Çinliler tavuktan elektrik üretti !

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve daylight tarafından 7 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : daylight
  1. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Çinlilerin yaratıcı zekasına bir örnek daha ekelendi. Pekin yakınlarındaki bir yumurta üretim tesisinde kurulan santralde tavuk dışkısından elde edilen ****n gazıyla elektrik üretiliyor:1shok::1shok:

Bu santralde üç milyon tavuğun bir yılda ürettiği 80 bin ton dışkı ile 14,6 bin megavat elektrik üretilerek 10 bin dairenin ihtiyacı karşılanıyor. Daha önce Huhhoto kentindeki hayvan çiftliğinde günlük 1,36 megavat ve Maanşan'da da 22 bin kilovat elektrik üreten, büyükbaş hayvan dışkısını işleyen santral kurulan Çin'de, hayvan dışkısından yayılan ****n gazını yakarak elektrik üreten santrallerin diğer büyük şehirlerde de yaygınlaştırılması planlanıyor.

Hammadde sıkıntısı çekmediği bildirilen bu santrallerin ürettiği atık ise gübre olarak kullanılıyor

2. 10 Mayıs 2009
  3. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    :nazar:
    Bir yaşıma daha girdim!!

4. 11 Mayıs 2009
  5. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    harika ya,böyle gelişmeler beni çok mutlu ediyor,hele ki çocuklarımzın zamanını düşününce ihtiyaçlarına çok yarayacak.Malum bizden onlara pek bir doğal kaynak kalmayacağı için.

6. 11 Mayıs 2009
  7. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    yakında kendi moklarındanda üretir bunlar... hiç şaşırmam...

8. 11 Mayıs 2009
  9. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    muhteşem, hem hammadde hazır hem de yan kirletici yok, atıklar da değerlenmiş oluyor, diğer bilimadamlarına da örnek olması dileğiyle...:eek: