinç tarlalarında çalışan kadınlar, su olmadığı için pirinçleri yıkadıkları suyla banyo yaparlarmış. Bütün gün güneşin altında çalıştıkları halde bronzlaşacaklarına beyazlayan kadınlar, uzmanların dikkatini çekiyor. Pirinç suyla birleşince ortaya çıkan 'fitik asit', hem cildin beyazlamasını sağlıyor hem de üstteki ölü deriyi atıyor. Dermalogica'nın kurucularından Jane Wurwand, Hindistan ziyaretlerinde de kadınların beyazlamak için pirinç tozu kullandığını fark edince pirinç suyu üzerinde çalışmaya başlıyor'.

Ama hem pirinçleri israf ettiğimiz için hemde üşendiğimiz için bu küründe bi etkisi kalmıyor.:101:

Pirinç unu bu yüzden daha mantıklı ve ugulaması daha kolay geldi.Diğer sitelerde ve yabancı sitelerde falan araştırdım.Pirinç unuyla ilgili maskeler var hatta kalıcı beyazlattığı yazıyordu.:KK12:

Bizde bu pirinç unu ve gülsuyunu birleştirip kremsi bi hale getirsek ve yüzümüze uygulasak nasıl fikir sizce:KK31:

Yabancı siteden aldığım bir fotoğraf kadın maden suyuyla pirinç ununu karıştırıp kremsi hale getirip uyguluyor.

$whitening-effects-of-rice-powder.jpg

Ayrıca uv ışınlarından güneşin zararlı ışınlarından korunuyormuşsunuz.Asya'da Anti-aging bi tedaviymiş.Geyşaları bilirsiniz bembeyazlardır.Pirinç unu sayesinde çok makyaj yapsalar bile ciltleri pürüzsüz

Buda Milliyetin sitesinden

"Pirinç tuzu ve suyu

Pirinç tozu, pişmemiş pirinçlerin öğütülmesiyle meydana getirilir. Öğütülmüş pirinçlere süt veya su eklenerek bir macun kıvamı verilir. Bu karışın yüz maskesi olarak kullanılır.

Pirinç suyu ise oldukça değerli bir sudur ve pirinçlerin içerisinde bekletilmesiyle hazırlanır.

Pirinç tozu cildi nasıl beyazlatır?

• Pirinç, bol miktarda PABA denilen bir madde içerir. PABA yani “para aminobenzoik asit” cildin güneşten korunmasını sağlar. Bu enzim besin maddeleri yoluyla alındığında C vitamini seviyenizi artırır.

• Pirinç aynı zamanda diğer 2 güneş koruyucu madde içerir: ferulik asit ve allantoin. Ferulik asit antioksidan bir maddedir. Bilim adamları ferulik asitin C ve E vitaminine eklendiğinde güneş koruma kapasitesinin 2 kat arttığını ortaya çıkarmıştır. Allantoin ise anti-enflamatuar özelliğe sahiptir. Allantoin güneş yanıklarını azaltır ve cildin onarılmasına yardımcı olur.

Pirinç suyu veya maskesi sadece cildinizi beyazlatmaz, aynı zamanda kırışıkları da azaltıcı özellik gösterir."

Japon Peelingi: Pirinç unu ve sıcak suyu karıştırıp krem yapın kalın bir tabaka olarak yüzünüze sürün 10 dakika sonra yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak ılık suyla yıkayın.

Un biraz pütürümsü yani ince kum gibiymiş.Daha kremsi hale getirmek için ya dövün yada blenderdan geçirin..

Tabi ilk bi ay düzenli kullanmak şart..

Son düzenleme: 8 Ocak 2012
  2. 8 Ocak 2012
  3. esradlr

esradlr . Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Deneyip,yazarsınız buraya

4. 8 Ocak 2012
  5. SnOofles

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    En yakın zamanda pirinç unu alacağım zaten ayrıntılarıyla yazıcam..

6. 8 Ocak 2012
  7. esradlr

esradlr . Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Takipteyim o zaman
    Acaba cilt lekelerine de etki eder mi ?
    Sivilce lekelerine falan

8. 8 Ocak 2012
  9. SnOofles

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Okuduklarıma göre işe yarıyor.Lekeler için birebir.Zaten umudumda o bıyık bölgemde hafif güneş lekesi var ama ben iyi sonuç alacağımızı düşünüyorum:128:

10. 8 Ocak 2012
  11. esradlr

esradlr . Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Hadi bakalım,inşallah geçer lekelerimiz

12. 8 Ocak 2012
  13. merveyyy

merveyyy Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    benim de cildimde güneş lekeleri var, en kısa zamanda denemeye başlayacgm. paylasım için teşekkürler:)

14. 8 Ocak 2012
  15. SnOofles

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar pirinç unu ile gülsuyu karıştırdım yüzüme masaj yaparak sürdüm 20 dk bekledim sonra soğuk su ile duruladım.Gözlemlerim;
    Dediğim gibi pirinç unu biraz pütürlü ve peeling etkisi yapıyor.
    Böyle olduğu içinde ölü deriyi atıyor ve sivilcelerim ve sivilce izlerim kurudu kabuk oldular
    Gözeneklerimin küçüldüğünü gördüm
    Cildim gerginleşti
    Ve ciltim bi kaç ton beyazladı.:KK23:

Ben daha önce bunu krem olarak kullanırdım diye düşünüyordum ama küçük pütürler yüzünden olmuyor.Belki blenderden geçirirsem tam un gibi olur.Aslında ilk elinize alıp baktığınızda yumuşak geliyor ama yüzünüze sürdüğünüzde anlıyorsunuz.

Şimdide şöyle birşey yaptım biliyorsunuz ki daha önce pirinci koyup suyunu bekletip dibindeki nişastayı alıp sürüyorduk.Bende az miktar pirinç unu ile gül suyunu sulu bi kıvama getirdim bi kabın içine koydum yarına kadar bekleticem sonra süzüp yüzüme süreceğim.
    Böylece hem özünden yararlanırız hemde pütürlük olmaz.:D

Aklıma birde pirinç nişastası geldi.Sizce en mantıklısı bu değilmi ? çünkü pirinç suyu yaptığımızda yüzümüze sürdüğümüz onun nişastası ve yüzümüze beyazlık veren gerginlik sağlayan sivilce ve lekelere iyi gelen o. Sanırım mantıklı:KK28:

16. 8 Ocak 2012
  17. SnOofles

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Umarım işe yarar:108:

18. 8 Ocak 2012
  19. pempepanter35

pempepanter35 Gül Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    ...........................................