Çocuğu Terazi Burcu Olanlar ?

Konusu 'Terazi Burcu' forumundadır ve ficipi tarafından 10 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  10 Aralık 2008
  Konu Sahibi : ficipi
 1. ficipi

  ficipi ............... Üye

  Katılım:
  2 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.460
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  benım kızım 2 aylık henuz ve terazi brcu.terazı burcu çocuklarının ozellikleri nelerr???
   
 2. 5 Ocak 2009
  Konu Sahibi : ficipi
 3. celen35

  celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

  Katılım:
  29 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.440
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  Terazi bebekleri çok hassastır, adaletsizlik ve mutsuzluktan nefret ederler. Hayata bakışları sevgi dolu ve neşelidir.

  En büyük özellikleri çok kararsız olmalarıdır, seçim yapmaları çok zordur. Seçim yapmak zorunda kalmak onları strese sokar, yanlış karar vermekten çok korkarlar. Özellikle de acele karar vermeleri gerekirse, iyice telaşa düşerler.

  Müzik, sanat, güzellik, renkler onların ilgi alanıdır. Yetenekleri yoksa bile sanata büyük değer verirler. Bu çocuklara ileride, sanatsal yönden bir eğitim vermeye hazırlıklı olmalısınız. Küçük yaşlardayken kabiliyetli oldukları konuları açığa çıkarmak ve bu yönde onları desteklemek gerekir. Ayrıca, hayal gücü kuvvetli bu çocukların, gerçekte olanlarla hayallerindekilerin farklı olduğunu anlamalarına da yardım etmek gerekir.

  Özellikle anne, çocuğuna çok özen göstermeli, ona duygularla ilgili öğütler vermelidir. Böylece çocuk, hisleriyle kafası arasında daha iyi denge kurabilir. Ebeveynlerinin bu desteği ve sevgisi ile birlikte, ileride çok başarılı olacak ve kişiliklerini kazanacaklardır.

  Terazi burcu bebekleri o kadar etkileyicidir ki, insanlar onlarla ilgilenmekten kendilerini alamazlar. Konu ne olursa olsun, bu bebekler en çekici özelliklere sahiplerdir. Bu özellikleri nedeniyle, genelde çok şımartılırlar.

  Terazi bebeği etrafında başka insanlar olmasını sever ve topluluk içinde olmayı yalnız kalmaya tercih eder. Bir grup içinde, diğer çocuklarla çok kolay kaynaşır. Beraber olduğu insanlarla iyi geçirmek için çaba harcar; insanlara saygı duyar ve değer verir. Doğuştan arabulucudur. Gelecekteki hayatında avukat ya da yargıç olabilir.

  Terazi çocukları, özellikle de kızlar; güzel görünmeyi çok önemserler ve güzel elbiseler onlar için ilk adımdır. Fiziksel olarak da genelde güzeldirler. Ayrıca bu çocuklar için rahatlık çok önemlidir. Temiz, ütülü çamaşırlar ve şık bir oda tam onlara göredir!

  Kontrol etmeyi severler fakat bunu çok sevimli bir şekilde yaparlar.

  Bunların dışında, deneyimlerden çok şey öğrenirler ve çok erken yaşta olgunluğa ulaşırlar. Mantıklı çocuklardır ve fikirlerini tüm yönleriyle ele alarak tartışmayı severler.

  En çok anlaştıkları burçlar Koç ve Aslandır
  .
   
 4. 5 Ocak 2009
  Konu Sahibi : ficipi
 5. celen35

  celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

  Katılım:
  29 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.440
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  Terazi Burcu Bebeği: 23 Eylül-23 Ekim


  En sevdiği cümle: "kararsızım"

  İyi yönleri: büyüleyici, geniş, arkadaşça, sevecen

  Olumsuz yönleri: kararsız, değişken, savurgan, saf
  --------------------------------------------------------------------------------

  Terazi bebekleri daha doğdukları ilk günden itibaren güzel ve tatlı yüz ifadeleriyle herkesin beğenisini kazanırlar. Gülümsediklerinde ortaya çıkan sihir adeta tüm odaya yayılır. Terazi bebeği en katı kalbi bile yumuşatmasını bilir. Kendisine yapılan sevgi gösterilerine mutlaka karşılık verir.
  Terazi bebeği gülümsemenin gücünü ve bu yolla istediği şeyi elde edebileceğini kısa zamanda öğrenir.
  Terazi bebeklerine kendi kararlarını kendilerinin vermeleri gerektiği öğretilmelidir. Bazen karasızlıkları o kadar belirgindir ki hangi çorabı ilk önce giyeceklerine bile karar veremeyebilirler. Ondan birşey istediğinizde bunu yapmaması veya ertelemesi tembel olmasından değildir. Terazi burcu bir karar vermeden önce herşeyin artısını eksisini ayrıntılarıyla inceleyerek uzun bir düşünme döneminden sonra kararını verir. Bu yüzden ona karar verirken zaman tanımalısınız.

  Terazi burcu çocukları çok renkli kıyafetlerden çok hoşlanırlar, aynı zamnda kaliteli ve pahalı şeyleri de severler. Tiyatro ve müziğe karşı yetenekleri çok gelişmiştir.