Çocuğum için işimi bırakmalı mıyım?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seherrr tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

5 Ekim 2010
    Konu Sahibi : seherrr
  1. seherrr

seherrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar yaklaşık 10 yıllık bir iş hayatım var evlendikten sonrada devam ediyordu geçen yıl doğum yaptım 1 yıl çalışmadım bebeğimi kendim büyüttüm ve3 aydır yeniden çalışmaya başladım.Çocuğuma annem bakıyor o açıdan şanslıyım.Çok hareketli bir çocuk bakıcının elinde olsa gözüm arkada kalırdı eminim..
    Ancak 2 haftadır annemde de durmuyor çok zor uyuyor yemek yemekte zorlanıyor. benimle haftasonları çok mutlu yemeğinde uykusunda bir problem yok.Hala emmeye devam ediyor.Hatta bu aralar daha da memeye düşkün oldu.Az önce yine annemle konuştum yerlere yatıp anne diye ağlıyormuş.Oysaki annemede alışkın yani doğduğu günden bu yana beraberiz.İlk işe girdiğim aylar böyle değildi.Aklı ermeye başladıkça benim gittiğimin farkında artık çok eziyet ediyor hem anneme hem kendine.Akşam eve döndüğümde annemde ağlamanın kulu olmuş neredeyse.Düşünüyorum hem çocuğuma hemde anneme üzülüyorum bu yaştan sonra kadın tam rahat edecekken çocukla uğraşıyor sorun çıkarmasa problem değil seve seve bakıyor zaten ama 2 haftadır böyle devam ediyor.İş yerinde benimde aklım sürekli evde kalıyor.Bu yüzden bu ara gerçekten işi bırakıp bırakmama konusunu düşünmeye başladım.Çocuğuma daha iyi bir hayat sunabilmek için çalışmak istiyorum sadece bir yandan da bakıyorum çocuk perişan oluyor ne yapıcam ben lütfen fikirlerinize ihtiyacım var...

2. 5 Ekim 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.405
    Ödül Puanları:
    363
    Yerinizde olsam işimden ayrılmam..
    Anlıyorum kolay değil durumunuz ancak zaten çocuğunuzun geleceği ve ona sağlıklı, mutlu bir anne olmak için çalışıyorsunuz zaten..

4. 5 Ekim 2010
  5. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    aynı sorunu ablamda yaşamıştı. ama çocuklar bi süre sonra alışıyor merak etme. onunla konuşmayı deneyin eminim anlıyacaktır sizi, biraz kapris yapması normal. ama çok ağlıyorsa bi pedagog yardımı alabilirsiniz. sakın işinizi bırakmayın çünkü geçici bi durum zamanla alışır, benim oğlum 6 aylık o bile kapris yapmıştı işe dönünce ama yaşı küçük old. için daha çabuk alıştı duruma siz uzun zaman ayrılmamışsınız yavrucak alışmış size iyice, ondan diye tahmin ediyorum

6. 5 Ekim 2010
  7. seherrr

seherrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çalışıyorum kimin için ona daha iyi bir gelecek sunabilmek için emekli olabilmek için en azından.İşi bırakmayı düşünüyorum ne için bana ne kadar çok ijhtiyacı olduğunu bildiğim için.psikolojik olarak daha fazla yıpranmasın diye ayrılmayı düşünüyorum.Ama tek çalışan anne ben değilim zamanla alışacak bu da var.Hem 2 aydır herşey yolunda gidiyordu.Geçen gün tam 3 saat anne diye ağlamış annem neler yapmış susmamış dışarı çıkarmış gezdirmiş.E şimdi havalarda soğuyor dışarıda çıkamazlar parka falan canı sıkılınca..

8. 5 Ekim 2010
  9. cicikizsinem

cicikizsinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    ben kızımı 1.5 yaşında kayınvalideme bırakıp çalışmaya başladım 5 aydır çalışıyorum yeni yeni oturdu düzene diyebilirim alışıyorlar zamanla ama çocuklar ilgi ister annen daha fazla ilgilenirse oturup oynarsa onun seveceği şeyleri yaparsa sorun kalmaz diye düşünüyorum

10. 5 Ekim 2010
  11. celif

celif minilopum=) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    41
    bence de işinizden ayrılmayın 2 aydır iyiydi diyorsunuz belki hasat falan olacaktır o yuzden durmuyordur nazlanıyordur

12. 5 Ekim 2010
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    2.5 aylıkken bıraktım yavrumu, çalışmaya başladım. Siz 1 yıl kendiniz bakmışsınız, yeterince emzirmişsiniz. Büyütmüşsünüz yani.

Zor bir karar aslında. Çocukların en azından 3 yıl annelerinin yanında olmasından yanayım. Ama bazende bir anne evde de olsa çocuğuyla yeterince ilgilenebilecek mi, herşey rutine girmeyecekmi diye de düşünmeden edemiyorum.

ben olsam işimi bırakmazdım, alışacak çocuğunuz. Birazda kullanıyor sizi. Gözyaşları en güçlü silahları çünkü :))

14. 5 Ekim 2010
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Çalışan bir anne olarak anlıyorum sizi,hemde çok iyi anlıyorum.
    amaaa sizde söylediniz,ne için çalışıyoruz,yavrularımız için.
    siz belki birçok anneden daha şanslısınız ki,yavrunuza bakan kişi anneniz,
    birçok kişi hiç tanımadığı insanlara bırakıyor çocuğunu,
    o bakımdan gözünüz arkanızda kalmasın bence..
    çocuklar belli zaman sonra annenin geliş gidiş saatlerine alışıyor inanın ve
    biliyor ki akşam olunca annem ve babamla olacağım.
    siz şimdi duygusal yaklaşıyorsunuz ama bence sakın işinizi bırakmayın derim.
    ama maddi durumunuz çok çok iyiyse,zevkine çalışıyorsanız ki
    öyle olmadığını yazmışsınız, iyice düşünüp karar verin derim.
    peki anneniz ne diyor işi bırakma düşüncenize??
    kesinlikle o da karşı çıkacaktır emin
    im...

16. 5 Ekim 2010
  17. Brownim

Brownim şükürler olsun rabbim bizi korusun :) Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Zor bir durum kararsızlıkta çok haklısınız
    Aslında en doğru kararı kendiniz için siz verirsiniz
    alışmak zorunda aslında çocuğunuz...
    Ama psikolojık açıdan bebeğiniz ne durumda onu merak ediyorum
    İşten ayrılınca mutlu olup içiniz rahat edecekse ayrılın
    yavrunuzda gözyaşı dökmez
    ama işte herşey maddiyat,bunları ölçün tartın ona göre
    bir yol alın

18. 5 Ekim 2010
  19. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Çoçuğuma iyi bir hayat sunmak istiyorum ve çalışma nedenim bu...
    İşte bu zihniyeti anlamıyorum, bana kalırsa çocukların paradan çok, anne sıcaklığına ihtiyacı var...
    He çok muhtaç ve çalışmak zorunda olursun ona bişey demem ama yaşam şartları çok daha iyi olsun demek bana göre çocuktan ayrılmak için bahane değildir...
    Ben evli değilim ama yiğenimi annesinin memesini emerken gördüm ve inan gerçek aşkı o zaman gördüm, annesine nasıl bir aşkla bakıyordu, peki bu çocuğu bundan mahrum etmek doğrumu?
    Bu benim naçizane düşüncem ama Allah izin verirse ben muhtaç olmadığım müddetçe çocuğum için çalışmayı düşünmüyorum...