Çocuğu astım olanlar

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve selena tarafından 27 Aralık 2008 başlatılmıştır.

27 Aralık 2008
    Konu Sahibi : selena
  1. selena

selena araştırmacı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aranızda çocuğu astım hastası olan varmı? benim oğlum astım hastası aranızda benim gibi senelerdir bu hastalıkla savaşan varsa lütfen paylaşımlarınızı bekliyorum.

2. 27 Aralık 2008
  3. destina82

destina82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    alerjik mi..benim ablam yılarca uğraştı ama alerjik astımdı yiğenim

4. 27 Aralık 2008
  5. Belinay

Belinay begüm...bertuğ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende günlerdir böyle bir konu açmayı düşünüyordum...benim kızıma da doktor 10 gün önce alerjik astım tanısı koydu.1 senedir sürekli öksürüğü vardı,ilaç kullanıyordum ama geçmiyordu şimdi bütün tesleri yapıldı ve alerjik astım dedi doktor.bende bu konuda bilgisi olanların yazıcağı şeyleri merakla bekliyorum...

6. 27 Aralık 2008
  7. KARLIDAGLARIN GXUXLXUX

KARLIDAGLARIN GXUXLXUX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar bu konuda az cok bilgim var sayılır kardeşim astım alerjik bronşitti cok ugraştık neler cektik bi tıkanırdı nefes yok kıpkırmızı olurdu doktora götür hemen soguk buhar igne felan haftasına gitmeden tekrar hastanelik olurduartık kalçaları delik deşik olmuştu igneden annem artık bu böyle olmayacak dedi ve konusunda uzman bi doktorun adresini aldı bursada gercekten cok iyi bi doktordu tedavi oldu kardeşim bide ev tozuna karşi alerjisi vardı cok dikkat ettik yün kadife uctan uca halıfilek hepsi yasaktı özellikle grip olanların yanına yaklaştırmıyoduk öksürük bi başladımı arkası kesilmiyo kusmaya başlıyodu inanın hafif bi rüzgarda bile dışarı cıkaramıyoduk kac yaşına kadar hep pencereden dışarıyı izledi bide nemli hava hiç iyi gelmiyo bu hastalıga biz ankaraya taşındıktan sonra daha iyi oldu havası kuruydu velhasıl şimdi ortaokula başladı ve hastalıgı atlattı sayılır rabbim sizlerede acil şifalar versin cok dikkat edip kollamnız gereken bi hastalık kalıcı olabiliyo başınızı agrıttıysam bi hatam olduysa kusura bakmayın

8. 27 Aralık 2008
  9. yabgu

yabgu Guest

kızlar başalngıcı nasıl oluyor yazarsanız sevınırım

10. 27 Aralık 2008
  11. Belinay

Belinay begüm...bertuğ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kızımın ki sadece öksürük başka birşey olmadı canım öyle tıkanma falan yok allaha şükür.benim kızımında ev tozu (akar)a karşı alerjisi çıktı.

12. 28 Aralık 2008
  13. selena

selena araştırmacı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimkinede test yapıldı alerjisi yok muş .amcası astım doktora söyledim genetik dedi.ama kafam çok karışıyo 5 senedir götürmediğimiz doktor kalmadı hala arada sıkışıyo nefesi hele şu son aylarda çok kötü hep öksürüyo.herkez birşeyler söylüyo benim doktorum daha iyi şuraya götürün falan diye.şu an oğlumu bir hastaneye götürüyorum 2 senedir ilaç falan kullanıyor ama istedimki sizlerinde astımlı çocuğu varsa neler kullanıyosunuz nerelere götürüyorsunuz paylaşalım.

14. 28 Aralık 2008
  15. serzan

serzan saracan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm benim kızım yaklaşık 2 senedir alerjik astım. nerdeyse her şeye karşı alerjisi var.oksijen aldığı zamanlarda oluyor.şimdi çapa da randevumuzu bekliyoruz.çapa çocuk bölümünün kontrolünde.en son aldığım buhar makinesinin bayağı faydası oldu.benim kızımı mevsim geçişleri özellikle bahar ayları,rutubetli yerler,çayır-çimen hastalığını artırıyor.düzenli sürekli kullandığı ilaçları var.

16. 29 Aralık 2008
  17. selena

selena araştırmacı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hangi ilaçları kullanıyor ?doktor bize ilk zespira vermişti 1 sene filan kullandık şimdide flixotide kullanıyor .2 ay kullanıp tekrar götürücem. ilaçların haricinde alerji testi en başta sonrada solunum testi yaptılar başka birşey yapılmadı .sizinkinede benzer bir tedavimi uygulanıyor?

18. 30 Aralık 2008
  19. serzan

serzan saracan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    singuler , turuncu renk olan flixotide sprey, ,sıkışınca ventolin sprey, alerjisi artarsa aerus, çok zorlanınca sağlık kurumlarında oksijen kullanıyor.hastalığı İGE kan tahlili ile teşhis kondu.sonra alerji testi,verem testi,ayrıca burun akıntısını alarak test yaptılar.SELANA sen nerde tedaviye devam ediyorsun?Ayrıca oğlun kaç yaşında?