cocugu bırsey yemeyen anneleer...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve dolphins tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

20 Eylül 2008
    Konu Sahibi : dolphins
  1. dolphins

dolphins gelecegi görebilsem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım boyle benım gıbı cocuguna ıkılokma yedırmek ısteyıpte agzını bıle actıramayan annelerı beklıyorum....hıcbırsey yemıyor.ıkıbucuk yasında butun gun yedıklerıı toplasam bır avucu gevcmez..off cok uzuluyorum tavsıyesı olan varmı...:uhm:

2. 20 Eylül 2008
  3. sara34

sara34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    tv de bir profesörü dinledim,çocuk hastalıkları uzmanıydı,iştahsız çocuk için çareler soran annelere ,"bizim en sevdiğimiz çocuklar iştahsız ve zayıf olan çocuklardır " dedi.Şişman olup onu zayıflatmak için uğraşacağına zayıf olsun ama sağlıklı olsun dedi.Şişman çocukların yağ hücreleri de çok olduğu için büyüdüğü zaman şeker gibi,tansiyon,kalp gibi hastalıklara daha sık rastlanıyormuş.Mamalar anne sütüne benzesin diye şimdiye kadar çok kaloriliydi.Artık Avrupalı bilimadamları mamaların kalorisini bile düşürmek için çalışıyor dedi profesör.
    Yeme ihtiyacı kişinin birincil ihtiyaçlarından biridir.Çocuk er veya geç bir şekilde karnını doyuracaktır.Onu zorlamanın hiç bir gereği yok.Benim kızım da sizin çocuğunuz gibiydi.Şimdi kendisi bana yemek veya yiyecek siparişi veriyor.Birgün onu bir doktora şikayet etmiştim birşey yemiyor diye.Doktor aferin ona,o ne yapacağını sizden daha iyi bilir,hiç zorlama,isterse aç yatsın dedi.Sağlıklı bir vücut gerekli vitaminleri kendisi üretirmiş.Bence siz de endişelenmeyin,herşey yoluna girer.

4. 20 Eylül 2008
  5. senza

senza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle çocuğu zorlama hayatım..
    o acıkınca zaten kendisi yemek yemek isteyecektir.ama elinde tabak kaşıkla peşinden koşturma bence...ben de az koşturmadım annemi peşimden,ama o koştukça ben inadına yemezdim,burnumu sıkardı ben nefes alamayıp ağzımı açınca tıkıştırırdı yemekleri...
    bir de geçenlerde tvde dinledim bi uzmandan ;çocuklar ne kadar yerse yesin anneler çocuğun hiç doymadığını düşünüyor ve endişe ediyorlar,halbuki çocukların mideleri çok küçük,bize göre yeme kapasiteleri düşük,zorlamayın çocukları,onlar ihtiyaçları kadar yer dedi.
    aklında bulunsun canım...

6. 20 Eylül 2008
  7. gelmesendeolur

gelmesendeolur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    iştahsız çocuk büyütmek çok zordur...ben 5 yıldır iştahsız bir çocukla uğraşıyorum...hiç kimse beni anlamıyor acıkınca yer diyorlar ama öyle bişey yok...bu çocuklar günde 1 kez acıkıyor tek bir öğün dede hangi yararlı yemeği yedirsem diye şaşırıyorsunuz çünkü çocuk bir deri bir kemik..binbir uğraşla yaptığımız en güzel çorbalar çocuğun kazandığı savaşın ardından çöpe gidiyor..yada atılmasın diye annenin mideye..anne zaten depresyonda bir de üstüne kemik suyuyla yapılmış bu çorbayı yedimi direkt kilo alıyor...çocuk zayıfladıkça anne şişiyor böyle garip bir kısır döngü ...çaresini bulmuş değilim...acıkınca yer diyolar hayır acıkınca yemiyor çünkü acıkmıyor :KK43:((( başka çocuk yapmaya da tövbe ettiriyor !!

8. 20 Eylül 2008
  9. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    sencerderen bende aynı durumdayım kızım iştahsızdı oğlumda iştahsız bıktım artık bunlara yemek yedireceğime develere hendek atlatayım diyorum.Haklısın acıkmıyorlar acıkıncada yemek dışında herşey istiyorlar meyve,meyve suyu,bisküvi...oğluma zorda olsa yemek yiyeceği zaman sakladığım pilli oyuncaklarını çıkarıp o oyuncağa bakarken ağzını açmasını sağlıyarak yediriyorum sonra oyuncağı yine saklıyorum.Eşimde bir taraftan bakmıyorsun çocuklara diyor bu beni dahada çileden çıkarıyor 3 çeşit yemek yap 9 takla atıp yemek yedirmeye çalış sonra adın bakmadı olsun bıktım valla bunuda ancak çeken bilir.Doktorlar nederse desin iştahlı çocuk(normal iştahlı) herzaman sağlıklıdır çünkü her gıdadan yer.

10. 20 Eylül 2008
  11. tuzluçerez

tuzluçerez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Annemde küçükken benimle çok uğraşırmış. Doktora götürmüş tabi. Doktorda annemi bi güsel haşlamış :dance: Fidan gibi kızın olucak daha ne istiyosun. O yiyeceğini bilir. Nie zorla vücudunu bozuyosun demiş :roflol: Şimdi gayet normal kilom birçok şişmanda da daha sağlıklıyım. Sevgili annelere önemle duyurulur..........

12. 20 Eylül 2008
  13. SELOPXIX

SELOPXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayyyyyyyyyyyy...inanmıyorum...walla kızacaksınız ama sevinmedem desem yalan olur..demek ki çocuğu bir günde bir avuç yemek yemeyen bir tek benim çocuğum değilmiş...aman allahımmm..walla 2.5 yaşındaki oğlumu iyi bir hastanenin prof.dr.na götürdüm..hiç bişey yemiyor dedim.say dedi ne yiyor...sabah iki çatal yumurta,yarım dilim nutellalı ekmek,içerse yarım bardak meyve suyu...öğlen yok...akşam yok...yatarken puding/yoğurt..uyurken de elinde biberon süt..işte bu kadar..hemen test istedi..idrar kan ne geirse aklınıza...sonuç mu.....herşey normal...iyi yani ve dr. dediki..."BU ADAM BÖLE...HİÇ ZORLAMAYIN..."işte böle kızlar...yemiyo napalım :KK43:(

14. 21 Eylül 2008
  15. Kivircik

Kivircik Guest

vALLA 4 yaşında kızım var doğduğundan beri kaç ton süt tüketti bilmiyorum:)elinde bi biberon sabah akşam ....çok üzülüyordum başta.Alıştım artık.Sağlığı iyi hamdolsun bi sorunumuz yok.Kansız kalır dediler arada tahlil yaptırıyorum normal çıkıyo.Elimden bişe gelmiyor ki...Ne ayapayım.Artık sihirli formüllerden kemik sulu çorbalar yapıp dökmekten vazgeçtim.Peyniri evirip çevirip sevimli hale getirmenin faydası yokkk olmuyoooo yemiyoooo yemeden de büyüyor şükür.

Pediatri portalı diye bir site var uzm. doktorlar sorularınızı yanıtlıyor.Ayrıca çocuklarla ilgili doktorların hazırladığı broşürler var.İştahsızlık için olanına bakmıştım faydası oldu diyemem ama içim biraz rahatladı.Bir gözatın derim faydalı bir site.En azından acil sorulara uzm.hekimlerden hemen yanıt geliyor ayrıca iletişim yolları da var.her anneye lazım.sevgiler

16. 21 Eylül 2008
  17. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    benim oğlumda aynı ....kırk takla atıyorum yesin diye..ama dediğin gibi acıkmıyor ve ben bişey yedirmeye çalışırken sinirden ağladığımı hatırlıyorum ...dişlerimi sıkmaktan dişetlerim ağrıyo.bununla başedemezken 2.ci bende düşünemiyorum.yemek saatlerimiz tam bir kriz ortamında gerçekleşiyor ben ona sinirlendiğimi hissettirmemeye çalışıyorum elimdn geldiğince ama ben de tükeniyorum sabır yönünden.çok zor ya yemeyen çocuk çok zor.:çok üzgünüm:

18. 21 Eylül 2008
  19. aysee

aysee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    tok açın halinden anlamaz derler çok doğruymuş yemek yiyen bir çocuğa sahipolan anneler acıkınca yer sanıyolar ama öle olmuyo benim 13 aylık bir kızım var iştahsız demek çok az kalır resmen aç yaşıyr doğduğunda hiç emmeedi mamayı da kabul etmedi
    ağzını zorla açıp çay kaşığıyla beslemeye çalışıyoduk ben ona 4 gün hiç birşey yedirmedim bakalım ne zamana kadar dayanacak mutlajka acıkacak dedim ama olmadı yine ben beşinci gün zorla yedirdim bütün tahliller yapıldı ndoskopi yapıldı sonuç normal ama kzım 5 aylık bebek kilosunda