Cirinone %8 vajinal jeli tüp bebek tedavisinde nekadar süre kullandınız???

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve dryaaa22 tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

13 Şubat 2009
    Konu Sahibi : dryaaa22
  1. dryaaa22

dryaaa22 Annesinin Aşkısııııı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba kızlar ben tüp bebekle gebeliğimin 4.haftasındayım ve doktorum cirinone jel verdi ilk haftalar kullandığımda hiç bir şey yoktu ama son 2 haftadır beyaz sert tortular geliyor parça parça ve hiç bitmiyor çok rahatsız oldum bu durumdan sizdede bu jeli kullanıp bu sorunu yaşayıp kullanmaya devam eden yada bırakan varmı?:uhm:

2. 13 Şubat 2009
  3. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım bende hamileliğimin 10. haftasının içindeyim mikroenjeksiyon öncesi kullanmaya başladım hala kullanıyorum bu jeli mart ın 5 inde kontrolum var sanırım o gün tamam artık kullanma diyecek. bu jel i gebeliğin 12. haftasına kadar kullanıyorsun canı kurtuluş yok. dediğin gibi bi süre sonra geri geliyor ama bu normalmiş dr. rengi kırmızıya kaçmıyorsa sorun yok dedi. vücut ihtiyacı olanı alıyor kalan geri çıkıyor kafana takma. biliyorum alışamıyorsun insanı çok rahatsız ediyor ama kullanmak zorundayız.

4. 13 Şubat 2009
  5. dryaaa22

dryaaa22 Annesinin Aşkısııııı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım rengi kırmızıya kaçarsa nasıl bir sorun olurki

6. 13 Şubat 2009
  7. cananisa

cananisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende kullanıyorum. 4 şubatta aşılamam yapıldı ve ogün verdi. ama aşılamadan 2 gün sonra kullanmaya başla dedi.
    hala kullanıyorum. ilk zamanlar bended bişey yoktu ve yeni yeni beyaz peynir parçaları gibi şeyler gelmeye başladı.durum çok rahatsız edici ama dayancaz. 15 gün kullan dedi ve 18 şubatta hcg sonucu yapıp dr a gidicem. inşallah hamileyimdir. o jelde bebeişin tutunması düşük tehlikesi olmasın diye veriliyomuş.
    bilginiz olsun. hergün aynı saatte almaya dikkat edin kızlar dr um bana öle demişti.

8. 13 Şubat 2009
  9. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım sanıyorum bi kanama olduğunun yada olacağının belirtisidir sanırım. ama geri gelmesi çok normal

10. 13 Şubat 2009
  11. canım bende kullanıyorum. mikroenjeksiyondan üç gün önce başladım kullanmaya . yani yumurta toplama işleminden hemen sonra başladım vajinel jeli kullanmaya.ama bende çok aşırı hassasiyet oluşturdu.ve kaşıntım çok oluyor.aynı şekilde beyaz beyaz parçalar şeklinde hep çamaşırıma dökülüyor...doktorum bu normal dedi.korkulcak bişey yok yani .için rahat olsun.12-13 hafta kadar kullanıcağım bu jeli ben henüz iki kutu bitirdim. daha dört kutu kullancam ...bunu kullanmak zorundayız malesef ... en iyisini doktorun bilir tabiiki bir problemin varsa yine doktorunu ara sor kafana takılmasın hiç bişey...hoşçakall....

12. 14 Şubat 2009
  13. d_ejavu

d_ejavu Guest

arkadaşlarım acil sorum var.crinone jelimi yaptım ve afedersiniz lavaboya çıktım birazda kabizlik durumu oldu maalesef. bu jeli hemen yaptıktan 15 dk sonra falan çıktım wc ye ve kocaman 2 parça o jel geldi birikinti yapmış galiba.kasıklarım çok ağrıyodu ama şimdi geçti o ağrım rahatladım. acaba hemen şimdi tekrar yapsam mı o jeli. önce yaptığım çıkmışmıdır

14. 14 Şubat 2009
  15. pembemavi

pembemavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    dejavu. bir daha hemen tuvalete çıkma. ama jel çıkınca da yeniden yapma. gerek yok gereken besini almıştır :)

jel progesteron hormonu barındırıyor ve bu da gaza ve kabızlığa neden oluyor. düzgün beslenin posalı besinler ve sebze meyve yemeyi ihmal etmeyin. en azından kabızlık olmaz. gaz için yapılacak çok fazla şey yok. ama yine de yatmadan 3-4 saat önce birşeyler yemeyi kesin 5-6 öğün şeklinde yeyin. sütü ve ürünlerini ise akşam değil gündüz tüketin...

16. 14 Şubat 2009
  17. sevtapduzyol

sevtapduzyol Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar bende 16 haflaık hamileyim tüp bebek yoluyla hamile kaldım bende o jeli 9. haftama kadar kullandım çünkü benim progestoron hormonum en başından beri dengeli gitti dr 9. haftada kesti pütür pütür tortuların gelmesi çok normal krem renkde ama bu tortuların rengi değişirse özellikle kanama olduğuna işarettir ve acilen dr nuza haber vermelisiniz bence
    keyifli hamilelikler arkadaşlar

18. 14 Şubat 2009
  19. d_ejavu

d_ejavu Guest

sağol cnm:))