çocuğuna izli defter alıp kullanan varmı?

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve leyuze tarafından 12 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : leyuze
  1. leyuze

leyuze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızım bu sene 1.sınıfa başlıcak ve ben çok heyecanlıyım .El yazısı beni biraz korkutuyo açıkcası internette izli defter diye bişey buldum yardımcı olması açısından almak istiyorum ama kararsızım eğer kullanan varsa fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

2. 12 Ağustos 2009
  3. spacegirl

spacegirl çaktırmayın aslında yokum Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Leyuze naçizane fikrim şimdilik hiç yazma/okuma işine girmemen olacak. Şurada kalmış bir ayları, biraz daha keyfini çıkarsınlar bugünlerin. Okullar başlayınca zaten öğretmenler alınacaklar listesini verecektir. Ayrıca el yazısı gözünü korkutmasın. Geçen seneden beri çeşitli forumlarda/mail gruplarında birinci sınıfları takip ettim. Tüm anneler çocuklardan daha fazla korkuyordu bu konuda. ılk dönem bittiğinde tüm çocuklar iyi kötü el yazısı ile yazmaya başlamışlardı. Hatta ikinci dönemde el yazılarıyla ödevler bile hazırlıyorlardı. Ayrıca şimdi el yazısı çalışmaya başlarsa okul başladığında sıkılma ihtimali çok yüksek. Sonuçta sınıfın ortalamasına göre gidecek dersler. Bırakalım da okulda öğrenmenin heyecanını ve keyfini yaşasınlar derim ben :)

4. 13 Ağustos 2009
  5. leyuze

leyuze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    saol canım cevap yazdığın için içimi ferahlattın valla doğru söylüyosun umarım dediğin gibi olur.

6. 13 Ağustos 2009
  7. zeytin gxoxzlxux

zeytin gxoxzlxux Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bencede almayın şimdi zaten okul başlayınca bi şekilde bunun üstesinden gelirsiniz şimdiden çocuğu sıkmanın anlamı yok bence

8. 13 Ağustos 2009
  9. leyuze

leyuze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    cevabın için teşekkür ederim zeytin gözlü

10. 14 Ağustos 2009
  11. cerensudem

cerensudem biricik meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben geçen sene kullandım bu defterlerden.
    benim kızım 2. sınıfa geçti bu sene.ama biz sene içinde zorlandığı harflerde kullanmasını tercih ettik.
    eğer kullanmak istiyorsan o şekilde kullandırabilirsiniz canım.o yönden güzel oluyor.onun dışında şimdiden çocuğa birşeyler öğretme.zaten çok yoğun bir dönem sizi bekliyor.
    ama gözünüde korkutma ilk zamanlarda biraz zorlanıyorsunuz oda okula alışana kadar onun dışında zevkle yapıyorlar derslerini.

12. 15 Ağustos 2009
  13. leyuze

leyuze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    saol canım bende şimdilik almaktan vazgeçtim dediğin gibi eğer çok zorlanırsak alırım .cevabın için saol.