çocugumun yemekyememe sebebi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aysunavci tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

14 Eylül 2009
    Konu Sahibi : aysunavci
  1. aysunavci

aysunavci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    meraba arkadaslar benım 2 5 yasında bı oglum var fakat yemek yeme alıskanlıgı yok yanı ne vitamınler aldıysam yemek yedıremıyorum daha cok zayıflıyo sızce ne yapabılırım yada ne sekılde yemek yeme alıskanlıgını tekrardan kazandırabılırım yardım edin::çok üzgünüm:

2. 15 Eylül 2009
  3. kiraz85

kiraz85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    Ona eğitimde ceza ve ödül içeriğinden ödülü kullanabilirsiniz."Eğer ki yemeğini yersen sana (çok sevdiği herhangibir şey......) alabilirim.Fakat yemediğin takdırde sana onu asla almayacağım"diyin ve kesinlikle taviz vermeden uygulayın ağlasa bile.Yemediği takdırde kesınlıkle ıstedığını yapmayın eğer ki yemeğini yersede mutlaka sözünüzde durun.Bir iki denemeden sonra duzene gırıcektir.Ve sık uygularsanız alıskanlık halıne gelir kii buda kötü bır sonuc yaratır.Pamuk ipliğine bağlı ama dozunu ayarlarsanız bu sorundan kurtulabılırsınız.Birde zorluğunuz ilk kaşığa kadar ilk kaşığı almayı kabul ettıkten sonra onun ilgisini cekecek farklı seyler bulun.Oanda onun ılgısı diğer yöndeyken yemeğini hapur hupur yiyecektir..

4. 15 Eylül 2009
  5. aysunavci

aysunavci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tesekkur ederim cvp verdiğniz icin bunu uygulamaya hemen baslıcam umarım olumlu sonuç alırımm sagolun....

6. 15 Eylül 2009
  7. aysunavci

aysunavci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tesekkur ederım sagolun bunu hemen denıcegım umarım olumlu sonuc alırım bundan inşallahh tekrar mersi.....

8. 23 Eylül 2009
  9. emelime

emelime yarim yarim..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebişim çok üzüldüm bu druma aynı dert bendede var hemen eczaneye git iştah açıcı şrup al umarım iyi gelir opuyorumnanaktan:hulya:

10. 25 Eylül 2009
  11. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şu iştah hepimizin derdi.Benim oğlumda son zamanlarda hiç yemiyo.Ne yapacağımı şaşırdım

12. 11 Ekim 2009
  13. motherderya

motherderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canlarım bende aynı dertten şikayetçiyim :KK43:( oğlum hiçbirşey yemek istemiyordu bigün ben mutfaktayken yanıma gelip tabure üzerine çıktı ve suyu açtı o sırada ben ıspanak yemegi yapmış ve yine allahım nasıl yedircem derken öle ilk lokmayı verdim ağzına öylesine suya dalmıştıkı agzını açtı ve bir iki derken tabağın yarısını yedi daha sonra ben eline kepçe vs. verdikçe dahada mutlu oldu ve hiç yemedigi yoğurduda 1 kaşık içine atıp karıştırdığım halde yediii o kadar mutlu oldum kiiiii artık çok inatçı olduğu günlerde böle yemek yiyoruz tamam bazı kişiler olmaz öle alışmasın başka yerdede ister der şimdi ama hiçbirşey oğlumun yemek yemesinden önemli diil ve çok inatçı olduğu günler yemek yemek istemiyo bir lokma sokmuyo ağzına evledının aç kalmasına hiiiç bir anne dayanamaz sanırım. Ben mutluyum oğlum da hem mutlu hemde tok :))) sizde deneyin bence

Son düzenleme: 11 Ekim 2009
  14. 12 Ekim 2009
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.180
    Ödül Puanları:
    463
    canım yukarda sana cevap yazan arkadaşlardan ltokor nickli arkadaşamınızın avatarındaki balık yağını dene kesinlikle "carlson" diğer balık yağları gibi değil çok daha etkili içinde a-d vitaminleri yok ekstra hiç bir vitamin yok o yüzden yanında istediğin başka bi vitaminide kullanabiliyorsun, biraz iştahını açar
    bence oglun onun yemek yemesine karşı senin duyarlı olduğunu görüyosa bunu kullanıyor olabilir o yüzden ona karşı onun yemek yiyip yememesi hiiiç umrunda değilmiş gibi davran bence
    a.s
    kilosu boyu yerindeyse endişe etmene gerek yok zaten

16. 12 Ekim 2009
  17. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bende tavsiye eden bi arkadaşıma göstermek için avatar remi yaptım resim olarak ekleyemedim bi türlü.Hemde böyle senin gibi dikkat eden olursa sorarım diyodum.Aldım ama daha düzenli kullanıma başlalayamadık. Bi kere verdim kustu çocuk. Dün gece mamasına kattım içmedi. Nasıl versem diye düşünüyodum bende

18. 12 Ekim 2009
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.180
    Ödül Puanları:
    463
    canım ben bu balık yağını keşfettiğimde oğlum 3 yaşlarındaydı ve ben limonlusunu alıyorum iştahsız olduğu dönemlerde kullanıyorum sadece, tadı diğer markalara göre hafif bence benim oğlan sorunsuz içiyor hatta seviyor ama galiba senin yavru daha bebek anladığım kadarıyla, ek gıdalara geçtinmi bilmiyorum ama balık yiyorsa balıkla beraber versen belki anlamaz, yada günde bi kaç defa küçük miktarlarda versen bir çay kaşığı sabah akşam gibi
    aklıma bunlar geldi canım umarım başka tavsiyesi olan arkadaşlarda çıkar
    a.s.