çocuğum olmuyor diye ne zaman doktora gidelim???

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Tuana 35 tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : Tuana 35
  1. Tuana 35

Tuana 35 Rabbim kuzularımı koru.... Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    herkes 1 sene diyor ama ben sabredemiyorum ve bu ay da olmazsa dr a gitmeyi düşünüyorum.ve merak ettiğim erken gitmek daha iyi değil mi bi sorun varsa erkenden önlemini alırız tedavi falan vs gibi.ilk gittiğimde istenen tetkikler ne olur merak ediyorum..

2. 17 Mart 2010
  3. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bence doktora çocuğum olmuyor diye değil de ben gebelik düşünüyorum şu kadar zamandır da korunmuyorum gebelik öncesi muayene olmak ve gerekli testleri yaptırmak istiyorum diye gitmek lazım...
    Çünkü artık direkt '... aydır deniyorum çocuğum olmadı' diyen hastalardan tiksinmiş durumda doktorlarda. Ama bilinçli bir bayan gibi gebelik öncesi kontrollerimi olmak istiyorum diyince daha olumlu yaklaşıyorlar.
    Ayrıca bunun için özel yerleri tercih etmek daha iyi gibi geliyor. Çünkü üniversite hastanelerinde yada devlet hastanelerinde çok hasta olduğundan böyle gelen hastaları pek dikkate almıyorlar. Faka özel merkezler daha ilgili ve randevu açısından daha rahat oluyorlar

4. 17 Mart 2010
  5. leyl

leyl Kulluğum Sultanlığımdır Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    6aydan sonra gitmek lazım diye düşünüyorum yoksa geciktim diye pişman olabilirsin,zaten ilk etapta kan tahlili yapıyorlar hormonlara filan bakılıyor bir de ultrasyonda yumurtalıklara bakılıyor,kist vs var mı diye

6. 17 Mart 2010
  7. Tuana 35

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    hmm teşekkür ederim bilgilendiren herkese..

8. 18 Mart 2010
  9. Luna

Luna Şükürler olsun RABBIM!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben denemelere baslamadan once gittim testler falan yapıldı ultrasonla kontrol yapıldı her sey yolundaydı, 6 ay sonra gittigimde nur topu gibi 3 tane cikolata kistim cıktıgını ogrendim ve araya laparoskopi oncesi hazırlık donemi, laparoskopi derken aylar girdi.. daha sonra laparoskopi gecirdim ve bu ay 3. denememiz oldu laparoskopiden sonra bakalım kısmet..
    doktor bana laparoskopi sonrası 6 ay icinde olmazsa gel dedi ama ben bu ay da olmazsa gidecegim.. sonucta toplam 1 seneyi doldurmus oluyoruz..
    Off yazarken bile icim burkuldu.. Allah isteyen herkesin kucagini bebislerle doldursun Hayırlısıysa!!

10. 18 Mart 2010
  11. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    gunebkn canım sana özel mesaj yollamıştım aldın mı?

12. 18 Mart 2010
  13. Tuana 35

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    aldım canım ama mesaj sayınız 50yi geçmediğinden cevap gönderemezsiniz gibi bişeyler yazıyor.ben yüzüncüyıl hastanesine gidiyorum.belli bir doktorum yok henüz.bir yıllık evliyim.sen peki sen nereye gidiyorsun?