çocuğumuza neleri kısıtlıyoruz, nelere hayır diyoruzççç

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve prism tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

4 Ekim 2010
    Konu Sahibi : prism
  1. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar, 15 aylık kızım var.. şu anda herşeyi merak ediyor.. Heryeri karıştırıyor, keşfediyor.. Bunları yaşarken çoğu kez de hayır diyoruz... kızlara nelere hayır diyorsunuz? bazı şeylerin çözümlerini bulmak adına fikir alışverişi yapabiliriz..

2. 4 Ekim 2010
  3. pnrd

pnrd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    15 aylık oğlum şu an duvara monte tv nin altıyla raf arasına kumandasını sokmaya çalışıyor,bu arada tv yi de kapattı..hiç birşey demedim..kendine zarar vermesin yeter..ancak fırın,ocak,sıcaktan sakınıyorum ve hayır diyorum..kaldı ki mutfakta oynamayı özellikle de fırının önünde vakit geçirmeye bayılıyor..sadece bi kaç dakika izin veriyorum..onun dışında güvenliğini tehdit edecek bi durum yoksa pek müdahale etmiyorum..sizden başka herkes müdahale ediyor zaten..bari benim yanımda rahat etsin yavrucak..ayrıca herşeye hayır denmesi taraftarı değilim,çocuğu daha da arsız ve de azgın yapıyor..

4. 4 Ekim 2010
  5. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    2 yaşında bir kızım var,yürüteçle gezinmeye başladığından beri ona hayır dememi gerektirecek bütün eşyaları ortadan kaldırdım,açmasını istemediğim çekmeceleri kilitledim ama ona özel karıştırabileceği çekmeceler de ayırdım. Şu an kilitli çekmece dolap vs yok,sadece gece yatarken bütün oda kapılarını kapatıyoruz çünkü sabahları benden önce kalkıp yanımıza geliyor onun odası ve bizim odamızın kapısı açık duruyor. Elbette izin vermediğim şeyler var,ocakla oynaması gibi ya da masanın üzerine çıkması gibi ama bunları kısıtlarken özellikle "hayır" kelimesini kullanmaktan kaçınıyorum onun yerine önce açıklama yapıp sonra "bu yüzden bunu yapmanı istemiyorum" diyorum çünkü baştan hayır demek pek de olumlu sonuçlar vermiyor,aksine inatla yapmaması gereken şeyi daha çok yapıyor.

6. 5 Ekim 2010
  7. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda taşlarda oturmaya bayılıyor. baktım hep hayır kızım oturma diyip duruyorum. oralarıda halıyla kapattım. şimdi bayağı bi rahatladım. sonra merdivenden tırmanmak istiyor. orayada kapı yaptırdım. kendi evimde çok rahatım ama başka bir yerde rahat edemiyorum.