Çocuğu Bademcik ameliyatı olan arkadaşlar...

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve sessiz fxixrtxixna tarafından 28 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : sessiz fxixrtxixna
  1. sessiz fxixrtxixna

sessiz fxixrtxixna ŞükürlerOlsunAllah'ım:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızım 5,5 yaşında arkadaşlar.neredeyse 3 senedir her kış çok sık bademcik enfeksiyonu geçiriyor.Ayrıca hiç hasta olmasada geceleri horluyor ve özellikle yüzüstü uyuduğunda nefes alamıyor hiç burnundan.Bebekliğinden beri takip eden bir doktr.u vardı,o hep aldırın bademciklerini 3 yaşını geçince çocuğa eziyet olmasın diyordu.Ayrıca geniz etide var.Biri çene ve boğaz cerrahı profösör olmak üzere toplam 5 doktora gösterdik şimdiye kadar.Profösör ileri aşamanın bir alt seviyesinde demişti,ameliyat için bekleyelim dedi.Aradaki 2,3 doktor mutlaka aldırın,özellikle bademciği çok büyük sıkıntı yaratır ileride dedi.Bir tane kkb uzmanı gerek yok ameliyata dedi.En son dün başka bir kkb uzmanına gösterdik bademcikler çok çok büyük alalım dedi.Tahlilleri yapıldı kuzumun,bugün sonuçları göstereceğiz haftaya ameliyata gün verecek.Sorun ise hala kafam karışık,sürekli hasta olması ve geceleri nefes almakta zorlanması aklıma gelince iyi olur inş.diyorum ama emin değilim.Çocuğu benim kızım gibi olup geniz eti ve bademcik ameliyatı olan varmı arkadaşlar,ameliyat zor mu,interneten araştırdım bugün doktorada soracağım ama,yaşayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok daha rahatlayacağım inanın..Çok uzun oldu, okuyan ve cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..a.s.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2009
  2. 28 Temmuz 2009
  3. sessiz fxixrtxixna

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızım pazartesiye ameliyat oluyor,biraz tedirginim inşallah sorunsuz geçer şifa bulur yavrum..mafoldumben

4. 28 Temmuz 2009
  5. sessiz fxixrtxixna

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kimse yok mu çocuğu bademcik ameliyatı olan??:uhm:

6. 30 Temmuz 2009
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Arkadaşım çok geçmiş olsun...
    bademcik ameliyatı olan tanıdıklarım var,
    korkmayın,inşallah başarılı bir şekilde olur ve biter...
    sonrasında buzlukta soğutulmuş çorbalar,ve falzasıyla
    dondurma yedirmeniz gerekecek,çünkü havalar çok sıcak olduğu için,
    mikrop kapmaması gerekir,gerekli bilgileri doktorunuz verecektir..
    şimdiden minik yavruya acil şifalar diliyorum...
    sevgiler...

8. 30 Temmuz 2009
  9. sessiz fxixrtxixna

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dondurmayı biliyordum ama,buzlukta soğutulmuş çorbayı öğrenmiş oldum,çok teşekkürler.opuyorumnanaktanBizim bulunduğumuz il yazın bile serin bu yüzden avantajımız var.Ben hala yatağa yattığımda elimde olmadan ameliyatı ve özellikle sonrasında Allah muhafaza olabilecek sorunları düşünmekten kendimi alamıyorum.Ama güçlü olmam lazım çünkü ben bir anneyim,inşallah kolayca atlatırız bu sürecide.Allah'ım evladı hasta olan herkese şifa versin..:Saruboceq:

10. 30 Temmuz 2009
  11. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    geçmiş olsun korkamayın bende 7 yaşında bademcik ve genizeti ameliyatı olmuştum
    ameliyat olana kadar hergün penesilin iğne oluyordum hep hastaydım
    ameliyat olunca okadar sık hasta olmadım
    çocuğunuza hep dondurma yediriceksiniz

12. 30 Temmuz 2009
  13. sessiz fxixrtxixna

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızımda antibiyotik penisiln iğne hiçbirşey fayda etmiyordu,sürekli enfeksiyon tekrarlıyordu.İnşallah ameliyattan sonra sizin gibi kızımda iyi olur..Gerçekten biraz daha rahatladım şimdi cevapları okuyunca,teşekkürler..
    opuyorumnanaktan

14. 2 Ağustos 2009
  15. hayalsevgili

hayalsevgili :) :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım korkmana gerek yok bende bağdemcik ameliyatı oldum ve 19 sene önce kana falan oluyomuş diye yazmışsın başka bir bölümde bende öyle bişey olmadı ki tıp o zmana göre daha ilerlemiş bir durumda
    allah acil şifalar versin canım

16. 3 Mayıs 2014
  17. dilek16

dilek16 Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar herkese merhaba kızım 2 yıldır kışın yoğunlukta olmak üzere yaz kış sürekli bademcik iltihabı geçiriyor. sürekli götürdüğüm çocuk doktoruna ısrar etmeme rağmen hiç geniz etinden şüphelenmedi ayda 2 kere antibiyotik kullanır hale geldim bugün yine öksürmeye başlayınca çocuk doktoru yerine kulak burun boğaza götürdüm doktor kamerayla hem burnunu hem kulaklarını hemde boğazını kontrol etti. geniz eti şüphem ne yazıkki doğruymuş alınması gerektiğini söledi bademciklerinede baktı geniz etiyle birlikte bademcikelrininde alınmasının şart olduğunu söledi ne yapacağımı şaşırdım lütfen bana yardım edin sadece geniz etini aldırmak sorunu çözermi yada çocuğu bademcik ameliyatı olmuş başka bi anne varmı lütfen yardım edin sizce ne yapmalıyım

18. 5 Mayıs 2014
  19. gmzdmr53

gmzdmr53 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yeğenimin bademcikleri alındı alındıktan sonra sağlık ve kilosu daha düzene girdi.
    Şuan 4.sınfta belli bir yaşı beklemişlerdi ama yaşı tam hatırlamıyorum.