Ciltteki ölu deri ve lekeler icin

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve selmaizmirli tarafından 23 Kasım 2007 başlatılmıştır.

23 Kasım 2007
    Konu Sahibi : selmaizmirli
  1. ciltteki olu deriyi atmak,lekeleri uzun vadede hafifletmek boylece daha taze bir cilde sahip olmak icin ;

yagli ve karma ciltler icin :
    misir unu
    portakal suyu

kuru ciltler icin:
    kahve telvesi
    bebe yagi

malzeme karistirilip yuze surulur 5 dakika kadar nazikce parmak uclariyla masaj yapilarak taneciklerin olu deriyi atmasi saglanir.Daha sonra ilik suyla cilt yikanir.Ve tonikle(ben gulsuyu kullaniyorum) silinir.Ve bebek gibi yumusacik ve lekesiz bir cilde kavusulur :)
  2. 23 Kasım 2007
  3. burcumm23

burcumm23 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ölçeklerini yazmamışsın hayatım sen denedinmi benim cildim yağlı ne kadar koymam gerekecek yazarmısın canım
  4. 23 Kasım 2007
  5. canim ben bir corba kasigi misirunu ve yarim portakal suyu koyuyorum.zaten misirunu erimiyor.nazikce parmak uclarinla masaj yaptiginda erimediginden dolayi bir nevi bu ince tanecikler ciltteki olu deriyi atiyor.portakalda c vitamini ve sitrik asit oldugundan cildi yeniliyor.Ama canim cildi hafifce parmak uclariyla dairesel hareketlerle masaj yapmak gerekli.fazla sert hareketler tahris edebilir.Bu maske haftada bir olu deri atimi icin gerekli :) zaten yapip yuzunu ilik suyla yikayinca farki goruyosun :) yumusacik.ama kesinlikle aktif sivilcelerin uzerine degdirilmemeli cunlu tahris edebilir.
  6. 24 Kasım 2007
  7. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım sağol payşalaşım için uygulayacağım bir tariff