çocuğum yemek seçiyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve sevdalinkam tarafından 22 Mart 2007 başlatılmıştır.

22 Mart 2007
    Konu Sahibi : sevdalinkam
  1. sevdalinkam

sevdalinkam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çocuğum hey yemeği yemiyor. sadec etli yemekleri yiyor ama sebze yemeklrini sevmiyor. ona sebze yemeklrini nasıl sevdirebilirim. görüşlerini bekliyorum tşşler.

2. 22 Mart 2007
  3. sevdalinkam

sevdalinkam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yok mu bu konuda fikri olan arkadaşlar.

4. 22 Mart 2007
  5. _Satenay_x

_Satenay_x Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Şanslısın en azından seçerek de olsa yiyor... Ben ilkokula başlayana kadar yaşadığım yemek kabusunu başka hiçbirşeyde yaşamadım. Ancak ilkokulla birlikte etüte gitmeye başladığında -gözlerime inanamadım gidip baktım- orada çocuklarla önüne ne konsa yiyordu. Şimdi yine yemediği bazı şeyle ama o kadarını hiç önemsemiyorum. Eğer yaşı ve konumun müsaitse çocukların yemek sorunu etüt gibi toplu yemek yedikleri yerlerde çözümlenebiliyor. Şimdi bir de dombili oldu, önünden alıyoruz fazla yemesin diye:))
    Sebzelerle şekilli tabaklar hazırlamayı denemiştim ama faydası olmamıştı, belki seninkinde işe yarar.. Bu da bir öneri tabi...
    Sevgiler...

6. 22 Mart 2007
  7. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Patatestemi sevmez,eğer seviyorsa pişirdiğin sebze yemeğinin içine patateste koy sebzenin vitamini en azından patatese geçer onuda etin yanında yedirebilirsin,ama sebze yemeğini illa sade yesin diyorsan püre haline getirip etle karıştırmak belki çözüm olabilir.

8. 22 Mart 2007
  9. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Aynı dertten müzdaribim...Oğlum 6 yaşında ve anasınıfına gidiyor makarna patates ve sosis dışında hiç birşey yemiyor sebze,kuruyemiş,pasta...inanın tek bir leblebi dahi şu ana kadar ağzına almadı ayrıca tavuk ve balık da yediremiyorum bana ''ama onlar canlı bak gözleri var ağzı var onlar yenmezki'' diyor.Yumurtayı bile tavuktan dolayı yememeye başladı hamileyken ben ne beyaz et nede kırmızı et yiyebilmiştim onun etkiside mi oldu acaba bilmiyorum doktora götürdüm zorlamamam gerektiğini tamamen onun damak zevkine bırakmamın daha doğru olduğunu söyledi fakat büyüme çağında ve vücudunun ihtiyacı var diye kara kara düşünüyorum gerektiğini tamamen onun damak zevkine bırakmamı önerdi.Gerçekten göründüğünden daha zor bir durum,şaştım kaldım

10. 22 Mart 2007
  11. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    benimki hiç yemiyo yat kalk dua et yiyo diye

12. 22 Mart 2007
  13. nurse

nurse Guest

Bizimki de tam yemeye başlıyor toparlıyor derken ya hasta oluyor yine gidiyor iştahı..Ben Minadeks diye bir vitamin şurubu kullandım o iyi geldi biraz da olsa iştahı açıldı..Ama sizinkisi yemek seçiyor..Çocuğunuza yararlarını ve yemediğinde olacak zararları anlatın..Oyunla, balkon olabilir açık hava park olabilir değişik yerlere götürerek motive olmasını sağlayın derim..Bunları öneriyorum ama ben de maalesef aynı dertten muzdaribim..

14. 22 Mart 2007
  15. nidadeniz

nidadeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimki nerdeyse bişey yemeden yaşıyor.Bence boşver herşeyin yeri ve zamanı var.Ben de üniversiteye gidene kadar hiç sebze yemezdim.Şimdi bayılıyorum.Çocuklarımda yemedikleri halde kiloları normal. Ama üzülüyo insan işte eğr verme hiç istemez benimkiler.Çıldıracak gibi olurdum eskiden neler denemedim ki seninki yine yiyormuş bence sabırlı ol ve zamana bırak yarın obez olmasınlar bakmışız

16. 22 Mart 2007
  17. superisi1974

superisi1974 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ac kalsında bakın nasıl yer

18. 22 Mart 2007
  19. EU1

EU1 Guest

valla ne güzel etin tüm faydalarını alıyor...çünkü benim oğlum tam tersi et yemiyor sebze yiyor.et kesinlikle ağzına koymuyor..:çok üzgünüm: ve de üstelik kansızlık sorunu var.yemesi lazım...:sm_confused: