Çin, hayalet uçağın sahtesini yaptı

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve Yagmurun_kizi tarafından 1 Şubat 2007 başlatılmıştır.

  1 Şubat 2007
  Konu Sahibi : Yagmurun_kizi
 1. Yagmurun_kizi

  Yagmurun_kizi Çocuklarım benim herşeyim... Üye

  Katılım:
  11 Aralık 2015
  Mesajlar:
  6.654
  Beğenildi:
  8.428
  Ödül Puanları:
  113
  İngiliz savunma dergisinin ortaya attığı iddia doğrulandı. Çin, Amerikan hayalet uçağını kopyaladı

  Dünyada uçak motoru üretebilen 5. ülke olma unvanına kısa süre önce sahip olan, görünmez savaş gemisi ve yüksek teknolojili denizaltı yapabilen Çin, son olarak görünmez savaş uçağı üretecek.

  2006 yılında İngiltere'nin ünlü savunma dergisi Jane's Defence Weekly'nin ortaya attığı Pekin'in görünmez savaş uçağı üreteceği haberi, Çin'de yayınlanan World Outlook adlı askeri savunma dergisine yazan Çinli uzmanlar tarafından da doğrulandı.
  2006 yılında İngiltere'nin ünlü savunma dergisi Jane's Defence Weekly'nin ortaya attığı Pekin'in görünmez savaş uçağı üreteceği haberi, Çin'de yayınlanan World Outlook adlı askeri savunma dergisine yazana Çinli uzmanlar tarafından da doğrulandı.

  Uçağın ayrıntılarıyla tanıtıldığı haberde, birçok özelliğinin Amerikan F-22A tipi radara yakalanmayan uçak ile aynı olması ise dikkat çekti. Dördüncü nesil olarak tanıtılan uçak, ülkenin en önemli iki uçak üretim şirketi Shenyang ve Chengdu tarafından üretilecek. Uçaklar 2015 yılında piyasaya sürülecek.

  Kanada ve Almanya'nın önemli dergilerinde de, uçağın J-XX veya XX-J gibi bir ismi olacağı belirtildi. Almanya'da yayımlanan Askeri Teknoloji adlı dergi ise uçağın adının J-14 olacağını, dış görünüş ve bazı özellikler itibariyle Rus MIG I-44 savaş uçağıyla aynı özellikleri taşıdığını iddia etti. Haberde Rus ve Çin makamlarının teknoloji paylaşımına dair herhangi bir açıklama yapmadığı ifade edildi. Çin uzaya insan gönderen üçüncü ülke olarak da biliniyor.