Çocuğuma grip aşısı

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve munzur tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

24 Eylül 2008
    Konu Sahibi : munzur
  1. munzur

munzur sabırsız melek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar cocuğuna grip aşısı yaptıran varmı? benim 7 yaşında bir oğlum var ona aşı yaptırmak istiyorum çünkü çok grip oluyor. ama bir problem yaşarmıyım bilmiyorum. dr sordum 1 yaptır diğeri yaptırma dedi napıcağım bilemiyorum. lütfen yardım neyapmalıyım..:a015:

2. 24 Eylül 2008
  3. sedefcik

sedefcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben yaptırdım arkadaşım ama benim oğlumun allerjik rinit ve astımı var.teşhis bu yıl kondu.daha önceki senelerde bizim için kışlar hep hastalık demekti.grip,bronşit,nezle,soğuk algınlığı,sinüzit gibi hastalıkların biri biter biri başlardı.şimdi allerji tedavisi görüyor.inşallah bu kış iyi geçer.
    senin durumunla ilgili olarak biz oğluma teşhis konmadan öncede defalarca yaptırmıştık.faydası olduda diyemem,olmadıda diyemem.tavsiyem oğlun kışın sık hastalanıyorsa,koşturduğu zaman çok terliyorsa ve terledikten sonra hastalanıyorsa bir allerji uzmanına götür derim.allerjilerin neden olduğu sorunlar hayatımızı zindana çeviriyor ama bir çoğumuz bilmiyoruz bile...

4. 24 Eylül 2008
  5. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    grip aşısında problem yaşayan kimse duymaım ben...
    en güzel bilgiyi,doktordan alabilirsiniz...
    sevgiler...

6. 24 Eylül 2008
  7. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    bende 4 yaşından beri yaptırıyorum .maşallah kışlarımız rahat geçiyo şu an 7 yaşında bu senede yaptırdım.yalnız ilk vurulduğuı sene 1 ay arayla yarım yarım yaptılar bunu druna danış bence.artıkyaşı küçük diyemi yoksa ilk vuruluyo diyemi bilemiicem.bir ay vuruldu yarım doz ertesi ay yeniaşı açıldı onunda yarısı vuruldu.ben memnunum canm hiçbir prooblem yaşamadım.çocuklar okula gidince çok sık hastalanır biliyosun baya faydasını gördümben

8. 24 Eylül 2008
  9. sedefcik

sedefcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

geçmiş olsun.sonbaharla beraber hastalıklarda başladı.özellikle okula gidenlerde

10. 24 Eylül 2008
  11. munzur

munzur sabırsız melek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar teşekkürler bizde yaptıracağız ozaman umarım bir problem olmaz

12. 24 Eylül 2008
  13. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiçbir sakıncası yok benim oglum kreşe gidiyor 2 senedir yaptırıyorum oglum 4 yaşına girdi geçen hafta yaptırdım.bize dr umuz öneriyor sakıncası olsa benim oglum daha küçük ona yaptırmaz.

14. 24 Eylül 2008
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Özellikle sağlık konusunda doktorların ayrı fikirde olması canımı sıkıyor. Grip aşısını bizim doktorumuz asla tavsiye etmedi. Bırak vücutları mikroba, virüse alışsın, bağışıklık sistemi güçlensin dedi. Ben oğluma hiç yaptırmadım. Okul döneminde de bir problem yaşamadık Allaha şükür. Kızım bu sene okula başladı, yaptırıp yaptırmama konusunda tereddütteyim. Gerçi bu hafta nezle olmuştu. Ama ayakta atlattı, burun tıkanıklığı dışında hiçbir zoru yoktu.

16. 25 Eylül 2008
  17. civcivim

civcivim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda hiç grip aşısı olmadı doktorumuz önermişti sadece ama ben aşıyla korunmasından yana değilim gripten.vücut sürekli isteyecek biraz kendi kendine atlatmayı öğrensin bağışıklık sistemi daha dayanıklı olsun diye.doktorumuzda bizim düşüncemizin mantıklı olduğunu söyledi ve hiç yaptırmadık.aşı vurulunca grip olmuyormu oluyor tabii ki ama ağır geçirmiyormuş sanırım.halamın torununa her sene yapılır ama çocuk hep hasta.bişey anlamadım yani.aşıdan ziyade grip olunca istirahat ve bolbol c vitamini daha iyi bence.doğal yollardan korunma.allahım bir çırpıda hastalıksız kışı geçirmeyi nasip etsin hepimize ve çocuklarımıza.

18. 25 Eylül 2008
  19. marsel

marsel Guest

bu aşının fiyatı nekadar arkadaşlar??