cmv ıgg pozitif

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve canan0131 tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

19 Şubat 2010
    Konu Sahibi : canan0131
  1. canan0131

canan0131 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar bu ne anlama gelio gebeligin ilk dönemlerinde yapılan testte cmv ıgg pozitif cıkmıs aranızda tahlılı böyle cıkan varmı bu korkulacak bıseymı

2. 19 Şubat 2010
  3. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    benim çıktı ve 3 aylık bebeğim alındı canım öğretmen ve hemşirelerde çok oluyor
    ama avidite test yapılıyor eğer hamilelik öncesi kapmışsan sorun yok hamilelikte kapmışsan çok tehlikeli benim öyle oldu alındı bebeğim

4. 19 Şubat 2010
  5. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ıgg geçmişte geçirilip bağışıklık kazanılan hastalıkları işaret eder;geçmişte boğaz enfeksiyonu ya da karaciğerle ilgili bi durum geçirmiş ve bağışıklık sağlamışsın..korkacak hiç bir şey yok..için rahat olsun bende de aynısı çıkmıştı.

6. 22 Şubat 2010
  7. cingis.pembesi

cingis.pembesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım aynı sorun bendede var bunu yapan bir virüs ve bu hastalık toksoplazma. çiğ et, salam sucuk ve kediden geçiyor.Ben antibiyotik kullanacağım.

8. 22 Şubat 2010
  9. cingis.pembesi

cingis.pembesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu virüs bebeğine geçmişmiydi neden aldılar hemen? Önce amniyosentez yapıp bebekte olup olmadığına bakmadılar mı?

10. 17 Haziran 2013
  11. cimcimexxx

cimcimexxx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    88
    CMV Enfeksiyonu Tanı Yöntemleri

Bu konuda en çok uygulanan,en pratik ve ekonomik tarama testi ELİSA yöntemiyle yapılan CMV IgM ve CMV IgG testleridir.CMV IgM testinin pozitif olması hastalığa yakalanıldığını ve aktif olarak geçirildiğini göstermektedir. Ancak CMV IgG antikorunun pozitif çıkması ise enfeksiyonun daha önce geçirildiğini gösterir.
    CMV Ig G testinin pozitif çıkması korkulacak bir şey değildir.Gebeliği olumsuz olarak etkilememektedir.
    Bebeklerde CMV enfeksiyonu tanısı koymak için ise farklı tahlil yöntemleri uygulanmaktadır.Bebekte enfeksiyon tanısı koymak için fetüsün kanından, amniyon sıvısından veya koryon villusundan virüs kültürü ya da PCR ile DNA izolasyonu yapılabilir. Bebeğin kanında da CMV IgM antikoru tayini de kullanılan bir yöntemdir.Riskli durumlarda Kadın Doğum uzmanları hamilelikte geçirilen CMV enfeksiyonunun bebeğe zarar verip vermediğini kontrol etmek için ultrason ile incelemeye de ihtiyaç duyabilirler.

bert bunu beğendi.
  12. 30 Aralık 2015
  13. NurcanAnkara

NurcanAnkara Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Bende 5 haftalik gebeyim. Bugun doktorum bu degerimin pozitif ciktigini ve gebelikte ciddi problemlere neden olabilecegini soyledi. Tekrar kan tahlili aldi. Bu virusun bende sureklimi yoksa gecicimi oldugu ogrenmek istiyor. Haftaya tekrar gidecegim.insallah tahlil sonucum temiz cikar.:KK61:

14. 30 Aralık 2015
  15. kronik061

kronik061 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    188
    Ödül Puanları:
    43
    Cmv lgm pozitif çıkmışsa cmv lgg testi istiyorlar o da pozitif ciktignda avidite testi istiyorlar ve bebeğin durumuna ona göre karar veriyorlar ilk test enfeksiyon olduğunu gösteriyor 2.test enfeksiyona karşı vücudun direncini son test ise bu enfeksiyonu daha önce geçirip geçirmediğinize bakıyor.avidite düşük çıkarsa enfeksiyon bebeği etkiliyor demek ki bu tehlikeli yüksek çıkarsa hiçbir sorun olmuyor

Hayats03 bunu beğendi.
  16. 30 Aralık 2015
  17. NurcanAnkara

NurcanAnkara Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Bunlari bilmiyodum. Cok tesekkur ederim. Keske devlet hastanesindeki doktorlarda bu sekilde bilgilendirseler. Nedense simdi icim biraz rahatladi. Umarim sonuclar olmasi gerektigi gibi cikar. Merakla bekliyorum.:KK17::nazar:

18. 31 Aralık 2015
  19. kronik061

kronik061 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    188
    Ödül Puanları:
    43
    Aynısını ben de yaşadım kimse bilgilendirmedi yabancı makalelerin çevirilerini filan okudum insan endişe ediyor avidite yüksek çıkınca çocukta sorun olmayacağını söyledi doktor sonra özelde gösterdim o da aynısını söyledi inşallah sizin de bir sorununuz olmaz