co-culture deneyenler...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve zevkalade tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

26 Mart 2009
    Konu Sahibi : zevkalade
  1. zevkalade

zevkalade Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar merhaba.... Geçen sene 2 tüp bebek ve 1 dondurulmuş embriyo denemelerimden negatif sonuç almamdan sonra nisanda tekrar tüp bebek denemeye eşimle karar verdik. Eylül ayında doktora gittiğimde; adetinin başlangıcından sonra yirmibirinci gün gel co-culture alalım dedi. Yani rahimden hücre alıp onu çoğaltıcaklar ve döllenen embriyoyu transferden önce 3-4 gün benim hücrelerimden oluşan ortamda bekletip öyle transfer edecekler. Daha önce bu işlemden geçen arkadaşlara sormak istiyorum: rahimden hücre alırken anestezi gerekiyor mu? insanın canı acıyor mu? Bu yolu denedikten sonra hamile kaldınız mı? yanıtlarsanız çok rahatlayacağım arkadaşlar...

2. 26 Mart 2009
  3. tess

tess Guest

Canım ben son iki denememi co culture ile yaptım. Evet anestezi gerekiyor. Uyandığında pek bir ağrı hissetmiyorsun. Co culture ın faydası oldu mu dersen ben bir faydasını görmedim. Yurt dışında da 10 sene once kullanılan bir yöntemmiş. Mesela alman hastanesi bu yönteme tamamen karşı. Ama yine de sen bilirsin ben herşeye rağmen denemiştim.

4. 26 Mart 2009
  5. EU2

EU2 Guest

Merhaba ben co -culturle ilk mikro denememde ikizlere hamile kalmıştım...Bana lokal anestezi yapılmıştı.....Fazla canım acımadı...Sadece şu spekulum denen alet biraz canımı acıtıyordu o kadar....

Ayrıca anne adayından 5 tüp kadar kan alınıyor..Bununla % 10 dolayında serum hazırlanıyor..Anneden alınan rahim parçaları ile hücre kültürü yapılıyor bu serumla besleniyor...

Rahim ağzı yetmezliği yüzünden 4 buçuk aylıkken erken doğum neticesi bebeklerimi kaybettim ama ilerde tekrar hamile kalmayı planlıyorum ve tekrar co-cultur yaptırmayı düşünüyorum....

Bu arada Alman hastanesi hakkındaki fikrimi de söyleyeyim elbette co-culturu savunmazlar çünkü co-cultur bebeğe biraz daha yaklaştırıyor insanı hamileliğe...Öyle paracı bir hastane hastasını bir kaç kez maddi olarak sömürmeden bırakmak istemez elbette....Bir deneme için 10-15 milyar harcama yapıp eli boş dönenleri biliyorum orada..Ayrıca bir çok ilacı da reçeteye yazmadıklarını duyunca şok olmuştum....:1shok: Adam bir kez muayene ettikten sonra asistanlarına devrediyormuş hastayı...Hem o kadar para vericem hem de asistanlara emanet edicem kendimi...:dilcikar:

6. 26 Mart 2009
  7. EU2

EU2 Guest

8. 30 Mart 2009
  9. limon_kabugu

limon_kabugu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    bende bu yöntemi deniyorum bu ay...bir arkadaşım yaptırdı ve ikiz bebekleri olucak...%10'da olsa şansı artırıyormuş..%10 benim için büyük bir oran..inşallah güzel sonuçlar alırız...

şuan hangi aşamadasın?

10. 30 Mart 2009
  11. zevkalade

zevkalade Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Henüz doktora gitmedim, 2-3 gün içinde randevu alıp gidicem...

12. 30 Mart 2009
  13. EU2

EU2 Guest

Bana da dr şansın % 5 demişti sadece...Ama ben % 1 şans bile olsa istiyorum bu şansı kullanmayı demiştim..Ve ilk denememde co-cultur ile de birlikte ikizlere hamileydim...Kocaeli tıpta yaptırmıştım....

14. 30 Mart 2009
  15. hxuxmeyra80

hxuxmeyra80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar
    bizde 2 kez olumsuz denemeden sonra 3. denememizi memorial hastanesinde yaptırdık. doktorum banada co-culture önerdi anestezili olarak yaptırdım Allah ın ol demesiyle oluyor ama bu yöntem bana mantıklı geldi doktor embriyolar döllenirken rahim içindeki ortam gibi bir ortamda bulunyor demişti ve şu an 22 haftalık hamileyim herşey kısmet tabiki ama önünüze farklı bir yöntem çıkınca en ufak ihtimali bile değerlendirmek istiyorsunuz

16. 30 Mart 2009
  17. mercanas

mercanas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar, Banada co-cültür denediler. Bana anastesi uygulamadan yaptılar ben çok hafif bir sızı hissettim hepsi o kadardı.şimdi gebeyim ınşallah hepimizin duaların kabul olunur.

18. 30 Mart 2009
  19. limon_kabugu

limon_kabugu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    badem bende kocaeli tıp fakültesinde deniyorum..bugün adetimin 5.günü,co-cultur için parça vermiştim 10 gün önce...bakalım ne olucak sonuç...benimde bu 3.denemem..seninkini de sanırım eray bey yaptı..375 gonal f ile başlandı bana...senin ilaç dozun neydi..bundan sonraki aşamalarım ne olucak..co-culturde farklı aşamalar olmuyor sanırım...

bu yöntemle hamile kalan arkadaşlar,bu yöntemi deniyecek olan arkadaşlarıma ve bana umut ışığı oluyor..inşallah bizlerde sizin gibi o güzel duyguyu yaşayabiliriz...
    rabbim kimseyi evlat hasretiyle sınamasın...