çocuğa şiddet uygulamak sizce doğru mu??

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve HeartLess tarafından 15 Şubat 2008 başlatılmıştır.

15 Şubat 2008
    Konu Sahibi : HeartLess
  1. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    o kadar çok duyuyorum ki..hak ediyor dövüyorum diyenleri..ben sinirlenince sadece yüksek sesle bağırırım,kendimi sıkarım ama kızım 11 yaşında daha bir tokat bile atmamışımdır,atamam ki zaten,,,bağırdığım zaman kızım ağlıyor dayanamıyorum bende ağlıyorum..pişman oluyorum ona bağırdığım için...ama oluyor çıldırtıyor bazen..birde çocuğa karşı onu aşağlayacak,rencide edici konuşmalar yapanları duyuyorum..onun kişiliğindeki etkisi nasıl olur bir düşünün..kendinizi onun yerine koyun..çok zordur herhalde yaaa..peki arkadaşlar sizler çocuklarınıza,yiğenleriniza nasıl davranıyorsunuz,çevrenizde kötü davrananlar varmı??:enbuyukkk:

2. 15 Şubat 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Ablamın kızı 3 yaşına girecek az kaldı.
    Beraber büyütüyoruz.
    Tek torun olduğu için çok şımarık ve yaramaz..:sm_confused:
    Ama o melek..
    Bazen kızarım,benim kızmam küsmem demektir. Hemen anlar,gelir öper,"seni çok seviyorum Lalecim" der.:1hug:
    Şimdi nasıl kıyılır bu meleğe..
    Böyle şiddet haberlerini duydukça içim parçalanıyor inansenağlama

4. 15 Şubat 2008
  5. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Asla,asla,asla....boyle bir seyi asla onaylamiyorum...

6. 16 Şubat 2008
  7. tuse

tuse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    siddete kesinlikle karsiyim kim olursa olsun.özellikle cocuklara.benim 4 cocugum var allah nasipederse hicbirinede dayak atmadik ne babasi nede ben en büyügü 18 yasinda.dayak atmak zayifliktir.hicbir insan dayakla yola gelmez aksine dahada cocuklari tesvik eder yapacagi seylere.dayaga alismisdir yapacagini yapar.cöczüm yolu degildir.cocuklar bakislardan anlamali annenin babainin kizdigini.ama ne yazikki cevremde cok görüyorum cocuklarina dayak atanlari.bence allahin yaratigi hic bir canliya dayak atilmamalidir eziyet edilmemelidir ister insan olsun isterse hayvan herseyin cözümü karsilikli konusmaktir karsilikli konusabilmektir

8. 16 Şubat 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Eltilerimin çocuklarıyle ben ilgilenirim bire bir.
    Anneleri gibi görürler beni bende çok severim onları..
    Bebeğimin karnımda kalbinin durduğunu söylediğinde küçük eltimin 4 yaşındaki kızı ben üzüldüm diye günlerce ağladı,gülşakın bebeği öldü diye..
    Ben de kızarım ama sadece bakarım.4 yeğenimiz var hepsi de bakışımdan anlıyorlar hemen geliyorlar yanıma sonrada özür dileriz diye.1.5 yaşındaki oğlan bile anlar hemen o da bana küser gider kapının arkasına almamı bekler onu..
    çocuklarına vuran anneleri ise vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum şahsen.sabrın yoksa doğurmayacak dünyaya getirmeyeceksin onları...getiriyorsan da anneliği dört dörtlük yapacaksın.bir bir daha iki..

10. 16 Şubat 2008
  11. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bazen çocuklar annelerini çıldırtacak noktaya getiriyor.
    Görümcemin sinirden çocuğunu hırpalamamak için odaya kapanıp ağladığına şahit oldum. :1no2:
    Ona vursa daha çok azacak, kalbi kırılacak, kişiliğine olumsuz yansıyacak bunu bilen eğitimli ve bilinçli bir anne.
    Nasıl sabırla ona yaklaştığını, onu dinlediğini görünce anne olunca Allah sabrın
    bin katını veriyor diye düşünüyorum:1rolleyes:

12. 16 Şubat 2008
  13. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çocuğa şiddet uygulamak güçsüzlük ve kişilik bozukluğundan başka birşey değil bence

14. 17 Şubat 2008
  15. askimveben

askimveben Kaanima kardes geliyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim iki tane yegenlerim var 4,5 ve 2,5 yaslarinda :nazar:
    ben onlari öpmeye bile kiyamiyorum nasil el kaldirabilirim
    4,5 yasindaki yegenim bir keresinde elini kapiya kizdirmisti agladi onunla birlikte neredeyse bende agliyacaktim zor tutum kendimi.
    gecenlerdede karnimi sevdi yerim onu ben :asigim:

16. 17 Şubat 2008
  17. minta

minta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende şiddetle büyüdüm.gezmeye giitiğimizde derdiki annem yaramazlık yaparsan seni herkesin yanında döverim derdi.nasıl korkardım..sorardım kapıdan çıkarken anne bişey yaptım mı diye..
    ilkokul1.ci sınıftayken gözüm mor gitmiştim okula.ve öğretmenimde kim bilir ne yaramazlık yaptında dövdü annen seni demişti(olcak şey mi?)oysa yaramazlık değil sayıları doğru sayamıyormuşum ondan dövmüşmüş...okadar onur kırıcı bişeydiki yaşadığım...yaramaz bi çocukta değildim ama herzaman bir nedenleri hep vardı...Sonra pişman olup hediye falan alırlardı ama ne kıymeti varki..içinde yara açtıktan sonra...Dayakla büyüyen çocuk,ergen olduğunda asi oluyor.Sonra anne-baba soruyor neden,neden asi diye.....
    Bende bir anneyim2,5aylık..ama ben dayakla büyütmeyeceğim.
    5yaşındaki bir çocuğun20yaşındaki gibi olması beklenemez.. Çoçuktur yaramazlık yapacak hata yapacak..Öyle öyle öğrenecek hayatı..kendim gibi olmasını bekleyememki..ve asla dayakla çözülmez,çözülemez.unutulmamalı ki dayak çocukta yaralar bırakır..

18. 17 Şubat 2008
  19. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Tabii ki hayır onlara kıyılır mı:KK46::KK46::KK46: