Çocuğu ana sınıfına giden annelerin paylaşım alanı!!

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve filizim tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

8 Eylül 2008
    Konu Sahibi : filizim
  1. filizim

filizim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kızım bu yıl başladı ana sınıfına,ama zorluk çekmedi.Çocuk kulubüne götürüyordum ben onu haftada 1 gün 1 saat..Bakalım ben alışabilcekmiyim.....:1closedeyes:
    Bekliyorum anneleri????kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme: 8 Eylül 2008
  2. 13 Eylül 2008
  3. yanlxixzmelek

yanlxixzmelek gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda ana sınıfına gidiyor ama geçen yılda gitti zorlanmadık güzel gidiyor şimdilik

4. 13 Eylül 2008
  5. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlum kurada çıkamdı için bu sene gidemiyor:çok üzgünüm: seney okula gitcekbenneyaptımki

6. 13 Eylül 2008
  7. filizim

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Üzüldüm ama inşallah 1.sınıfta zorluk çekmez.Önemli olan o,bir dünya masraf oluyo walla ALLAH çocuk okutan herkese yardım etsin...

8. 13 Eylül 2008
  9. CASMXIXN

CASMXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    filizim merhaba canım....ben kızımı geçen sezonda 3,5 ay oyun grubuna gönderdim haftada 3 gün 2 saat......bu sezon başka bir okulda yarıum gün 6 saat olmak kaydıyla okula başladı......ilk hafta iyiydi......yani fena sayılmazdı ama 2. hafta başında okuldaki dağınıklık velilerin giriş çıkışları ve benim kızından annesine bile bırakmak suretiyle ayrılıp birşeyler yapmamış benim kafamı karıştırdı....bu kafa karışıklığı kızıma yanlış mı yapıyorum endişesini taşıttığı için çıkışlarda girişlerde fazla uzun ve duygusal karşılaşmalar yapmamıza sebep oldu dükkanımız var devralıcam kayınpederimden işi iyice kapmam lazım .....yarım zamanlıda olsa çalışmak zorundayım...benim bu duygusal boşluğumdan faydalanan akıllı kızım bana bu haftayı kabus gibi geçirtti.....en son cuma günü gayet kararlı bir dille ben çalışmak zorundayım hadi bakalım ben gelene kadar arkadaşlarınla iyi vakit geçir diyerek arkama bile bakamdan çıktım o gün çok iyiymiş....hatta almaya gittiğimde anne bugün okul çok eğlenceliydi dedi....çocuk bu işte bu sabah kalktı bana sorduğu soru yine şu anne bugün tatil mi?okula gitmek istemiyor soruyorsun seviyorum gitmek istiyorum diyor.....amaaaaa amsı şu bende okula gelicekmişim.....o zaman okulu sevmiyor olmaz dimi benden ayrılmak istemiyor....çokta normal ama ne yapıyım....herşey onun iyiliği için kızım orda benden daha bilgili deneyimli öğrt ..tarfından eğitilicek.....biliyorum biraz erken ama ....ayyyy ufff bilmiyorum sadece yanlış bir şey yapmak istemiyorum yada kendimi çok bencil hissediyorum bu arave benim hiç tarzım değil......sorun şuki kızım bugün bana vurmaya bağırmaya ve öfkelenmeye başladı ....umarım bu geçici birşeydir...hiç tahammül edemiyceğim davranışlar ...kızımın yapmadığı şeyler....şımarıyor sabahtan beri.....anlık iniş çıkışları var....bu noktada ne yapmam gerektiğini şaşırdım yardım eden olursa sevinirim.....

10. 15 Eylül 2008
  11. filizim

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Canım öncelikle sen annesin bazı kuralları sen koycaksın çocukda buna uycak uymak zorunda,o zaman okuldada uymaz ve sıkılır.Hiç duygusal davranma karşısında.Giidilcekde o kadar,ben avuç dolusu para verdim oraya fln filan,eğlenceli taraflarını göster..Ama kendi kendine yetebilsin üstüne düşme..Baktın olmuyo öğretmeni ile görüş,destek bir yardım al pedagog'dan....

12. 15 Eylül 2008
  13. heja

heja Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    benimde kızım ana okuluna gidiyor bu sene keçen senede aynı okulda olduğu için hiç zorluk çekmedik şuan tam gün gidiyor özel bir ana okulu özel olduğu için mi yoksa zaten bu kadar ilgililer mi bilemiyorum doğduğundan beridir yoğurt yemeyen kızım onların sayesinde yoğurt yemeye başladı peynir yemeyen kızım şuan peynir yiyiyor ingilizce bütün renkleri biliyor vucudunun her yerini ingilizce söylüyor yani ben çok memnunum umarım sizlerde böyle memnun kalırsınız

14. 15 Eylül 2008
  15. CASMXIXN

CASMXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım zaten onun hayatıyla ilgili kuralları ben koyuyorum o uyuyor yaşı gereği....söz sahibi olduğu konular farklı yetiştirirken gayet demokratik yetiştiriyorum...çok şükür sosyal bir kızım var ..okulda arkadaşlarıyla çok uyumlu ve eğlenen bir kız bana bırakırken yapıyor yapacağını...ama benim sorunum asıl şu okulu konusunda ikilemde kaldım buda 2. hafta çocuğuma yansıdı galiba.....netten izledim endişelerim gitti cuma daha kararlı bir dille bıraktım sonuç güzeldi ama zor bir dönem yaşıyoruz...geçicek elbette ....kızımı tek büyüttüm anneler kayınvalideler filan olmadı yanıma hiç ....heryere beraber gidildi...ayrılmak biraz zor geliyor ona çokta normal düzeni tamamen değişiyor çünkü..biz büyükler bile değişiklikler karşısında tepki veririz kimi zaman.....allahıma çooook şükür bağımlı bir kişilik geliştirmiyor kızım .....gayet sosyal ve hiç çekinmeden edepli bir şekilde hareket eden bir çocuk....yaşına rağmen.....sorunumuz bu haf6ta biter diye düşünüyorum daha olumluydu bugün 2 gündür evdeyiz ya dinlendi sakinleşti hırçınlık öfke gitti....bu akşam anne ben melek öğretmenimi özledim ne zaman gidicez demeye başladı oyun oynarken......öğretmenide zeynepten çok memnun size yapıyor diyor çokta normal yaşı küçük çok az çocuk ayrılır bu dönemde anneden diyor....pedagogla görüşülecek zaten ama öğretmeni ihtiyaç duymuyor...gayet normal siz kararlı olun diyor....sorun şurdaki beni etkileyen çevrem oluyor çok küçük daha ne gerek var otur evde büyüt....zeynoda böyle ağlanınca açıkçası biraz ürktüm....yanlışmı yapıyorum diyorum ama 2 gündür bende sağlam kafayla düşündümki hayır ben doğru yapıyorum....kimsede buna karışamaz.....yarın hadi bakalım okula.......çok şükür kafam rahatladı biraz.....saolasın.....

16. 15 Eylül 2008
  17. civcivim

civcivim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tamda denk geldi valla.benim kızımda bugün başladı okula iki gündür ne yapacağımı düşünüyordum bir taraftan yoğun duygusallık bir taraftan mutluluk.geçen sene kısa bir süre göndermiştim malesef akciğerlerini üşüttüğü için tereddütsüz aldım okuldan.bu sene başka bir anaokuluna başladı.bugün koşa koşa geldim eve izleyebilmek için oyun parkından oynarken düşecek diye aklım çıktı oturup kalktım yerimden heyecandan ne yapacağımı şaşırdım.11 den yaklaşık 18:00 e kadar okuldaydı zor oldu ilk gün benim için.sinek ısırmış ayağını neredeyse gidip alıcaktım okuldan.en önemlisi almaya gittiğimde mutluydu gelmek istemedi yüzündeki mutluluğu görünce bende mutlu oldum doğal olarak.inşalah hep böyle gider.şimdilik haftada 3 gün gidecek bir iki ay sonra hergün gider herhalde.önce benim alışmam gerekecek her anne gibi...

18. 15 Eylül 2008
  19. CASMXIXN

CASMXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    heyo kızlar çok rahatladım kızım sabah çok normal kalktı normal bir şekilde okula gitti.....bütün gün harika eğlendi akşam almaya gittiğimde gülücükler dağıtıyordu ve bir müddet beni kapıda bekletmesi gözümden kaçmadı...öğretmeni çok iyiydi merak etmeyin problemsiz ve kural tanıyan bir çocuk tek sorun anneden ayrılık oda zaten annelere sabırlı olun 1 aya kadar normal kabul ediyoruz diyor...annesi çok alıştı bugün harikaydı dedi.....nasıl rahatladım yanlış yaptığım izlenimine kapılmıştım şimdi çok rahatım ....herşeyden öte ayakkabılarını okulda bırakmak istemiyordu ki bu benim için okulu benimseyemediği izlenimini vermişti bu akşam hadi okulda bırakalım ayakkabılarını dedim gitti öğretmenine verdi...bakışıp işaretleştik öğretmeniyle...anlıycağınız zorlu bir sınavı geçiyorum gibi...eve girer girmezde pizza yaptık kızımla iftara öğretmen konulu bir evcilikte oynadık yaparken gayet keyifli......allahım herkesin evlatları çok kıymetli doğru olanı yapıyorum derken yanlışı yakalamak en korktuğum şeydir......hepimizin yardımcısı olsun ve evlatlarımızı hayırlı birer insan olarak yetiştirelim......