clinique ürünleri egzama yaptı:(

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve ateş böcüğü tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

28 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ateş böcüğü
  1. arkadaşımın başına gelen bi olayı sizinle paylaşmak istedm hanımlar...2-3 ay önce arkadaşımla ykmye gittik ücretsiz cilt bakımına..ordaki clinique standından bi set aldık yıkama jeli tonik we nemlendirici.100 küsür milyon gibi de bi para werdk.arkadaşım ürünleri kullandıktan 3 hafta sora yüzünde aşırı kuruma oldu doktora gittik we doktor egzama teşhisi koydu:KK43: yüksek ihtimalle de o ürünlerden olmuştur dedi.ilaç yazdı.biz de ürünleri alıp geri wermeye gittik doktor raporunu aldılar kurum doktorlarına iletip bize haber weriçeklerdi ama ses soluk çıkmadı ne paramız iade edildi ne de bi bilgi werildi.. ben bu markanın ürünleri kötüdür demiorum ama her ürün de her cilde ii gelmio özellkle sağlık söz konusu olduunda çok dikkatli olmk gerekio..paylaşmak istedm bunu..ii günl:1rolleyes:er diliorumm hepinisee

2. 28 Aralık 2008
  3. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    bende sana katılıyorum canımmkaydirigubbakcemile5
    yani her ürün iyi veya her ürün benim cildime iyi gelecek diye bişey yok
    oldum olası sevememişimdir ben bu markayısüprizzzzz

4. 29 Aralık 2008
  5. dilevser

dilevser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence de bir ürün herkese iyi gelecek diye bir şey yok.. Ben de aynı markanın ürünlerini alıyordum nerdeyse ama önce numunelerini denemek istedim. o numuneleri kullansan kullansan 3 gün falan kullanırsın zaten az oldukları için. O 3 gün içinde tüm yüzüm kurudu ve hani bebekler isilik olur ya onun gibi oldu bütün suratım.. Ürün numunelerinden memnun kaldınız mı diye aradıklarında söyledim bunu bana da ilgilenip geri döneceklerdi güya snaırım 4 sene önceydi :)
    Bence tekrar gidip kontrol edin mutlaka, sonuçta cilt bir tane...
    Ayrıca benim arkadaşımında yüzü eczaneden aldığımız bir ürünle yandı! Üründe bir sorun yoktu aslında o yüzden marka vermiyim :) sorun eczacının sivilceleri kurutması için bir dakika yüzde durması gereken alkollü asitli bir solüsyonu (bu arada arkadaşımın cildi hassas) gece sür yat sabah yıka demesi sonucunda oluşmuştu.. Tedavi gördü arkadaşım ve ürünlerin hepsini iade ettik..
    Bence bir şekilde iade edin ürünleri, sonuçta memnun kalmadığın ürünü reçeteye falan geek kalmadan iade etme hakkın vardır, bu kesin bir şey..

6. 29 Aralık 2008
  7. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bahsettigin markanın ürünleri tekrar tekrar alerji ve reaksiyon testlerınden geçmektedir ;fakat ben burda cilt bakımının tüm başlıklarında ısrarla söylüyorum sürekli temizlik, aşırı kozmetik kullanımı çok da matah bir iş degildir iyi yapayım derken cildinizde olmayan sorunların ortaya çıkmasına neden olursunuz yüzümüzün hassaslaştıgı, kuru havanın zaten dövdügü şu kış aylarında çok peelingden uzak durun aman susamıyorum demeden su içmeye dewam edin arkadaşınıza çok geçmiş olsun sorun markada degil yani bizlerin hor kullanımında diyorum ........

Son düzenleme: 29 Aralık 2008
  8. 29 Aralık 2008
  9. deniz_7

deniz_7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı markanın kuru cilt için aldığım nemlendiricisinde bende de aynı şey oldu. ürün yetkililerine söylediğimde inanmadılar. kesinlikle olamayacağını söylediler.. şu an sadece bepanthol nemlendirici ve acı badem sütü kullanıyorum. kozmetiklerden çok daha etkili. tavsiye ederim.

10. 29 Aralık 2008
  11. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    aman Tanrım çok şasırdım en çok satan üst düzey firmalardan biri bu başka magdur olan var mı lütfen paylaşınız

Son düzenleme: 29 Aralık 2008
  12. 29 Aralık 2008
  13. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de çok şaşırdım. Benim yiğenim ki kendisi kimyagerdir, clinique'in içinde asla fazla kimyasal olmadığını söyler. Ve hypoalergictir. Defalarca tetten geçirilmiştir. Ben de bu markayı kullandım, memnundum..Gerçi şimdi havalardan dolyı ürünlerimi değiştirdim.

14. 29 Aralık 2008
  15. Rana_Yurdanur

Rana_Yurdanur Sevgi ispat ister Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bugün kozmetik mağazasına gittim. Çalışana sordum bana hangi ürünü tavsiye edersiniz cildim kuru diye, bi baktı bana sonra CLİNİQUE tavsiye etti, bana setini gösterdi fiyatı çok pahalı değilmiş TL olarak 60 ytl falan. Ama satın almadım. Önce denemem için bana küçük kutusunu verdi. Daha denemedim ne zaman deneyeceğimide bilmiyorum.

Nasıl uygulanacağını bana anlattı ama ben pek birşey anlamadım aksilik işte çünkü çalışan yabancı olduğu için pek iyi konuşamıyordu buranın dilini, bende anlar gibi yaptım ayıp olmasın diye. Bu nedenle biraz daha araştırmalıyım veya başka bi zaman başka bi kozmetikciye gitmeliyim.

16. 30 Aralık 2008
  17. dilevser

dilevser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok iyi satış yapan üst düzey bir firma olması yada defalarca alerji testleri yapılması her cilde ve herkese iyi geleceği anlamına gelmez. Parmak izi gibi bir şey bu, herkesin cildi farklıdır. Bende alerji yapmayan ve çok memnun olduğum C vitamini kardeşimin cildini yaktı, bu ürünün kötü olduğunu göstermez, ona uygun olmadığını gösterir. Alerji testleri de dünyada varolan tüm alerjiler için yapılamaz sanırım. insanların yaşadıkları yerlere göre bile değişiyor cilt durumları, hassasiyetleri, ihtiyaçları.. Ayrıca ısrarla savunuyorum ki satış yapılan yerde hangi ürün varsa o tavsiye edilir, bu da su götürmez bir gerçektir. Clinique satmayan bir yer bu markayı asla önermez!!
    Hayatımda cildim için yapmadığım tek şey fazla bakımdır. Cilt bakımı eğitimleri aldım, uzmanım demem bu konu üzerinde çalışmadım sadece ilgi alanımdır. Acaba nasıldır diye düşünüp alıp ellerime bile sürmem herhangibir ürünü gerek yoksa.. Evet büyük ve çok yaygın bir marka ama bu hatasız olduğunu göstermiyor malesef.. :1no2:

18. 30 Aralık 2008
  19. dilevser

dilevser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ayrıca evet katılıyoum, sorun genelde kullanımda yada yanlış ürün seçimindedir. Arkadaşımda satış yapan kişinin yanlış yönlendirmesi sonucu kötü bir tecrübe yaşadı ama kullandığı marka clinique değildi, marka ile ilgisi olmayan kötü bir sonuç olduğu için markayı vermedim.. Ama benim cildimdeki sorun kullanımla yada yanlış ürünle ilgli değildi, her zaman kullandığım formatta ürünlerdi ve hep kullandığım gibi kullandım, dediğim gibi bilinçsiz almam hiç bir ürünü, ama bana dokundu işte malesef.. Yanlış ürün olsa cildimde kuruma yada yağlanma yapardı, sivilce çıkardı, derim dökülürdü pul pul, tahriş olurdu falan ama ben isilik döktüm kırmızı kırmızı..Sanırım Alkollü ürünlerle yani tonikle ilgili bir problemden dolayı öyle kızardım ben.. Ürün yada marka kötülemiyorum yani, benim tecrübem bu.. Azınlık kalmayı ümit ediyorum :Saruboceq: Umarım böyle kötü tecrübeler yaşamaz kimse..