Çocuğumun göbeğinden sarı sıvı geliyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve hiranura tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : hiranura
  1. hiranura

hiranura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım ama sizleri uzun süredir takip ediyorum. çok yararlı ve faydalı bir ortam olmuş biz anneler için.

Oğlum 1 ay 6 günlük göbeği düştüğünden beridir yani ilk haftasından sonra az az sarı ve kötü kokulu akıntısı elbisesşne bulaşıyor.

doktor her hafta gümüş nitratla yaktı ama geçmedi bu hafta ufak cerrahi bi mudahele edceni söyledi.

sizde hiç oldumu böyle bir şey ? ne yapmalıyım ?

teşekkürler.

2. 25 Aralık 2008
  3. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merak etme tatlım benım oglumdanda hem sıvı hemde kan gelıyodu 40 gune kadar k1 ıgnesı vurdular oda kar emedı e son gobegını yaktılar gectııı

4. 25 Aralık 2008
  5. hiranura

hiranura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    göbeğini zaten 3 kere yaktılar kan yoktu ama sarı sıvı geliyor gümüş nitrat fayda etmedi. yrn cerrahi mudahale diyor ama ufacık bebek bayıltılırmı acaba nasıl bi mudahale hiç şahit olan varmı duyan bilen ?

6. 25 Aralık 2008
  7. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bak sanan solım genelde gobegı kanıyan veye sıvı geldıkten sonra bıde gobek fıtıgı oluyo bebekler ama 1-2 ay ıcınde yok oluyo fıtıkk

8. 25 Aralık 2008
  9. serpilla

serpilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım henüz benim bebeğimin göbeği düşmedi bir bilgim yok ama annem benim göbeğimin bu şekilde sorunlu oldugunu söylemişti yani ben bebekken başıma gelmiş..bişey olmaz inşallah..

10. 30 Aralık 2008
  11. hiranura

hiranura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    meğer benim göbek kordonumdan bi parça kalmış içerde o canlanmış o iltihap gibi kızarmış böyle sıvı akıtıyormuş.

hastanemizin Bebek bölümü Cerrah Doç Doktoru bakıp hemen 4dklık bir acısız ve sızısız müdahaleyle o parçayı aldı.

Çocukta en ufak bir acı veya sonrasında bir ağlama olmadı.

şu an 42 günlük ve aynı doktor sünnetini de önerdi. çünkü daha sonra sünnet bayıltılarak veya local anastezi yapılarak oluyormuş. Kıyamam yavruma diyerek 3-4 gün sonra yaptıracağım.

Bugunlerde yapılırsa melhem sürerek yine acızı ve iğnesiz anestezi yapmadan kesip 15dkda gezip eğleneceğini söyledi.

Tavsiyem sizde ilk 45 gün içerisinde erkek çocukların sünnetlerini yaptırın.

Sevgiler.

12. 3 Ocak 2009
  13. nurgunhan

nurgunhan 2. melegini bekliyor :) Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    cnm bildiğim kadarıyla ( kuzenim başına gelmişti) göbek bağını tutan mandal gevşemiştir yada iyice sıkmamışlardır..vakit kaybetmeden git ..sanırım göbek bağını yakıyorlarmış..inşallah gerek kalmaz cnm çok geçmiş olsun

14. 2 Eylül 2010
  15. emosh16

emosh16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşlar bebeğim 2 aylık oldu göbeği biraz çıkıntılı birde sarı sıvı geliyor bubu konuda bilgisi olan varmı yardımcı olursa sevinirim tşk ederim..

16. 17 Eylül 2015
  17. chiLL

chiLL Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.825
    Ödül Puanları:
    118
    15 günlük bebegim göbek bagında sorun var sarı sıvı geliyor sürekli kahverengi kurumuş kan oluyor bizede doktor cerrahi mudale yapacagını söyledi o zamana kadar alkolle temizle dedi canı yanıyor mu acaba cocugum dogdugundan beri sorunsuz bir gün geçirmedi artık o kadar üzülüyorum ki saglıklı bebek ne büyük nimetmiş

18. 2 Mart 2016
  19. Yildizomer

Yildizomer Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba araniza yeni katildim kizim icin cok endiseleniyorum 5 aylik ve gobeginden sari bi akinti geliyo etrafi kizarik ve koku yapiyo ne yapmaliyim