Cnv'dan Seçmeler

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve cnvr tarafından 31 Ekim 2007 başlatılmıştır.

31 Ekim 2007
    Konu Sahibi : cnvr
  1. cnvr

cnvr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Hamile Bayan Davası

Yaklaşık 8 aylık hamile bir bayan otobüse biner.

Karşısında oturan adamın ona gülümsediğini farkeder.

Hemen başka bir koltuğa geçer.

Bu sefer gülümseme sırıtmaya dönüşür ve bayan da tekrar yer değiştirir.

Adam daha da eğleniyor gibidir.

Dördüncü yer değiştirmede adam kahkaha atar.

Bunun üzerine hamile bayan, şoföre şikayette bulunur ve adam tutuklanır.

Olay mahkemeye intikal eder. Hakim, yaklaşık 20 yaşlarındaki gence sorar:

- Söyleyeceğin bir şey var mı?

Genç adam 'Sayın Hakim, şöyle oldu' deyip olay anını anlatır:

- Hamile bayan otobüse bindiğinde durumunu farkettim. Üstünde 'Cift Nane İkizleri Geliyor' yazısı olan bir reklam afişinin altına oturdu ve ben sırıttım.

- Eeeee?

- Daha sonra kalktı ve uzerinde 'Logan'ın ağrı kesici merhemi, şişikleri azaltır' yazılı afişin altına oturdu, ben de gülümsemek zorunda kaldım.

- Eeeeee?

- Daha sonra 'William'ın büyük çubuğu yaptı' yazan deodorant afişi altına oturunca, kendimi çok zor tuttum.

- Kahkahanızın nedeni neydi?

- Sayın hakim, dördüncü defa kalkıp 'Goodyear kauçuğu bu kazayı önleyebilirdi' afişinin altına oturunca.... Ben koptum!.

Hakimin kararı:

- Dava düşmüştür!..

2. 31 Ekim 2007
  3. cnvr

cnvr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    hamile bir kadın otobüste yanlışlıkla gaz çıkarmış. ordan kibar bir bey hemen kendi yapmış gibi ''pardon yanlışlıkla oldu'' diyip kadının utanmasını engellemiş.kadıncağız bir daha yellenmiş. başka bir bey atılmış ''pardon yanlışlıkla oldu'' diye. bizim temel fırsat bekliyormuş kibarlık yapmak için ama ineceği durağa gelmiş. inerken demiş ki: ''ha bu kari fosurursa bilun ki pen yaptum.''

4. 31 Ekim 2007
  5. cnvr

cnvr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    KOMİK KAZA
    Barbaros bulvarında olmuş bir olay... Arkadaşlarla öyle Barbaros bulvarında yürüyorduk. Bir anda yanımızdan son sürat bir minibüs geçti. Biz 'Freni patladı' filan demeye kalmadan, minibüs kafadan elektrik direğine bindirdi. Hemen koştuk, yardım edelim diye. Minibüse ulaştığımızda manzara şuydu: Yolcuların kiminin kası açılmıs, kiminin dudağı patlamış... Dağılmış vaziyetteler yani. Ama bir tuhaflık var. Çünkü o hallerine rağmen, gözlerinden yaşlar gelecek şekilde gülüyorlar. Biz ne yapacağımızı şaşırdık. 'Ne oldu?' diye sorduk. Bir iki tanesi, güçlükle 'Şoför, şoför...' diyebiliyor ama yine gülmeye başlıyorlar. Bu şaşırtıcı manzaranın aslını öğrenebilmek için 2-3 dakika geçmesi gerekti. Meğer şoför, tükürürken minibüsten düşmüş. Hani, bizim şoförlere özgü, giderken kapıyı açıp dışarı tükürme hareketi vardır ya. Baba, dengeyi tutturamamış, tükürükle beraber, gümbürt aşagı düşmüş. Minibüs de kontrolden çıkıp direğe bindirmiş.
    alıntı.