Cımbız Neden Killari Kalınlaştırır?

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve melikex tarafından 20 Haziran 2008 başlatılmıştır.

20 Haziran 2008
    Konu Sahibi : melikex
  1. melikex

melikex Guest

Evet arkadaşlar bunun mantığını anlayamıyorum.Neden cımbız tüyü kalınlaştırır,kökünden alınıyor sonuçta, ağda yapınca öyle olmuyor mesela?Jilet kökünden almadığı için kuvvetlendiriyor onu anladık:-) ama cımbızda neden öyle acaba çok ilginç?

2. 21 Haziran 2008
  3. beysaa

beysaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :uhm:metal etkisi kalınlaştırıo die biliom

4. 21 Haziran 2008
  5. Tarrcinn

Tarrcinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    gerçekten kalınlaştırıyo mu? ben kendimde hiç öyle bişey farketmedim şimdiye kadar. evet yani sonuçta kökünden alıyosun :uhm:

6. 21 Haziran 2008
  7. B!TT€R

B!TT€R Guest

ipde aynı :S

belkı alınırken kopuyodur :p

8. 21 Haziran 2008
  9. Tarrcinn

Tarrcinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    hadi iple alırken kırılabiliyo tüyler, cımbızda öyle bişey de yok. ben dudak üstünü cımbızla alırım iki üç yıldır, henüz bi değişiklik yok aynı çıkıyolar.

10. 21 Haziran 2008
  11. kahvefincanxix

kahvefincanxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    88
    duyduğum kadarıyla cımbız diğer yöntemlere göre daha yavaş kıl çektiği için oradaki gözeneğin zamanla genişlemesine kılın da ona uyumlu bir şekilde kalınlaşarak çıkmasına yol açıyormuş. ağda ve iple hızlı bir şekilde çekildiği için böyle bir sorun olmuyormuş...

12. 22 Haziran 2008
  13. melikex

melikex Guest

Heh bana da kuaförüm aynısını demişti :-) acaba başka nedeni var mı diye sizlere sorayım demiştim.Çok ilginç yaa. Yani ben yüzdeki kalın tüyleri iple alsam artma ,batık vs olmaz değil mi?çünkü ağdayla ancak uzayınca alınabiliyor.alınacak kadar uzamadığında ne yapmalıyım sizce boyun kısmında var biraz. ??

14. 22 Haziran 2008
  15. iremsu

iremsu MaBel Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    cildinin yapısına göre değişir ama birşey olacağını zannetmiyorum naniknanik:mymeka:

16. 4 Ekim 2008
  17. jai

jai Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    üstelik:) cımbızla almak çoğaltıyormuşta.. kıldan tüyden kurtulalım derken çenemdeki tek bir tüyü cımbızla çektim..bir gün aynada bakarken ne göreyim.. 2 ,3 ,4 :KK43: sonra kuaförüm söyledi..yapmamak lazımmış..hem sert hem de sayıca fazla çıkarmış..ama bunu geç öğrendim işte..

18. 13 Şubat 2009
  19. nani35

nani35 Guest

arkadaslar inanamicaksınız hatta ben de hala inananmıyorum ama ergenlik donemimde koltuk altımda cok fazla kıllanma olurdu hatta baya bir kalındı bunları cımbızla yok ettigimi soyleyebilirim.Birgun delirdim :) cok kalın oldugundan hepsini agdayla almaya korkuyodum hatta kazıyodum devamlı birgun oturdum tek tek yoldum ve bir daha da oyle eskisi gibi cıkmadı :lepi: inanın su anda aylarca almiyim koltuk altımı bir bakarım 3 5 tane cıkmıstır onlarıda saniyede alıyorum o derece yani ama nasıl ugrasmısım bilemiyorum tek tek :) simdi olsa asla yapamam he he ama ise yaradı...