çocuguna antıdeprasan kullanan varmı

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve CennetKokulum tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : CennetKokulum
  1. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    Ayrılık kaygı bozuklugumuz var antıdepresan kullanıyoruz cevreden cok tepkı alıyorum agzı olan elestırıyor ben cozum bulamadım dıye cocuk psıkıyatrıstıne goturdum oda bu teshısı koydu 5 aydır devam eden korkuları vardı okula baslayınca arttı cıpralex kullanıyoruz sımdı cok uzuluyorum ama dr uyugn gordugu ıcın kullanıyorum kullanmassan daha kotu olur dedı cok caresız hıssedıyorum kendımı 2 hafta oldu hala kaygıları aynı bırakmıyor okulda beraberız

2. 12 Ekim 2009
  3. missingequation

missingequation Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizde kullanmıştık ...sınav kaygısı için...yaklaşık bir ay sonra farkedilmeye başlıyor faydası ilacın....sabırlı olmak lazım...uzun süre kullanılan :hulya:bir ilaç çünkü antidepresan ilaçlar

4. 12 Ekim 2009
  5. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    milletin abuk subuk konuşmalarıyla kafanıza göre ilaçlarını kesmeyin lütfen..
    konuşurlarsa çocuk psikiyatrisi uzmanlıklarını hangi fakülteden aldılarını sorarsınız siz de..
    bu tarz ilaçların öyle kafaya göre başlanıp bırakılması çok yanlıştır...
    gerek görüyor ki vermiş doktoru..

6. 12 Ekim 2009
  7. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım kaÇ yalında ÇoÇuĞun ben de bı ara panık atak vardı bende cıpraleksı kullandım ama aŞırı uyku yapıyo sÖlım canım ıŞallah yenersınız korkunuzu daha kÜÇÜk sadece psıkolgtan yardım alsanız olmuyomu

8. 12 Ekim 2009
  9. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    Daha cok kucuk be canım 6 yasınıda anaokulunda sorun yasıyoruz benı bırakmıyor asırık kaygı ve tepkı gosterıyor aklı cıkıyor yanı bugun tekrar gıttık doktora rahatlattı bırazda olsa ılac tedavısınden korkmayın kullanmassanız daha kotu olur dedı kendı kızınada kullandıgını soyledı bız su an okul korkusu ıcın kullanıyoruz

10. 13 Ekim 2009
  11. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    asla canım oyle bırsey yapmam kendı basıma keseceksem kendı basıma dr a gıtmeden baslıyacak bır bilincte anne olurdum aspırın degılkı bu ne yazıkkı bunu soyleyenler sadece cevre degıl anne baba eş de oluyor ıste bu benı dahada cok panıge sokuyor insan b oyle durumlarda cevreden destek beklıyor mesela sızler benı hıc tanımıyorsunuz ıyı nıyetlı olanlarınız boyle seyler yazarken sırf zehırı bosaltmak ıcın yada kendı dusuncesıne ters oldugu ıcın sen nasıl annesın mucadele etmek yerıne ılac verıyosun dıyenlerde oluyor ama ben bunları bıle bıle yınde sızlerle paylasmak danısmak ıstıyorum cunku ınsanız dr ne kadarda aydınlatsa bırseyler duymak ıstıyoruz eşim bile dedi bana biliyormusunuz kolayı secıyosun dıye iş benim secimlerimle yuruyecek kadar kolay olsaydı cocugumu dr a goturmezdım dr goturdukten sonra tedavıyı red etmekte sacmalık dıye dusunuyorum cevremden duydugum kadarıyla red edenler varmıs saygı duyuyorum ben tek basıma atlatamadım 5 aydır etegımde kızım mafoldumben

12. 16 Ekim 2009
  13. kusko

kusko öylesine işte... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Milleti boşver.Sen çocuğuna iyilik yapıyorsun kötülük değil.Bi anne çocuğuna kötülük yaparmı hiç.Millet çok biliyor gibi konuşur.Sen boşver devam et çocuğunun tedavisine.

14. 16 Ekim 2009
  15. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    sizi kutluyorum doktora gitmeniz iyi olmuş çok hırçın çocuğa sahip olupta doktora

gitmeyen anne çok sanıyor çocuk normal yani bazı ebeveynler çok rahat, günümüzde

küçük çocuklarda bir çok gizli depresyon var ama bunu anlamak için ilgi ve bilgili

olmak gerekir çünkü ruh da hastalana bilinir sadece görmek zor

yaraya melhem sürebilirsiniz ama ruhta görünmüyor :nazar:

16. 16 Ekim 2009
  17. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    aynen canım ben ogretmene ve velılere durumu ızah ettım agırlık kaygı bozuklugu ansıyete bozuklugu varmıs dedım tedavı goruyoruz dedım ama bır velı var cocugu okulda cok huzursuz hıc yerrınde durmuyor cantayı takıp gıdecem dıyor burayı sevmedım eglencelı degıl dıyor kadında tam agresıf hanı herkesle tartısmaya hazır tıpler varya oyle sucu kımde buldu dersınız bende ben sınıfta 2 gun durdum sonra yanındakı mutfaktayım hala oyle ama ben burdamısım ondan cocukta ısıtoyumus cocuk anneden ayrılma kaygısı yasamyor duramıyor sadece huzursuz ama annesı etrafta suclu arıyor bana nıye ozel okula gondermedınız dıyor bırde

18. 17 Ekim 2009
  19. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    siz doktorunuzun sözünden çıkmayın kimseyede kulak asmayın derim ben
    o çok bilen çevre dönüp bir kendine baksın
    kendi davranışlarını irdelesin
    ağzı olan konuşuyor işte

o kullandığınız ilaç etkisini 3 haftadan yada 1 aydan önce göstermez sanırım
    bir ara bende psikiyatriste gitmiştim ve bana verdiği ilacın 3 haftadan önce etkisini göstermeyeceğini söylemişti
    nitekimde gerçekten öyle olmuştu
    geçmiş olsun canım