Cinnet.. Yardım Lütfen

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve cileklipuding tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : cileklipuding
  1. cileklipuding

cileklipuding Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar;

erkek kardeşim için yazıyorum buraya. Nasıl anlatıcam bilnmiyorum ama kardeşim geçen gün cinnet geçirdi . Kısaca özetliyeyim. Benim kardeşim çok hassas bir insandır, küçükken de garip takıntıları vardı, ergenliğe geldiğinde bayağı değişmişti, iyileşmiş gibiydi. Şu an 20 yaşında. Okuldan bir kız kardeşimden hoşlanıyormuş, yakınlaşmaya çalışıyormuş ve duygularını belli ediyormuş. Kardeşimde bu kızı pek beğenmiyormuş ve ilgi duymuyormuş. Kız, kardeşimin arkadaş ortamına girip samimiyeti arttırmış ve mesajlar atmaya başlamış, daha sonra çıkmaya başlamışlar, aradan birkaç ay geçtikten sonra bir şeyler bahane olmuş ve ayrılmışlar. Ama ayrılığın görüünmeyen nedeni daha çok kardeşimin kızı sevmemesi. Ayrıldıktan sonra kardeşim çok pişman oldu ve ben bu kızı neden oyaladım niye bunu ona yaptım diye günlerce uykusuz, mutsuz ve zaten zayıf olan kardeşim yemek yemeden dolaştı. Annemde gel bir psikoloğa gidelim falan demiş ama ben deli değilim gitmem demiş. İkna edememişler. Tam o sıralardada benim düğün telaşım vardı. Sonraki günlerden birinde kardeşim annemden zor bir yemek yapmasını istemiş, annemde şu düğünü atlatalım ondan sonra istediğini yapayım demiş. Film orda kopmuş. Ben o sırada işteydim. Eve bir gittim ki evde kırılmadık sandalye kalmamış, sürahiler, bardakları yere atmış, evdeki karpuzu parçalamış, gözü dönmüş gibi, ev savaş alanına dönmüş. Ben burda gözünüzün önünde eriyorum siz bana yemek yapmıyorsunuz diye diye evde kırılmadık birşey bırakmamış. Babam hastaneye gitmiş sakinleştirici iğne getirmiş. Ama yapmak ne mümkün… Bana o iğneyi yaparsanız öldürürüm sizi diye bağırıyor, ağlıyor, bize hakaretler, küfürler yağdırıyordu. Sonra evden çıkmak eve 1 – 1,5 saat uzaklığında bir türbe var oraya gitmek istedi. Ağbim götürmek istemedi. Arabayı almak istedi. Arabayı o durumda vermek istemedik ve ben arabayı alıp uzaklaştım evden. O sırada evden kaçmış. Bu defa peşinden yollara düştük. Güç bela bulduk. Sonra babamın arkadaşı geldi ve evden götürdü kendisini. Birkaç gün eve gelmedi. Sonra kendi rızasıyla eve geldi, özür diledi. Normale dönmüş gibiydi. Ben bu olayın üzerinde kalmasından ve tekrarlamasından korkuyorum. Bu çocuğun problemi ne? Buna benzer şeyler yaşayan var mı aranızda? Bu konuda ön bilgi almak istiyorum ki ona göre kendisini doktora gitmeye razı edelim ve tedavi ettirebilelim… Biraz uzun oldu ama belki biryerlerden bir ipucu çıkar diye yazmak zorunda kaldım. Bana yardımcı olun lütfen. Okuduğunuz için teşekkür ederim …

2. 6 Ağustos 2010
  3. NilCeren

NilCeren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    284
    Ödül Puanları:
    113
    çok zor bir durum allah size ve ailenize sabır versin
    ergenlik bunalımı dyeceğim ama onun için de yaşı büyük, acaba hep 2. plana kalma gibi bir durum mu oluştu ki? nedense bu izlenim uyandı bende.
    aile içi şiddet ya da başka bir problem var mı?belki de arkadaş ortamında yolunda gitmeyen bir şeyler vardır bunu araştırdınız mı?
    mutlaka yakın bir arkadaşı vardır sizin de bildiğiniz biri, acaba öyle birinse sorsanız??

4. 6 Ağustos 2010
  5. cileklipuding

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim nilceren . aile içinde annem bana düşkündür onun etkisi olabilir, ama bence psikolojik problemleri var. ona nasıl davranıcaz onu kestiremiyoruz :1no2:

6. 6 Ağustos 2010
  7. NilCeren

NilCeren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    284
    Ödül Puanları:
    113
    peki bu zamana kadar hiç mi psikolojik yardım almadınız?

8. 6 Ağustos 2010
  9. cileklipuding

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu olay olalı 2 hafta falan oluyor. olaydan önce psikoloğa götürmek istedik fakat ben deli değilim gitmem diyordu. olaydan sonrada zaten konusu açılınca utanıyor üsteliyemiyoruz. bende evleneli 1 hafta oldu, ancak kendimize geldik.

10. 6 Ağustos 2010
  11. north82

north82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok zor bir durum, üzüldüm onun adına da sizin adınıza da. daha önce hiç böyle bi davranışta bulundu mu, hep böyle saldırgan mıydı yoksa ilk defa mı karşılaşıyorsunuz? Eğer ilk defa oluyorsa bir nörologla da görüşmenizi öneririm. ya da en azından bir kan tahlili yaptırın. ani saldırganlıklar başka rahatsızlıların habercisi olabilirler. çok geçmiş olsun.

12. 6 Ağustos 2010
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238
    Uyku düzeni nasıl?

14. 6 Ağustos 2010
  15. poyrazcimkarayel

poyrazcimkarayel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    En kısa zamanda ikna edip bir doktora ( ki bence pskiyatriste ) götürmenizi öneririm, küçüklükten beri kendisini 2. planda hissettiyse şimdi de düğün telaşından dolayı bu hisleri tekrarlamış ve saldırganlaşmış olabilir.

16. 6 Ağustos 2010
  17. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle psikiatrist şart

18. 6 Ağustos 2010
  19. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238
    Ç0k geç kalmayın yoksa akıl hastanesine yatırırsınız!!