Co-cultur uygulaması yaptıran arkadaşlar var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU2 tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

17 Ekim 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Merhaba arkadaşlar,Ben co-cultur uygulaması ile ilk mikroenjeksiyon denemesine başlıyorum yarın.
    Sitede co-cultur uygulaması yaptırmayı düşünen bazı arkadaşların mesajlarına rastladım ancak, daha sonraki gelişmeler hakkında herhangi bir yazılarını bulamadım..
    Bu konudaki tecrubelerinizi öğrenmek ve paylaşmak istiyorum..:1hug:

2. 17 Ekim 2008
  3. EU2

EU2 Guest

Umarım ilgilenen arkadaşlar vardırbenneyaptımki

4. 22 Ekim 2008
  5. PinkRose

PinkRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım hayırlısıyla güzel geçmiştir inşallah..ben yaptırmadım ama merak ediyorum ne aşamadasın

6. 22 Ekim 2008
  7. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben yaptırdım. Yumurta toplama aşamasında rahim içerisinden hücreler alınıp bir kaba konuluyor ve dölleme işleminden sonra embryolar burada gelişmeye bırakılıyor. Co-cultur amacı embriyoya rahim ortamını yaratmak ve daha iyi beslenebilmesini sağlamak transferden sonra embriyolar rahim içi duvara daha kolay tutunup gelişebiliyor. Hamilelik şansını arttıran bir yöntem

8. 22 Ekim 2008
  9. EU2

EU2 Guest

merhaba ben de adetin 21.günü yaptırdım..hücreler gayet iyi üremiş ve dondurucuda saklanıyormuş..inşallah meleklerimin tutunmasına yardım ederler...

10. 22 Ekim 2008
  11. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bademcim merhaba,

Özelden attığın mesaja nası cevap vereceğimi bilmediğimden burdan yanıtlamak istiyorum sorunu. Ben ilk tüp denemesinde hamile kaldım. Ben co-cultur bunun yanında yumurtalara lazer traşlama yapıldı. 3 embriyo transfer edildi. Sadece 1 tanesi tutundu. Şu anda neredeyse 14 haftalık hamileyim. Co-culture hamilelik şansını arttırıyor. Her tüp bebek merkezi bu uygulamayı yapmıyor. 3-5 merkez bu işlemi yapıyor. Umarım sende hamile kalırsın tez zamanda...

12. 22 Ekim 2008
  13. EU2

EU2 Guest

benim de ilk denemem olucak.inşallah benim de tutunur..peki bir şey daha sormak istiyorum.yumurtaların en az kaç cm olması lazım toplama işlemi için..ben bu gün 5 .günümde kontrole gittim,5 gün iğnesini olmadan gittim..henüz yumoşlarım gelişmekteler..10 u biraz geçen bir kaç yumoş var sadece...

14. 22 Ekim 2008
  15. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    17-19 mm olması gerekiyor. 10 gayet güzel.

16. 27 Ekim 2008
  17. EU2

EU2 Guest

inşallah co-cultur uygulaması bana da şans getirir...

18. 27 Ekim 2008
  19. elifzeynep2008

elifzeynep2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    co-culture hangi durumlarda yapılıyor lütfen bilgi verirmisiniz arkadaşlar