Cocugu kabiz olan anneler bunu kesinlikle okuyun..

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Aynilim tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Aynilim
  1. Aynilim

Aynilim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Selamlar,
    Kizim 10 ayindan itibaren cok siddetli bir kabizlik dönemine girdi ve diyebilirim ki bu 3 yasina kadar sürdü.. Kakasi geldiginde cani yanacak diye saatlerce kendisini kasmasi,skmasi yavrumu mahvetti.. Inanin insanin yüregi dayanmaz bu hastaliga,bir anne olarak kizimin bu sekilde aci cekmesi saclarimi agartti.. Gecen bu 2 yil icinde üzüntüden saclarim döküldü ve bembeyaz oldu.. Yavrum annee kakaa diyerek titremeye basliyordu,alnindan,yanaklarindan terler bosaliyordu.Pancar gibi kipkirmizi olup göz bebekleri yok oluyordu.. Dizlerime ski ski tutunup acidan titremesi ve bagirmasi ömrümden ömür aldi.. Gitmedigimiz hastahane,doktor,denemedigimiz bitki ilac kalmadi.. Bir doktorun dedigi digerini tutmuyordu.. Inanin umudumu tamamiyle yitirmistim.. Ama kizim acidan kollarimda bayildigi gün sansimi tekrar baska bir doktorda denemek istedim ve iyikide denemisim.. Doktor bana bir ilac yazdi ve kizimin 6 ay boyunca bunu hergün düzenli olarak kullanmasini söyledi.. Bizde öyle yaptik ve kizim yaklasik 4 aydir hic aglamadan,korkmadan,aci cekmeden kakasini kendisi yapiyor..
    Günde 1 kez cayina veya suyuna 1 poset bu ilactan koyup sonuna kadar icirtmeniz gerekiyor..
    ilacin adi MOVICOL junior
    yardim edeceginden eminim..
    Allah yardimciniz olsun..

2. 19 Nisan 2010
  3. ZARACI

ZARACI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba aynı sorunu bizde yaşadık hala ara ara yaşıyoruz ne kadar zor olduğunu yaşayan bilir.fitillerle,lavmanlarla destek olduk sanırım sizinkine benzer bi ilaç toz şeklinde magnesie calsinee diye bişey kullandık iyi geldi.6 ay boyunca sonuçta ilaç olduğu için çocuğa daha fazla zararı olmasın diye bıraktık.zamanla kendiliğinden düzene girdi yemek düzenine dikkat ediyoruz beyaz ekmek falan yok birde yemeklerine çorbalarına öğütüp keten tohumu atıyorum çok faydası var tamamen lif ve omega 3,6 içeriyor.tavsiye ederim yavaş yavaş düzene girdi bizimki Allahım tüm bebeklere sağlık versin çocuk hastalığı çok zor.

4. 19 Nisan 2010
  5. luvitan

luvitan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Derdein güzel anlatımı omaz ama anlatmışsın bende bu günlerde bebeğim ndeniyle sıkıntılı günler yaşıyorum insn saçımda beyazlar çıktı çok üzülüyorum benim bebeğminde kabız olmaması gerek hiç olmadı ama sağlığı için olmamalı. Çok geçmiş olsun paylaşımın için sağol

6. 20 Nisan 2010
  7. Aynilim

Aynilim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    2 ayimiz kaldi ilacin bitmesine,insallah benim kizimda alisir artik tuvaletini yapmaya.. uzun vadeli kabizlik sorunu olmasindan dolayi doktorlar bezini biraktirmayi ertlememi önermislerdi.. simdi de bez birakma sorunumuz baslayacak.. Allah yardimcimiz olsun:)

8. 23 Nisan 2010
  9. aygxuxl65

aygxuxl65 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım valla okuyunca bile heyecanlandım.benim bebeğimde 1 yıldan fazla bir süredir hep kabız.ne ilaç denediysek geçmıyor.kakasını yaparken resmen eziyet çekiyor.bi anne olarak yüreğim dayanmıyor vallahi.inşallah bunu kullanınca iyileşir yavrum.paylaşımın için teşekkürler

10. 28 Nisan 2010
  11. Aynilim

Aynilim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Cok gecmis olsun aygül,ben bu ilacla kizinin kesinlikle iyilesecegini düsünüyorum.. sonucu bana bildirirsen cok sevinirim.. Allah yardimcin olsun..

12. 27 Ağustos 2010
  13. muz

muz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba

benimde oğlum kabız,bende bu ilacı kullanmak isterim fiyatı konusunda bilgi verebilirmisiniz

teşekkürler

sevgiler

14. 31 Ağustos 2010
  15. Aris

Aris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    Bilgi için teşekkür ederim arkadaşım.
    Bu olay için ben ilaç kullanmıyorum. Kabız olunca 2 tatlı kaşığı reendelenmiş armut veriyorum. 2. aydan - 4. aya 2 tatlı kaşığı armut suyu verdim. Şimdi rendelenmiş armut veriyorum. Kabızlığa birebir.

16. 23 Temmuz 2011
  17. Aynilim

Aynilim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Yeniden Merhaba,
    kizim aylar önce cok sükür ilaci birakti ve kakasini ilacsiz yapiyor..
    Hala cok sert olmasina ragmen baska caresi olmadigini biliyor aslinda.
    Allah kimseyi cocuguyla,aclikla ve hastalikla sinamasin insallah..

18. 8 Mayıs 2015
  19. evremila

evremila Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Slm benm kizimdada yaklasik iki aydir asiri kabizlik vardi hatta poposunda catlaklik olusmustu sukur biz su anda kurtulduk darisi sizin basiniza size neler yaptigimi anlatiim oncelikle bi siringa edinin ve pekmez bide zeytinyagi bayanlar bende duydumda on yargiyla baktim ama ise yaradi gercekten siringaya biraz ilittiginiz pekmezi cekin ve cocugunuzun poposuna sikin 5 dakika gecmeden bosaltim olcaktir ayni sekilde zeytinyaginida siringaya cekin oda catlaga cok ii gelio bide kizima su anda duphalac veriorum gercekten cok ise yario ama bir haftada ancak belli edio kendini kolay gelsin :)