climara flaster kullananlara bi soru

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve iwy7 tarafından 19 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : iwy7
  1. iwy7

iwy7 hayat seni seviyorum Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar benim 15 temmuzda transferim yapıldı, 13 temmuz yum. toplamadan beri climara flaster her iki kalçaya yapıştırarak kullanıyorum. Fakat sürekli kalkıp duruyor ve bende tedirgin oluyorum etkisi azalır diye. Klinikteki hemşireye sordum yarısı kalktıysa yenile dedi. Kullanan varsa fikrini almak istiyorum. Sizler nasıl yapıyorsunuz. Doktorun normal ilaç yerine neden bu bantı verdiğinide anlamadım, durduğu yerde durmuyo bu yaa...:1shok:

2. 19 Temmuz 2008
  3. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende kullandım hiç yorma kafanı bandın zaten kalkacağını biliyor dr
    çok çok istisnai bir durum olursa yenisini yapıştır

4. 19 Temmuz 2008
  5. ayseakgul

ayseakgul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende tranferden sonra kullandım ama benimki tek bir kalçaya yapışıyordu.benimkide çok çabuk kalkıyordu hemen yenisini yapıştırıyordum.bana hemşireler kalkarsa hemen yenisini yapıştırmamı söylüyorlardı.

6. 19 Temmuz 2008
  7. çixgxtanesi

çixgxtanesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de climara bant kullanıyorum.hatta hamilelik oluşmasına rağmen kullanıyorum.bana hiç kalçaya yapıştı demediler zaten sabah akşam iğne oluyorum.ben bacağımın üst kısmına,göbeğime ve kollarımın üst kısmına yapıştırıyorum ve kalkmıyorlar.biraz esneyip insanı tedirgin ediyor,hava almış gibi görünüyor,ama değiştirmek için çıkarırken insanın canını yakıyor.o yüzden çok önemseme bence.biraz esniyor ondan bişey olmuyor ben de ilk defa yapıştırdığımda tedirgin olmuştum.ama tamamen kalkıyorsa bişey diyemem.birde illa kalçaya yapıştırmak gerekmiyor.hemşireler göğüs dışınde et olan her yere yapıştır demişti bana.aynı yere yapıştırmak tahriş edebilir.

8. 19 Temmuz 2008
  9. iwy7

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar yorumlarınız için çok teşekkürler. Üç gün sonra birini yeniledim ama bu gidişle bana bant dayanmayacak. Bi de bu ostrojen önemli yani tutunma için, yerine ilaç verse daha iyiydi. Peki buna test pozitif çıkarsa devam edecekmiyim arkadaşlar?

10. 19 Temmuz 2008
  11. iwy7

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    gözün aydın çiğ tanesi darısı başımıza inş. Bana hemşire her iki kalçaya yapıştır ve bi hafta sonra değiştir dedi. Canım prospektüstede tercihen kalçaya yapıştırın bel bölgesine ve göğüse yakın bölgelere yapıştırmayın diyordu.
    Benim annemde yıllarca kullandı bu tip bantlardan ve hep kalçaya yapıştırırdı. Dikkat et canım hamişmişsin bi de sen

12. 19 Temmuz 2008
  13. çixgxtanesi

çixgxtanesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol canım dikkat ederim.benim kalçada iğneden yer kalmadıki bantlara :bbo: sabah akşam iki progesteron iğnesi oluyorum.inşallah sizlerede bu duyguyu yaşamak nasip olur.bana da kucağıma almayı nasip eder allahım inşallah.sizlerde kaç gün kalıyor bu bantlar.ben 48 saaatte bir değiştiriyorum.ikişer tane

14. 19 Temmuz 2008
  15. iwy7

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    çiğtanesi çok çok sağol, ah bu annelik uğrunda çekilen çileler biraz zor ama sonu güzel olsun da biz alıştık iğnelere hormonlara...bana progestoron iğne vermedi canım, crinıne jel, coraspirin, folik asit kullanıyorum. Bantlarıda her iki kalçaya ve haftada bir değiştireceğim. Sen test sonucundan önce de o şekilde mi kullanıyordun?

16. 20 Temmuz 2008
  17. @ysun

@ysun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de göbekten kullanıyorum.kalkmıyor.transferin hayırlı olsun.güzel haberler verirsin inşallah

18. 20 Temmuz 2008
  19. @ysun

@ysun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 4 günde bir değişiyorum.