Çocuğu Çölyak hastası olan anneler ?

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve melihmelis tarafından 31 Aralık 2008 başlatılmıştır.

31 Aralık 2008
    Konu Sahibi : melihmelis
  1. melihmelis

melihmelis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım on yaşında.6 aydır çölyak hastası. benim gibi olan anneler varsa onlarla dertleşebilirim.

2. 31 Aralık 2008
  3. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun.nasıl bi hastalık ilk kez duyuyrum ben

4. 31 Aralık 2008
  5. melihmelis

melihmelis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrh.ince bağırsağın glutene karşı alerjisi.arpa buğday yulaf ve çavdar yasak.

6. 14 Ocak 2009
  7. protein

protein EZGİ&EYLÜL DENİZ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok üzüldüm arkadaşım geçmiş olsun çok yakın bir arkadaşımda aynı rahatsızlık var fakat buna bir çözüm bulduramadı marketlerde satılan gulitein unlarından alıp onlardan kullanıyor ama nereye kadar tabi geçmiş olsun

8. 14 Ocak 2009
  9. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bu hastalığı duydum bu hastalıkla yaşamak çok zor olsa gerek allah yardımcın olsun canım ya hemde daha çok küçük ya...........

10. 25 Ocak 2009
  11. melihmelis

melihmelis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler arkadaşlar ama biz alıştık.ayrıca duyduğunuza sevindim bu hastalığın adını.
    .+

12. 13 Şubat 2009
  13. protein

protein EZGİ&EYLÜL DENİZ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım benim arkadaşımda aynı rahatsızlıktan muzdarip ama yetişkinlerde başka çoçuklarda başka seyrediyormuş rahatsızlık sana sormak istediğm kızındaki belirtiler neydi mesela sürekli bir kabızlık varmıydı küçük yiğenim malesef çözemediğimiz bir kabızlık sıkıntısı var doktorların verdikleri fayda etmediği gibi altarnatif tıptaki yağmış şuymuş buymuş denemediğimiz şey kalmadı annesiyle senin yazını okuyunca endişelendi biraz bilği verirsen seviniriz geçmiş olsun

14. 10 Ocak 2010
  15. melihmelis

melihmelis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrh.uzun süredir giremiyorum.şimdi eczanelerde çölyak testi var onu yaptırın.şimdi bunu bilmek daha kolay.

16. 10 Ocak 2010
  17. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba benim kızımın da ileri derecede inek sütü proteini alerjisi var hiçbir süt ürününü, yada içinde süt yada süt tozu vs olan birşey yiyemiyor, yerse hastanelik oluyor.3 aylıkken başladı şimdi 16 aylık.Benim merak ettiğim bu çölyak yani buğday alerjisi bir anda ortaya çıkabiliyor mu? Sizin ki yıllar sonra çıkmış, 10 yaşına kadar yiyor ve belirti vermiyormuydu? bir anda mı peyda oldu merak onu ettim?Bu risk hepimizde var öyleyse...Çok geçmiş olsun, çölyaklılar dayanışma derneğini biliyorusnuzdur herhalde, sizinki gibi çölyaklı çocuklar bir araya gelip aktivite yapabiliyorlar bu şekilde.

18. 22 Ağustos 2010
  19. ahsi

ahsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba benim de 2.5 yaşındaki kızıma 1 aydır çölyak teşhişi konuldu. Glutenin zerresi bile yasak diyorlar.herşeyde var çok zorlanıyoruz 15 gün oldu hala ishal diyet yapıyoruz ama ne derece oluyor bilmiyorum marketteki glutensiz unlara mısır ununa da güvenmeyin deniyor siz dieti nasıl yapıyorsunuz