çocuğum olmuyor.........:(

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ilknurr1984 tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

18 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ilknurr1984
  1. ilknurr1984

ilknurr1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba iyi günler ben 15 yaşında bir evlilik yaptım bir kızım var eşimden ayrılıp tekrar evlendim evlendiğim kişi benden yaşca büyük 50 yaşında onunda 3 çocugu olmuş ama biz 1.5 senedir korunmadığımız halde çocuğumuz olmadı bende 3 cm sagda çikolata kisti var bana ne önerirsiniz tşkler

2. 18 Ekim 2010
  3. angela79

angela79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde çocuğum olmuyor maalesef,İbrahim Saraçoğlunun sitesinde soğan kürü var,soğanı haşlayıp 15 gn suyunu içiyorsun...bu kürü uygulayan çoğu insanın bebeği olmui.ben de de kist var ben de deneyeceğim,hem bu kür kistleri,iltihaları da temizliyormuş...araştır mutlaka...

4. 19 Ekim 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Çikolata kistlerigebelik şansını azaltan kistlerdir.Yumurtalık rezervinizin değerlendirilmesi gerekir.Uygunsa çikolata kisti alındıktan sonra kendiliğinden gebe kalabilirsiniz.Aksi takdirde aşılama hatta tüp bebeğe kadar tedavi uzayabilir.

Saygılarımla,

6. 5 Aralık 2010
  7. melisdilek

melisdilek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dr bey merhaba
    benim de bir sorum olacak size.biz de 4 yıllık evliyiz. 2 yıldır denememize rağmen bebeğimiz olmuyor. ilk denememizde bir boş gebelik geçirdim. kendiliğinden düştü sonra içeride parça kaldığından doktorum kürtaj yaptı. sonrasında bir daha hamile kalamadım. sonra yapılan incelemelerde eşimde varikosel çıktı.ameliyat oldu, ameliyatın üzerinden 7 ay geçti, ama hala hamile kalamadım bir daha.sperm sayı 20 milyon civarında. hareket ve morfoloji sorunu var. ama benim sorum benimle ilgili.

adetin 3.günü yaptırdığım en son hormon sonuçlarım şöyle:
    FSH:4,94
    LH:4,1
    PROLAKTİN:13,46
    TSH:1,71
    E2 YE LABORENT BAKMAYI UNUTMUŞ SONUCU BİLMİYORUM.

Benim adetlerim 28 veya 29 günde bir oluyor. çok şükür düzenli adet görüyorum. fakat benim adetimde kanama gün sayım uzun sürüyor. 9-10 gün sürüyor. ve ara kanamalarım oluyor. bunun için doktora çok gittim fakat sebebi bulunamadı. doktorum duphaston tedavisi verdi. 6 ay kullandım. ilaçlarım bittikten sonra 6 ay adetlerim az kanamalı, ağrısız ve ara kanamasız geçti. fakat 6 ay ilaçsız dönemden sonra tekrar kanama gün sayısı uzamaya başlıyor ve gün sayısı uzadıkça ara kanamalar da başlıyor. sizce bu neden olabilir?

bir de rahim dışında olan büyüklüğü 2cm civarında 2 adet miyomum var. uzun zamandır var. büyümüyor çok şükür. başka bir sorun görülmüyor,yumurtalık kistim yok.

benim ne yapmam lazım?sizce kanama gün sayım neden uzun? neden ara kanamam oluyor duphaston kullanmazsam?
    miyomlarla bir ilgisi olabilir mi?ı
    bu arada yaşım 32. yumurta rezervimi bilmiyorum ama test sonuçlarıma bakarak bir yorum yapılabilir mi? Amh testi yaptırmalı mıyım? adetin kaçıncı günü aç mı-tok mu yapılıyor? benim durumumla ilgili bir değerlendirme yapar mısınız? ne yapmam gerekir bilgi verirseniz sevinirim. saygılarımla

8. 5 Aralık 2010
  9. askmesk

askmesk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba doktor bey,
    2 yıllık evliyim ocak ayından itibaren korunmayı bıraktım ama 7 ay boyunca hamile kalamadığım için doktora gittim vajinal ultrasonla bakıldı ve yumurtalarımn büyümediği söylendi.eşimin sperm testi normal çıktı.3 aylık klomen tedavisine başladık.ilk ay 2*1 klomen ve çatlatma iğnesi tedavisi oldum 2 yumurtam vardı 23 mm 2.ay ilaç kullanmadım yine 2 tane 23 mm yumurtam oluştu.3. ay 2*1 klomen ve çatlatma iğnesi kullandım 20 ve 25 mm iki yumurtam oluştu fakat hamile kalamadım. son çatlatma iğnesinden 1 gün sonra eşim yurtdışına gitti bu ay umudum yoktu zaten. doktorum artık rahim filmi çekelim dedi ama ben çok kararsız kaldım eşim 1-2 ay yutdışında olacak sizce biraz daha beklemelimiyim yoksa rahim filmini çektirmelimiyim?

10. 7 Aralık 2010
  11. melisdilek

melisdilek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    acaba doktor bey benim sorumu görmedi mi? cevap gelmedi de?burada yazılan sorular dr.beye mail olarak gönderiliyor mu acaba? bilgisi olan var mı? gönderilmiyorsa nasıl haberdar oluyorlar kendilerine soru sorulduğunu?

12. 13 Aralık 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Eşinizin daha önceden çocuğu olmaasına rağmen yinede sperm tahlilini tekrar ettirmesi gerekir.Çünkü zamanla spermlerde azalma olabilir.Sizdeki Endometrioma (çikolata kisti) bir infertilite nedenidir.Yumurta rezervinizin değerlendirilmesini öneririm.Eğer rezerviniz iyi ise kistin alınmasını öneririm.bu şekilde kendiliğinden gebelik şansınız artar.Eğer rezervinizde sıkında var ise aşılama hatta tüp bebek tedavisi dahii düşünülebilir.

İyi günler dilerim.

Saygılarımla

14. 5 Ocak 2011
  15. evrim35

evrim35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım senden bir rica edecktim soğan kürünün nasıl hazırlandığını yazabilirmisin?

16. 7 Ocak 2011
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    Eğer eşinizin sperm sayısı normal(sperm testi yapılmalı) sizinde tüpleriniz açık (rahim filmi çekilmeli) ve yumurta rezerviniz iyi ise laparoskopik bir operasyonla çikolata kisti çıkarıldığında kendiliğinizden gebelik şansınız olabilir.Eğer spermlerde bir problem varsa,tüplerde tıkanıklık varsa yada yumurta rezerviniz azlmış ise tüp bebek dahi gerekebilir.

iyi günler

18. 18 Nisan 2011
  19. 35_oz

35_oz Allahım Ol De ve Olsun Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    108
    doktor bey ,merhaba ,4 yıllık evliyim,sebepsiz infertileyim,normal yolla çocuk sahibi olabilirsiniz deniliyor fakat 4 ay önce tüp bebek denememiz negatif sonuçlandı,hiç ümidim kalmadı;yumurta kalitem 2. kaliteydi ,sizce yumurta kalitesi düzelebilirmi? teşekkür ederim