Çocuğuna veya kendine domuz gribi aşısı yaptıran veya yaptırmayı düşünenler buraya

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve CAVXIXXSX tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Aralık 2009
    Konu Sahibi : CAVXIXXSX
  1. CAVXIXXSX

CAVXIXXSX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Domuz gribi aşısını yaptırıp yaptırmama konusunda arada kaldım.Bir tarafım yaptır diyor ya bu salgından Allah Korusun olumsuz etkilenirse yavrum vebali ve vicdan azabı insanı yakar.Bir tarafım ya söylenenler doğruysa gerçekten yaptırırsam bir de işin konuşulan diğer boyutlarından yaşanacak olumsuzluklar başka tarftan, kafam alak bulak.Doktorlara soruyorum çoğu doktor yaptırmamı tavsiye ediyor.Aşıyı yaptıran arkadaşlar,yada yaptırmayı düşünenler biraz beyin fırtınası yapalım hep beraber. Yaptırmaya nasıl karar verdinizi bu kararı almada danıştığınız insanlar ve onlardan aldığınız bilgileri paylaşın Allah aşkına herkese sağlıklı,mutlu, huzurlu günler dileklerimle:uhm:kafamçokkarıştı

2. 1 Aralık 2009
  3. annakara

annakara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    78
    Biz bugün ailece olduk aşımızı ; hayırlısı bakalım...

4. 1 Aralık 2009
  5. bennu beyzam

bennu beyzam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar bende ailemde aşı olduk ben öğretmenim bütün arkadaşlar beraber araştırdık 18 aylık kızım var onada yaptırdım bütün doktorlarla konuştum konuştuklarım prof hepsi yaptır dedi benim çocuğum çok hassas hiç bir yan etkisi olmadı annemler kayınvalidemler herkese yaptırdık kızımın ve ve benim koruyuculuğumuz başladı çok şükür ben bilim kurulu üyelerine proflara ve sağlık bakanııza çok güveniyorum yan etkisi çok olsaydı bütün doktorlar vuruldu onlar vurulmazdı bir kaç cahili dinlemektense profları dinlemek daha mantıklı karar sizin

6. 1 Aralık 2009
  7. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    bizde yarın olmayı düşünüyoruz.ben eşim ve 16 aylık kızım yarın yaptıracağız inşallah.çok kararsız kalmıştık ancak ölümlerin artması ve havaların soğumasıyla salgının iyice artmasından kortktuğumuz için yaptırmaya karar verdik.zaten d.s.ö.,sağlık bakanımız ve daha bir çok doktorda yapılması taraftarı.bu gripten ölme ihtimali binde bir,aşının ağır yan etkileri ihtimali ise yüzbinde 0,3 gibi bi rakam.yani kar-zarar hesabı yaptığımızdada yapılması gerektiğini anlıyoruz.
    bütün kışı panikle ve kendimizi eve kapatıp herkesten soyutlayarak geçiremeyiz eninde sonunda bizede bişekilde ulaşacaktır hastalık.hali hazırda bir aşısı varsa neden olmayalım.

8. 1 Aralık 2009
  9. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    esim oldu asii
    bizimde gecen cuma randevümüz vardi kizimla olmak icin son anda iptal ettirmistim
    ama dün gece acil hastaneye gittik
    tuananin 40bucuk derece atesi vardi
    bagdemcikleri enfeksyon kapmis
    doktora tekrar danistim
    suana kadar yan etki görünmedi yaptiranlarda dedi
    ama yaptirmanizi kessinlikle tavsiye ederim dedi
    iyileselim yaqptircam bende
    allahim sonumuzu hayir etsin
    bizleri korusun insallah

10. 1 Aralık 2009
  11. genciza

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    ayrıca ölenlerin çoğuda sağlıklı,hiç bir kronik hastalığı olmayan genç kişiler.bu belki yarın bizde olabiliriz kimse hastalıktan ölmeyeceğimizin garantisini vermiyor.kızıma bişey olursa "keşke aşı yaptırsaydımda yan etkileride olsaydı" demek istemiyorum.
    aşı paralı olsaydı ve Türkiye'ye çok geç gelseydi eminim o zamanda başka şeyler konuşuluyor olacaktı.yani her durumda kafaları karıştıran birileri olacaktır.
    aşının içindeki civanın zararlarından bahsediliyor.geçen gün internette bir doktor balıktata civa olduğunu o zaman balıkta yemememiz gerektiğini söyledi.

12. 1 Aralık 2009
  13. genciza

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmiş olsun incitanem umarım kızın biran önce iyileşir ve aşısınıda olur.

14. 2 Aralık 2009
  15. dilek.sen

dilek.sen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar, Biri 5 yaşında biri 20 aylık 2 oğlum var.Hiçbir kronik rahatsızlıkları yok ama yaptırsammı yaptırmasammı hala karar veremiyorum ya bişey olursa diye çok korkuyorum ama hastalığın şuanki gidişide beni çok rahatsız ediyor tanıdığım 2 çocuk doktoruda normal gripten hiçbir farkı olmadığı ve abartıldığını kesinlikle yaptırmamamı söyledi sizler ne önerirsiniz ?

16. 2 Aralık 2009
  17. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    tamamen karasızım bende.ilk başta asla yaptırmam denek değiliz dedim ama şimdi yayılacak her eve girecek yazılarını okudukça korkuyorum.dr.a sordum yaptırın yan etkileri ile ilgili olayı abarttılar dedi,bir başka dr.a sorduk asla yaptırmayın dedi.yoktu sanki bunun orta yolu yada doğru yolu doğru dürüst bir aşı olsaydı keşke de hepimiz olsaydık.bir de okullarda imza karşılığı yapıldı ya o da kafaları çok karıştırdı.kızamık aşısı oluyoruz yada herhangi başka aşılarda sorun yok ta neden bu aşıda onay alınıyor.çok kararsız ve endişeliyim bu konuda.

18. 2 Aralık 2009
  19. Katre_

Katre_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu tip aşıların yan etkileri hemen ortaya çıkmıyor bundan dolayı kendimede oğlumada yaptırmadım...Normal griptende bir sürü insan öldü ama basın hastane önüne kamp kurmadığı için bu kadar ekrana taşınmadı olayın kesinlikle abartıldığını düşünüyorum nacizane tavsiyem yaptırmadan önce çok çok düşünün kendinizin yada çocuklarınızın geleceğiyle oynamış olabilirsiniz..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.