Cilt Soyma (Dermabrasion)

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

15 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.137
    Ödül Puanları:
    438
    Dermabrazyon, derideki pürüzlü görünümü azaltmaya yönelik uygulanan mekanik soyma işlemidir. En sık sivilcelerin bıraktığı izlerin azaltılması için uygulanır. Derinin yüzeysel tabakası soyulduğunda, oluşan yaranın iyileşmesiyle daha pürüzsüz, gergin ve taze bir deri tabakası ortaya çıkar.

Ameliyat, dermabrazyon uygulanacak bölgenin genişliğine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Lokal anestezi altında yapıldığında kişi aynı gün evine dönebilir. Genel anestezi altında ameliyat yapıldığında kişi aynı gün ya da ertesi gün eve dönebilir. Ameliyatı takiben rahatsızlık vermeyecek derecede hafif yanma hissi şeklinde ağrı olabilir, ancak ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Yaraların iyileşip kapanması 5-10 gün sürer. İyileşmiş bir yara taze bir deri örtüsü ile kaplandığında pembemsi renkte olur. Pembemsi renk zamanla soluklaşır ve birkaç hafta içinde normal deri rengini alır.

2. 20 Şubat 2009
  3. nurnur

nurnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Catlaklar icinde bu yontem kullanilabilinir mi?

4. 7 Ekim 2009
  5. reyhan_ra

reyhan_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet.yaaa çatlaklar için kullanılamazmı bu yöntem. işe yaramazmı? hafifletmezmi hiç???????

6. 30 Ekim 2009
  7. oya_yzgn

oya_yzgn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    harika bişymiş..yaş sınırı var mı bir de fiyatı hakknda bilgi verebilirsenz sevinirm=)

8. 5 Aralık 2009
  9. irmaki

irmaki Guest

bu yontem catlaklar icinde kullanilabilir evet ama ciplak dolasmayi goze alabiliyorsaniz :))
    cunku bu islem uygulandiktan sonra soyulan bolge hicbir sekilde kurumamali surekli krem surulmelidir, oyuzden eger bacaklarinizda catlak varsa pantolon giyemezsiniz, belinizde catlak varsa tisort giyemezsiniz :) 18 yasindan buyuk herkese yapilabiliyor.. 18 yasindakiler de pek tercih edilmiyo aslinda 20 yas bile genc gormelerine ragmen uygulama yapan doktorlar var tabiki..
    eger soydurdugunuz bolge kurur ise kabuklanir ve iz kalabilir o yuzden tedavi sureci cok onemlidir, ayrica agri sizi da az olmuyor malesef baya sancili ve sizlamali oluyor alev gibi yaniyorsunuz..
    ben yaptirdim da ondan biliyorum :)) hemde yuzume, anestezi olmadan :)

10. 9 Aralık 2009
  11. nurecrin

nurecrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    mrb banım benımde sıvılce ızlerım var ınan psıkolojım bozuldu hele temızlık falan yaptınmı bıde kızarmıyomu ızler sınır oluyorum sadece yanaklarımda var ama cenemde hala kucuk kucuk cıkıyo sıvılce ne kadara ve nerde yaptırdın durumum pek ıyı degıl bebegım oldugu ıcın dısarıda cıkamıyorum pek memnun kaldınmı yardımcı ol lutfen ben ıst gopaşada oturuyorum sımdıden tş cvp beklıyorum

12. 10 Ocak 2010
  13. Kor99

Kor99 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Merhaba. Bu işlemi bende yaptırmak istiyorum. Nerede ve nekadara yaptırdın acaba. Bu konuda bilgi verirsen sevinirim.

14. 15 Ocak 2010
  15. elaesra

elaesra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Irmaki arkadaşım bizi bilgilendirirsen çok seviniriz.Aynı derten bende muzdaribim.Tedavi sürecin ne kadar sürdü, ve de memnunmusun .

16. 15 Ocak 2010
  17. Biccere

Biccere Ne kadar fedakarlık, o kadar vefasızlık... Üye

Beğenildi:
    542
    Ödül Puanları:
    23
    sanatcı izel in yüzündeki çukurlara yaptırdığı yöntem bu

18. 16 Ocak 2010
  19. mirage24

mirage24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    bu işlemi ben de çok merak ediyorum. izel bi röportajında işlemden çok memnun kaldığında bahsetmiş. onun cildi de epeyce problemliydi. yapan arkadaşlar konuyu biraz açsalar çok makbule geçer. internette bu konu hakkında pekte bir bilgi yok. öncesi ve sonrası,süreç ve ücret hakkında bilgi verebilecek arkadaşlardan rica ediyorumm... :ecrin_bebek: