cipralex ya da baska bir antidepresan kullanırken hamile kalanlar var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yasemincevre tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

28 Ocak 2010
    Konu Sahibi : yasemincevre
  1. yasemincevre

yasemincevre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    arkadailar ben 11 ekimde düsük yaptım ... O kadar cok etkilendim ki doktorum 6 ay cipralex kullanmamı istedi... Ben o kadar süre ilac icmek istemiyorum ve kademeli olarak bırakıyorum... Bu dönemde hamile kalırsam bebeüime zararı olur mu bunu yasayan anneler var mı? Doktorum bisey olmaz dedi ama yasayanlardan duymak istiyorum... hadi kızlar yardım edin

2. 29 Ocak 2010
  3. hpt_honey

hpt_honey bebişim gıvış gıvış maşlh Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım benimde 5 yıldr olmuyodu çok kafama takıyodum dr banada cipralex verdi ve ben o ay hamilemişimm baya kullandım dilim die ama sonunda boş gebelik sakın kullnma bırak

4. 29 Ocak 2010
  5. yasemincevre

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    canım tesekkur ederim cevapladığın icin cipralexi bıraktım ama biliyorsun kademeli olarak bırakılıyor ya su an hamileysem bu donem:Saruboceq:de 4 tane ictim insallah bir zararı olmaz

6. 3 Şubat 2010
  7. hpt_honey

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    yok okar bişi olmaz sanıyorum ben çok sters yazşıyorum panik heyecen vss dr onadan verdi o ay rahattım ve hamiştim ben hamiş deilim diye baya içtim eşimded dediki dur acele etme 1 ay geçsin öle test yap demişti yani baya anlıcan içtim eşimde bilmiyodu hapları çok sonra gördü
    aaaaaaa sen bunlarımı kullandın diye dalga geçti yani birazda eşim için kullandım çok nazlı bebiş bendim öyle evlenince benden daha beterini gördüm bu davranışını çokkkkkkk normal karşılıyorum çünkü herşeyi benim tüm ailesi depremde yok olmuş tek kalmış bana büyük görev düşüyo bide bebek olmayınca bide atamam olmayınca iice bunalıma girdim ondan kullandım inşşlah bebişin seni bırakmasın tutsun seni kene gibi kanını emsin yapışssın sana :)))))))))))

8. 6 Şubat 2010
  9. SAHRA_01

SAHRA_01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkesin derdi sıkıntısı kendine büyüktür.

Buda bir anlayıştır lakin sizlerden daha kötü durumda olanları düşünerek hareket edersek ilaç kullanmaya bile gerek kalmayacaktır aslında.

Bende psikiyatırıma gittiğimde bana anti depresan vermişti hatta dozu oldukça yüksekti.
    reçeteyi yazarken dedim ki hocam gebelik düşünüyorum reçeteyi iptal etti ve daha uygun bir ilaç vermesine rağmen ki gebeliğe bir zararı olmaz gebeliğini öğrendiğinde bırakırsın tedirgin olma demişti.

Ama buna rağmen ben bir tane bile kullanmadım.
    kullansam yine bırakırdım ama çok düşündüm daha kötü durumda olanlar var kaldı ki daha önce yaşadıklarım şimdiki yaşadıklarımdan daha ağırken neden bu kadar kafaya takıyorum diye kendimi teskin ettim ve o ay hamile kaldım.

Doktorum beni en son gördüğünde seni çok iyi gördüm maşallah iyisin dedi.
    Hamileyim dediğimde duygularımı öğrendi ve ilaçlık bir durumun çokta yok dedi.

Yani bu durumda ruh halimizi yönlendirmek inanın çoğu zaman bizim elimizde.

Biliyorum yaşanılanlar gerçekten zor bünyemize oldukça ağır geliyor ama bu zorlukları bastıracak en etkili şey İnançtır.

İnanmak herşeyin üstesinden gelmeye yeter bence.

10. 6 Şubat 2010
  11. yasemincevre

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    yok canım yaaa hamile değilmisim belki de boylesi hayırlıdır.... Cok istiyorum bilemezsin baska bisey düsünemez oldum.... Allah hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucagımıza aldıgımız günleri göstersin...İlacı da bıraktım bünyem temizlensin bu ay insallah hayırlısı ile olur...... Allah herkesin gönlüne göre versin

12. 7 Şubat 2010
  13. hpt_honey

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    amiiiiinnnnn inşallah güzel günler yakındır bi gün bizimde de evimizde bebek sesi olacak inşşlah yakındaa bizim biraz uzun vadeli olacak sanırım ii sperm için 3 ay beklemem gerekcek bide ben bi aydr antibiyotik vss kullanıyorum onlar bitti kasık ağrılarım geçmez oldu bıktık artıkk

14. 8 Şubat 2010
  15. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım ben daha önce 5 haftalık bi düşük yaptım ve yaklaşık 1 senee lustural kulandım bide ataraks şurup hamile kalmak istedimgimi herseferinde söylüyodum tabi ilaçların yannıda düzenli bişekilde terapiye gitim daha sonra doktorum hamile kalabilirsin dedi ilk zamanlar çok kötüydüm çünki o şekilde hamile kalamazdım kendimi toparladıktan sonra tabi ilacıma devam ediyodum hamile kaldım şuan 20 haftalık hamileyim çok şükür bi sorun olmadı ögrenir ögrenmez kestim bi anda tabi çok ta kötü yaptı ilacı bi anda kesmek 5 ay oldu içmiyorum çok şükür idare edebiliyorum piskiyatrimde bana hamile kaınca keseriz demişti inşaalhh enn kısa zamanda rabbim isteyen herkeze versin adetlerini takip ett geçtigi anda şüpelendigin anda kesersin ilacı

16. 8 Ocak 2011
  17. burcuks

burcuks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hanımlar merhaba aranıza yeni katılım ama sürekli takip ediyordum.. Benim kafam şu sıralar çok karışık bebek sahibi olmaya karar verdik ama 2,5 aydır c.pralex kullanıyorum ve doktorum bir skıncası olamdığını söylediği ama kadın doğum doktorum tavsiye etmiyorum diyor cipralex kullanmam gerektiğini nöroloji doktorum söylüyorum tedavimizin bitmesi için bende biran önce bebek sahibi olmak istiyorum evliliğimde 3 yılımızı bitirdik çünkü..hamileyken yada hamile kalmadan önce cipralex kullanan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum...

18. 9 Şubat 2011
  19. eyeblood

eyeblood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaklaşık 1 yıldır depresyon tedavisi görüyoyorum 2 ay önce düşük yaptım ve yeni haimle olduğumu öğrendim 5 haftalıkmış ve ben bu 5 hafta ilacımı içmiştim doktorum hiçbişi olmaz dedi ve ben bebeğimi gördüm kalp atışlarını dinledim sakın ilacını birden bire bırakma çok sıkıntı çekersin ben mgnı düşürdüm gün aşırı içiyorum bizim öle bıçak gibi kesme şansımız yok korkma Rabbime sığın şifa niyetine iç sonuçta ilaç içmesende çocuğunun sağlıklı olacağını sana kimse garanti veremez ben işinin çok ehli yılların jinekoloğundan onay aldım ha üzerine bir sorumluluk yükelemedim sonuçta ilaç ama adam açıkça zararı olacağını düşünmüyorum dedi bunu söyleyen tek doktorda o değil.ruh ve beden sağlığıda bebek için önemli bunu unutma kendine eziyet etme mg düşür gün aşırı iç ama yinede sen bilirsin benimki sadece tavsiye arkadaşım...:94: