Çocuğumuzu domuz gribinden korumak için, yuvadan almalı mıyız ?

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve Shatsy tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Shatsy
  1. Shatsy

Shatsy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Arkadaşlar,

Biri 15 aylık diğeri 3 yaşında iki çocuğum var ben çalıştığım için 3 yaşındaki oğlum yuvaya gidiyor 15 aylık kızım da evde bakıcı bakıyor. Yuvanın çocuk gelişimine katsına çok inanıyorum ki ben oğlumda olumlu etkilerini gördüm. Ama şu dönem oldukça aklımızı karıştıran domuz gribi yüzünden paronayak olmuş durumdayım Sağlık Bakanı'nın da 4 yaşın altındaki çocuklarınızı yuvaya göndermeyin açıklaması iyice telaşlandırdı beni malum aşı konusunda da kararsız kaldığım için oğlumu yuvadan almayı düşünüyorum. Çocuk zaten yuva ortamına zor alıştı ama şimdi okulunu çok seviyor onu arkadaşlarından ayırmayıda hiç istemiyorum yeniden 4 - 5 ay kadar ara verirsek tekrar sil baştan alışma dönemine giricez Psikolojisi nasıl etkilenir onuda bilemiyorum bi fikri olan varmı acaba ? :bbo:

2. 23 Kasım 2009
  3. aycaaaaaaa

aycaaaaaaa can oğluşlarrıımm :)) Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    163
    eğer gittiği kreşte öle bi vakaya rastlanmamışsa almaya gerek yok bence...
    öğretmenleriyle konuşun butun veliler olarak daha temizliğe steril olmaya özen göstersinler..
    aksi halde işiniz zor olur..çunku çocuk alışmış okula arkadaşlarına ..

4. 23 Kasım 2009
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Biliyorsunuz ki geçen haftalarda domuz giribinden dolayı tatil edilmişti okullar. Benim oğlumda anaokulunda. Zaten alışması çok zor oldu o bir haftalık tatilde iyice mahvetti bizi. 1 hafta aradan sonra herşeyi sil baştan yaşadık. Gerçi önceki gibi fazla uzun sürmedi. Ama psikolojik olarak yıprattı bizi yinede. Dikkat edildikten sonra çocukları yuvadan almanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

6. 23 Kasım 2009
  7. Shatsy

Shatsy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    İyide bizim dikkat etmemizle bitmiyor ki örneğin geçen gün bişeyle karşılaştım ben defalarca uyardım okul yönetimini hasta cocukların evlerinde bakılması konusunda ama bazı veliler çaresiz kalıyor malesef işe gitmek zorunda ama çocukda rahatsız ille gelsin diye ısrar ediyordu okul müdürüne şimdi anneye kızamıyorum hasta çocuğu okula gönderiyorsa demekki gerçekten çağresiz e müdüre kızamıyorum vicdanı sızlıyor hadi bunu ben görüp o gün okula kendi çocuğumu göndermedim ya görmediğim zamanlar Bu virüs temizlikle dikkatle korunulacak gibi değilki düşünsenize hasta olan biri bi yoldan hapşırarak geçse aynı yerden 2 saat sonra sizin geçmeniz virüsü kapmanıza yetiyor !!!

8. 23 Kasım 2009
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Zorunlu olanlara diyecek birşeyim yok maalesef. Bırakacak kimsesi yok çünkü.

Yuvadan almanız elbetteki etkileyecektir çocuğu, ve sonrasında tekrar başlaması da zor olacaktır belki, ben sadece yaşadıklarımı anlattım.

Sizin evde bakıcı da varmış, karar sizin, isterseniz göndermeyin Marta kadar.

10. 24 Kasım 2009
  11. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    off kafayı yicem ben bu kış,domuz gribi bize uğramasa bile psikopatlık deldi geçti beni.benim kız da kreşte

12. 27 Kasım 2009
  13. lunet

lunet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sııkmayıın canıınıızıı arkadaşşlar ..olacakla öleceğğe çare yok derler ..ne kadar sakıınıırsak sakıınalıım hastalıık gelcek olduktan sonra önüne geçilmiyo ne yazııkki..onun için moral bozmaya değğmez..Allah yardıımcıımıız olsun ona sıığğıınııyoruz..benimde oğğlum kreşşe gidiyor ama almadıım hiç ..zaten bir şşeye özendikçe gelip buluyo ..en iyisi hiç düşşünmemek hayata kaldıığğıımıız yerden devam edebilmek ..insanıın psikolojisi bozuluyor sonra ..gamyoncuiremsu

14. 29 Haziran 2010
  15. meryemtepe

meryemtepe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence Gerek Yok Hijyene Önem Lazım