çinli dr dan sac dokulmesı ıcın mucıze formul

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve seertmece tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  26 Eylül 2009
  Konu Sahibi : seertmece
 1. seertmece

  seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  14 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  buyrunnnnnnnnnNGGUANG
  101D FABAO
  İLETİŞİM
  SAÇ DÖKÜLMESİ TİPLERİ
  FARKLI ÇÖZÜMLER


  101D FABAO
  FABAO 101 ünlü Çinli doktor ve dermatolog Dr. Zhao Zhangguang tarafından geliştirilen yüksek etkiye sahip bir saç toniğidir. FABAO 101’de bulunan aktif bileşenler çok özel bir teknikle işlenmiş münhasır Çin şifalı bitkileridir.

  FABAO 101 bilimsel çalışmalarda aşağıdaki başarılı sonuçları elde etmiştir

  · FABAO erkek ve kadınlarda saç dökülmesini durdurur (başarı oranı %92)

  · FABAO kepeği ve yağlı saçı giderir

  · FABAO saç derisindeki kaşıntıyı dindirir

  · FABAO ince ve zayıf saçı güçlendirir,

  · FABAO saça hacim ve parlaklık verir

  · FABAO ayrıca yeni saçın çıkmasını sağlar (miktar kullanıcının yaşına bağlıdır)

  Dünyada FABAO 101 ile aynı yüksek kalitede aktif bitki bileşeni içeren başka bir saç yeniden kazanma ürünü yoktur. Bu preparat hiçbir şekilde bir kimyasal katkı maddesi içermediğinden kullanması tamamıyla güvenlidir ve hiçbir yan etkisi yoktur. Avrupa saç çıkartma ürünleriyle karşılaştırıldığında FABAO 101 özellikle saç dökülmesini durdurma, kepeği giderme ve mevcut olan saçı güzelleştirme konusunda çok daha başarılıdır.

  FABAO 101’i özel kılan nedir?

  Şimdiye kadar Avrupa ve ABD’de mevcut bilinen yöntemlerle saç dökülmesini durdurmak ve yeni saçın çıkmasını sağlamak zor olmuştur. Klasik saç kozmetik ürünleri (çoğu aktif bileşen olarak minoxidil içermektedir) sadece çok sınırlı etki göstermektedir ve aktif bileşen olarak finasteride içeren tıbbi ürünler ise tehlikeli yan etkilerinden dolayı çok tartışmalıdır ve sadece erkeklerce kullanılabilir.

  Çin kaynaklı FABAO 101 saç sorunlarını çözmek için tamamen farklı bir yaklaşım kullanır. Kimyasal maddeler yerine FABAO 101 sadece 12 Asya şifalı bitkisinden elde edilen doğal aktif maddeler içerir. Bu bitkilerin her biri saçın, saç köklerinin ve saç derisinin yenilenmesi ve bakımı için çok özel işlevler görür.

  Bununla birlikte bu Çin bitkilerinin dikkatlice eşleştirilmiş kombinasyonu FABAO 101’in üstün etkisinin sadece bir kısmını oluşturur. Çinli doktor Dr. Zhao Zhangguang bitkiler için her bir içeriğin molekül yapısını garanti altına alan ve bu sayede tüm etkilerini göstermelerini temin eden çok özel bir işleme tekniği geliştirmiştir.

  Şimdiye kadar bu çok sıkı korunan sır kimseye verilmemiştir. Gerçi geçmişte mesela Japon firmaları bu başarının anahtarını elde etmek için birer servet harcamışlardır. Bu anlaşılabilir zira bu içerikler özel teknik olmadan işlendiğinde son ürünün FABAO 101 gibi bir etkisi olmamaktadır.

  FABAO 101 hangi içerikleri kapsamaktadır?

  Aşağıdaki 12 Çin içeriği FABAO 101’in özel formülüne göre işlenir:

  Temel 101D saç toniğinin yanı sıra kullanım amaçlarına bağlı olarak diğer içerikleri de kapsayan 101B, 101F ve 101G gibi diğer özel formülasyonlar da vardır. Bununla birlikte hiç bir preparat kimyasal katkı maddesi ve suni parfüm içermemektedir.

  FABAO 101 kimler için uygundur?

  Dr. Zhangguang FABAO 101’i ısrarlı saç dökülmesini tedavi etmek için geliştirmiştir. Hem erkek hem de kadınlar için saç yenilenmesi ve saç bakımı üzerinde çok bütünleşik ve kapsamlı etkisi vardır ve çok farklı kategorideki insanlara uygundur:

  A Akut veya ilerleyen saç dökülmesinden muzdarip olanlar (irsi saç dökülmesi olanlar dâhil)

  B Yağlı, ince veya zayıf saç, kepek veya kırık uçlar gibi saç sorunları olanlar

  C Sağlıklı saça sahip olan ama daha görünür bir hacimde daha güçlü ve kalın saç isteyenler.

  Klinik testler FABAO 101 ile yapılan tedavinin erkek ve kadınlarda aşağıdaki etkileri ürettiğini göstermiştir:

  1. Saç dökülmesinin kalıcı olarak durdurulması (başarı oranı: %94).

  2. Yeniden saçın çıkması (saç miktarı kişinin yaşına bağlıdır).

  3. Saçın daha güçlü ve kalın olması ve hacminin görülür derece artması.

  4. Yağlı saç veya kepek gibi sorunların geniş planda çözülmesi.

  5. İnce, kırılgan saçın veya kırık uçların sağlıklı ve dinç olması.

  6. Zayıf saçın yeniden çekici doğal parlaklığa kavuşması.

  FABAO 101 nasıl kullanılır?

  FABAO 101 yağlı olmayan ve günde bir defa az miktarda saç derisine uygulanıp hafifçe masaj yapılan bir losyondur. Konsantrenin kuru saça veya saç yıkandıktan sonra uygulanması fark etmez. Bir FABAO şişesi 120 ml konsantre içerir ve günlük uygulama için 4 ila 6 hafta yeterli gelir.

  · FABAO ile tedavi süreci için gereken süre saç sorunlarının yapısına bağlıdır. Saç dökülme tedavisi için çoğu kullanıcı için 2 ila 3 aylık tedavi yeterlidir. Ağır vakalarda mesela saç dökülmesi on yılı aşkın süredir devam ediyorsa ürünü dört ay uygulamak gerekebilir.

  · Kepek veya yağlı saç gibi daha küçük saç sorunları için genellikle 8 haftalık bir süre yeterlidir.

  · Eğer saçı güzelleştirmek için FABAO 101D kullanılıyorsa saçı bariz şekilde daha güçlü ve kalın yapmak ve görünür bir hacim kazandırmak 6 ila 8 hafta alacaktır.

  · En fazla süre yeni saçın çıkması için gereklidir; bu durumda başarı ihtimali en çok kullanıcının yaşına bağlıdır. Yeni saçın azami biyolojik potansiyelini elde etmek için tecrübemize dayanarak 8 ila 12 aylık bir kullanımın gerektiği önerilebilir. 3. aydan itibaren daha önce zayıflayan yerlerde saç yoğunluğunun aylık olarak arttığını görmek mümkündür.

  FABAO tedavi süreci tamamlandığında kısa zaman içerisinde saçların tekrar dökülme tehlikesi olmadan preparatın kullanımı kesilebilir. Bu açıdan bitki temelli doğal saç yenilenmesi sadece alındıkları sürece etkin olan kimyasal ilaçların eylem modundan oldukça farklılık gösterir.

  Mesela: sadece erkeklerce kullanılabilen tıbbi bir ürün olan ‘Propecia’ çoğu kullanıcı için irsi saç dökülmesinin tedavisinde sadece her gün alındığı müddetçe eşit başarı seviyesi gösterir. Herhangi bir zamanda kesilirse saç dökülmesi hemen yeniden başlar. Aslında Propecia'nın tek yaptığı erkeklerdeki saç dökülmesinin ana sebebi olan erkek hormonu DH-testosteronu baskılamaktır. Dahası Propecia’nın tek dezavantajı bu da değildir. Muhtemel yan etkiler – mesela iktidar zayıflaması olabilir- ve riskler de ciddidir. Aktif bileşen finasterid gerçekten o kadar tehlikelidir ki kadınlar ileride kusurlu bir çocukları olma riskini almadan Propecia tabletlerine bile dokunamazlar!  FABAO ne kadar iyi iş yapar?
  Yüzlerce denek üzerinde yürütülen bilimsel temelli karşılaştırmalı çalışmalar FABAO 101’in saç dökülmesi üzerinde mükemmel bir etkisi olduğunu ispatlamıştır. Klinik deneylerde başarı oranı erkeklerde ve kadınlarda %90’dan fazla olmuştur. Diğer bir ifadeyle testlere katılan her 10 kişiden en az 9’u FABAO tedavi sürecinin yardımıyla saç dökülmelerini durdurmayı başarmıştır.

  Çin tarafından resmi olarak yetkilendirilen bir dağıtım şirketi olarak tedarik yaptığımız özel müşterilere, doktorlara ve saç kliniklerine 6 aylık araştırmayla bağlantılı olarak anketler gönderdiğimizde de benzer bir tablo elde ettik:

  Çin’den gelen orijinal 101 preparatlarının hiçbir şekilde kimyasal katkı maddesi veya zehirli koruyucular içermediğini söylemeye gerek bile yoktur. Bu ürünler münhasıran çok az miktarda alkolle birlikte 12 şifalı bitkiden elde edilen aktif maddeler içermektedir. Bu bitkileri Çin’de kültüre alındıkları yerlerden elde edip işlemlerden geçirmek tam otomatik prosesler kullanarak sentetik saç ürünleri imal etmekten çok daha fazla çaba ve masraf gerektirmektedir ama son ürün çoğu zaman daha değerlidir.

  FABAO 101D –doğrudan karşılaştırma

  Geçmişte (geleneksel Çin Tıbbına yani TCM’ye dayanan) FABAO 101D’nin Batılı üreticilerin tanınmış saç kozmetik ürünlerine göre etkinliğini gösteren testler yapılmıştır.

  Bu testlerde en az 12 aydır saç dökülme sorunu yaşayan 600 erkek ve kadın denek 3 gruba ayrıldı:

  · Grup 1, 8 ay boyunca FABAO 101D tedavisi gördü

  · Grup 2 minoxidil [1] tedavisi gördü

  · Grup 3 hiçbir etkisi olmayan plasebo tedavisi gördü

  Minoxidil Avrupa ve Amerika saç çıkartma ürünlerinde en sık kullanılan aktif bileşendir.

  Test periyodunun sonunda santimetre kare başına saç sayısı ve müstakil saçların çapı dâhil çok sayıda ölçümler yapıldı. FABAO 101 ile tedavi edilen test grubu tüm kriterlerde açık ara en iyi sonuçları sağladı. FABAO özellikle saç miktarının belirlenmesinde minoxidile çok büyük oranda üstünlük sağladı.

  Testler tamamlandıktan sonra minoxidil grubunun rakamları sadece %5,9 iken FABAO test grubu ölçülen alanlardaki sağlıklı saçların sayısında %48,5’lik (tüm 10 yaş kategorisi için ortalama rakam) bir artış gösterdi. Dahası FABAO deneklerinin saçları testin başlamasından sadece birkaç hafta sonra bariz şekilde daha fazla tutma kuvveti, hacim ve parlaklık gösterdi, minoxidil kullanan grupta ise durum böyle değildi.

  Elbette FABAO 101 sadece tek bir karşılaştırmalı tıbbi deneyde üstünlüğünü kanıtlamadı. Geçmişte Asya ve Avrupa’da çok sayıda deney yapıldı ve hepsi de FABAO 101‘in yüksek etkinliğini onayladı. Diğer taraftan dünyanın hiçbir yerinde Batılı kozmetik ve farmasötik firmalarınca saç dökülmesini tedavi etmekte kullanılan ana aktif bileşen olan minoxidilin FABAO 101 kadar etkin olduğunu onaylayan bilinen tek bir test bile yoktur.  Müşterilerimizin %87’si 3 aylık kullanımın ardından FABAO 101’in etkilerini “iyi” ile “çok iyi” arasında, %9’u “yeterli” ve %4’ü ”yetersiz” olarak tarif etti. Müşterilerimiz özellikle aşağıdaki alanlarda ürünün etkinliğini mükemmel olarak değerlendirdi: “saç dökülmesinin tedavisi”, “kepeğin ve saç derisi kaşıntısının tedavisi” ve “saçın güçlendirilmesi ve harici olarak güzelleştirilmesi”.


  Bununla birlikte çoğu müşteri yağlı ve kırılgan saçlar üzerinde Çin şifalı bitkilerinin şaşırtıcı etkileri olduğunu bildirdi. Dahası çoğu FABAO müşterisi geçmişte saçlarının veya saç derilerinin durumunda kayda değer bir iyileştirme sağlamayan çeşitli şampuan, losyon ve diğer preparatları zaten denemişlerdi. Müşterilerin çok büyük bir kısmı için - mesela yıllarca kepekten dertli olanlar için- FABAO açıkça görülür derecede iyileşme sağlayan ve hatta soruna bir çözüm bulan ilk ürün oldu.

  Çin tıbbı açısından Batı kozmetik firmalarının çok ciddi saç sorunlarında sadece nadir durumlarda başarılı ilerlemeler kaydetmesi şaşırtıcı değildir. Sadece içindekiler listesine biraz dikkatlice bakmanız gereklidir: başlangıçtan sonuna kadar kimyasal madde kullanımı, ucuz üretim ve çoğunlukla gerçek sebeplerden ziyade harici belirtilerle savaşmayı hedefleme.  Dahası saç ürünleri bazen sağlığa kesinlikle zararlı kimyasal maddeler içermektedir. Daha çok eskilere gitmeden mesela İsveç televizyonunun tüketici koruma programı “Kassensturz – Swiss TV” en tanınmış uluslararası şirketlerin en çok satılan şampuanlarını laboratuar analizlerini yaptırdı ve korkutucu bir gerçeği ortaya çıkardı: test edilen şampuanların çoğu (pahalı olanları dâhil!) koruyucu ajan olarak imalatçılar tarafından kasıtlı olarak katılan zehirli bir kanserojen madde olan formaldehit içermekteydi!

  Dr. Zhao Zhangguang
  FABAO 101D –doğrudan karşılaştırma  Geçmişte (geleneksel Çin Tıbbına yani TCM’ye dayanan) FABAO 101D’nin Batılı üreticilerin tanınmış saç kozmetik ürünlerine göre etkinliğini gösteren testler yapılmıştır.

  Bu testlerde en az 12 aydır saç dökülme sorunu yaşayan 600 erkek ve kadın denek 3 gruba ayrıldı:

  · Grup 1, 8 ay boyunca FABAO 101D tedavisi gördü

  · Grup 2 minoxidil [1] tedavisi gördü

  · Grup 3 hiçbir etkisi olmayan plasebo tedavisi gördü

  Minoxidil Avrupa ve Amerika saç çıkartma ürünlerinde en sık kullanılan aktif bileşendir.

  Test periyodunun sonunda santimetre kare başına saç sayısı ve müstakil saçların çapı dâhil çok sayıda ölçümler yapıldı. FABAO 101 ile tedavi edilen test grubu tüm kriterlerde açık ara en iyi sonuçları sağladı. FABAO özellikle saç miktarının belirlenmesinde minoxidile çok büyük oranda üstünlük sağladı.

  Testler tamamlandıktan sonra minoxidil grubunun rakamları sadece %5,9 iken FABAO test grubu ölçülen alanlardaki sağlıklı saçların sayısında %48,5’lik (tüm 10 yaş kategorisi için ortalama rakam) bir artış gösterdi. Dahası FABAO deneklerinin saçları testin başlamasından sadece birkaç hafta sonra bariz şekilde daha fazla tutma kuvveti, hacim ve parlaklık gösterdi, minoxidil kullanan grupta ise durum böyle değildi.

  Elbette FABAO 101 sadece tek bir karşılaştırmalı tıbbi deneyde üstünlüğünü kanıtlamadı. Geçmişte Asya ve Avrupa’da çok sayıda deney yapıldı ve hepsi de FABAO 101‘in yüksek etkinliğini onayladı. Diğer taraftan dünyanın hiçbir yerinde Batılı kozmetik ve farmasötik firmalarınca saç dökülmesini tedavi etmekte kullanılan ana aktif bileşen olan minoxidilin FABAO 101 kadar etkin olduğunu onaylayan bilinen tek bir test bile yoktur.  En önemli 8 soru  1. FABAO 101D’in kokusu nasıldır?  FABAO 101D, B, F ve G yüksek kalitede Çin şifalı bitkilerinden imal edilir. Kasıtlı olarak hiçbir parfüm ajanı katılmamıştır, böylece ürün kesinlikle kötü olmayan doğal bitkisel kokuya sahiptir.

  2. FABAO 101D uygulandığında saç yağlanır mı?

  Hayır. FABAO hiçbir şekilde yağ veya yağlı maddeler içermeyen sulu (su temelli) bir losyondur. Bu saçın yağlı da olmayacağı anlamına gelir.

  3. FABAO 101D’ye alerjik reaksiyon geliştiren var mıdır?

  FABAO 101D üzerinde yürütülen klinik çalışmalar esnasında ürünün potansiyel yan etkisinin olup olmadığı da araştırılmıştır. Bu çalışmaların hiç birisinde herhangi bir alerjik reaksiyon veya istenmeyen yan etki ortaya çıkmamıştır. Saç derisi tahriş olan insanlarda losyon içerdiği az miktarda alkol yüzünden hafif bir yanmaya sebep olabilir – bu olgu diğer losyonlarda da bilinir. Bununla birlikte bu etki çok kısa sürer çünkü FABAO 101D’nin uygulanması bunu dindirir.

  4. FABAO ile tedavi seyri boyunca saç ne kadar sıklıkla yıkanmalıdır?

  Dr. Zhangguang saçın her 3 günde bir yıkanmasını önerir. Saçın doğal asit direncini tahrip etmeyen yumuşak bir şampuan kullanmak da önemlidir. Dünyada satışa sunulan tanınmış çoğu şampuanın formaldehit gibi zehirli korucular içerdiği ispatlanmıştır. Dr. Zhangguang’ın “101” şampuanlarının hiç birinin zehirli kimyasal madde içermediği garanti edilmektedir ve saç derisinin ve saç köklerinin yenilenmesine yardım eder. Ayrıca saça çekici bir parlaklık ve tam dolgunluk kazandırırlar.

  5. Bir şişe FABAO 101D ne kadar gider?

  Bir şişe FABAO 101D 120 ml konsantre tonik içerir. Saç derisine idareli şekilde uygulanır ve nazikçe masaj yapılır. Tüm saç derisine günlük uygulamalar yapılarak bir şişe 4 ila 6 hafta yeter. Tedavi eğer tek bir noktaya uygulanırsa bir şişe orantılı olarak daha uzun süre gider.

  6. İlk olumlu etkiler ne zaman görülmeye başlanır?

  Mevcut saçın daha güçlendiği ve daha hacimli olmaya başladığının fark edilmesi olan ilk aşama 3-4 hafta sonradır. Kepekli veya yağlı saçı olan insanlar iyileşmeleri 4 ila 6 hafta sonra görmeye başlarlar. Burada kural şudur: saç dökülmesi ne kadar uzun zamandır varsa bedenin yenileme süresine tepki vermesi de o kadar uzun zaman alır. Sadece 3 haftadır yoğun saç dökülmesi yaşayan birisi muhtemelen 2 hafta gibi kısa bir süre içinde düzelme görmeme başlayacaktır, ama 10 yıldır saçı dökülen yaşı daha ileri kimselerde saçın orijinal kararlı konumunu geri kazanmak 10 hafta alabilir.

  7. Yeni saçlar ne zaman yeniden çıkmaya başlar?

  Saç kökleri FABAO tedavisi başlar başlamaz tepki göstermelerine rağmen ilk saçın saç derisinden çıkması biyolojik sebeplerden dolayı 10 ila 11 haftayı bulabilir. Çoğu durumda saçınız yıkanırken berberiniz veya kuaförünüz ilk yeni küçük saçları fark edecektir. Bunun ardından büyüme aylık olarak devam eder. Diğer bir ifadeyle gittikçe daha çok saç fark edilmeye başlar ve gittikçe daha çok uzamaya başlarlar. Bunlar sağlıklı ve güçlü baş saçlarıdır ve minoxidil tedavisinde olan ince “tüyler” değildir. Tecrübemize göre yeni saçların yeniden çıkması 8 ila 12 ay arasında tamamlanır.

  FABAO tedavisiyle yeni saçlar sadece henüz ölmemiş saç köklerinden çıkabilir. Bu sebeple yeni saçların azami miktarı kullanıcının yaşıyla çok ilgilidir. Bu durum klinik çalışmalarda da açık şekilde ortaya konulmuştur: 25 yaş altı grupta yeni saçların % 75’i (minoxidilde % 8,7), 36-40 yaş grubunda % 57’si (minoxidilde % 6,1), 51-55 yaş grubunda % 31’i (minoxidilde % 3,0) ve 60 yaş üstü grupta % 7’si (minoxidilde % 0,9) geri büyümektedir.

  Önemli: diğer taraftan saç dökülme tedavisinde başarı yaştan BAĞIMSIZDIR; burada başarı oranı tüm yaşlarda % 90 ile 94 arasındadır. Bu, yaşlı insanların da FABAO kullanarak gençlerde olduğu gibi güvenilir şekilde saç dökülmesini durdurabildikleri anlamına gelir.

  8. FABAO 101D için sınırlar nelerdir?

  Doğal bitki temelli maddelerin güçlü olmasından dolayı FABAO’nun gösterdiği etkiler ortalamanın çok üzerindedir. Bununla birlikte FABAO da doğal sınırlara tabidir ve daha yaşlı insanlarda yeni saçların yeniden çıkmasında bu net şekilde anlaşılır (yukarıya bakın). 55 yaştan itibaren yeniden çıkan saç miktarı görece azdır.
  buyrunnnnnnnnnbuyrunnnnnnnnn
   
  Son düzenleme: 26 Eylül 2009
 2. 26 Eylül 2009
  Konu Sahibi : seertmece
 3. seertmece

  seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  14 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  var mı kullanan....
   
 4. 26 Eylül 2009
  Konu Sahibi : seertmece
 5. seertmece

  seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  14 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  Alopecia areata totalis

  Japan:

  Takashi Anzai
  Report. Tokyo: Japan Red Cross Medical Center; 1988 (This study was cited in the study by Kessels' article)
  Advanced stage of alopecia areata

  Tokio:

  medizinisches Zentrum des japanischen Roten Kreuzes; 1988 (diese Studie wurde in dem Artikel über Kessels Studie zitiert)
   
 6. 26 Eylül 2009
  Konu Sahibi : seertmece
 7. seertmece

  seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  14 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  bu urunu ya da keranine h ı kulalanlar varmı
   
 8. 26 Eylül 2009
  Konu Sahibi : seertmece
 9. seertmece

  seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  14 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  keramine h
   
 10. 9 Kasım 2009
  Konu Sahibi : seertmece
 11. seertmece

  seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  14 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  yok mu kımse ..