Çıplak Uyuyanların Spermleri Daha Kaliteli

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve 1BukeT tarafından 9 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  9 Kasım 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 1. 1BukeT

  1BukeT Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.454
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  106
  Geceleyin iç çamaşırı giymeyen erkeklerin spermlerini , yarışa çıkarcasına hızlandırdıkları bildirildi.
  Uzmanlar, ayrıca , yaş, alkol, sigara kullanımı miktarları ile, erkeğin üreme yeteneği arasında bağlantı buldular.
  Bir ihtisas dergisi olan " Araştırma ve Uygulamada Dünya Tıbbı" yayınladığına göre, dar iç çamaşırları giyen, sıcak odalarda, ısıtılmış battaniyeler altında uyuyan erkeklerin , sperm sayılarının, çıplak ve serinde uyuyanlara oranla , belirgin olarak daha düşük olduğu bildirilmektedir.
  Testis ısısının erkek üreme sağlığı üzerinde önemli etkileri olduğu zaten bilinmektedir. Fırınlarda ve hamamlarda olduğu gibi , yüksek ısı altında çalışanlar, ayrıca uzun süreli ve çok yoğun olarak araba kullananların, aynı nedenle baba olmak için biraz daha sabırlı olmaları gerekebilmekte.  Yıllardan beri erkek üreme sağlığında problemler çoğalmakta. Bu sorunun zararlı çevresel faktörler nedeniyle ortaya çıkabileceği düşünülüyor.
  Alkol ve sigara kullanımı, spermlerin sayı ve hareketini yoğun bir şekilde olumsuz etkilemekte. Tahmin edilen , üreme yeteneğinin kimyasal, endüstriyel madde ve ağır metal ürünlerinden oldukça zarar gördüğü yönünde.

  Ne varki, kişi kendini bu zararlı maddelerden koruyabilirse, bir süre sonra sperm kalitesi düzelebilmektedir.

  Bristol Üniversitesindeki İngiliz bilim adamları, yaptıkları bir çalışmada, şimdiye kadar hep kadınlar için geriye sayan biyolojik saatin, erkekler için de aynen işlediği tespit etmişlerdir. 30 yaştan itibaren üreme yeteneği azalmaya başlamaktadır. 35 yaş grubunda % 23 erkeğin üreme problemleri ile karşı karşıya olduğunu bilmekte, bunu kanıtlar durumdadır.  Kaynak: Umweltmedizin Forschung und Praxis