Çocuğunuz için eğlenceli oyunlar

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve BenDenizYildizi tarafından 23 Ekim 2007 başlatılmıştır.

23 Ekim 2007
    Konu Sahibi : BenDenizYildizi
  1. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Bebeğiniz büyüdü, oyun çağına geldi, dışarı çıkmak, çıkarılmak istiyor. O zaman size düşen, onun evde geçireceği süreyi eğlenceli hale getirmek. İşte bu konuda size birkaç öneri:

Bebeğiniz büyüdü, oyun çağına geldi, dışarı çıkmak, çıkarılmak istiyor. Siz de haklı olarak kış mevsiminde hasta olmaması için onun bu isteğini yerine getiremiyorsunuz. Ama o kolay kolay evde duracağa benzemiyor. O zaman size düşen, onun evde geçireceği süreyi eğlenceli hale getirmek. İşte bu konuda size birkaç öneri:

Çocuğunuzun arkadaşlarını eve davet edin. Onların en çok sevdikleri oyunların listesini çıkartın. Oylama yaparak 4 oyun belirleyin. Haftada bir gün birini oynatın.

Çocuğunuza eski bir tişört, resim kağıdı ve boya verin. Onu çeşitli konularda resim yapması için motive edin ama belirleyici olmayın. Daha sonra odasındaki çeşitli eşyaları boyamasına da izin verebilirsiniz.

Ama tabi ki bu sınırlı olmalı. Örneğin oyuncaklarını topladığınız sandık iyi bir başlangıç olabilir. Resim onun sanatsal yönünü geliştireceği gibi tek başına kaldığı zamanlarda kendi kendine eğlenceli bir uğraş da edinmiş olur.

Renkli el işi kağıtları, kartonlar ve yapıştırıcı alın. Bunlarla bebek, araba, ağaç gibi oyuncaklarla, kendi odasında kullanabileceği kalemlik, çöp kutusu, takvim gibi eşyalar yapabileceğini anlatın.

Ona yardım etmek isterseniz elindeki işe müdahale etmektense, pratik yoları anlatmayı tercih edin. Çocuklar için hazırlanmış, tarifli el becerisi kitaplardan da yararlanabilirsiniz.

Çocuklar için evin en eğlenceli yeri mutfaktır. Onlarla mutfağa girin. Sizin hazırlayacağınız hamurdan yapacakları tavşan ya da köpek şeklindeki bisküvileri akşam üzeri bir bardak meyve suyuyla yemekten büyük keyif alacaklardır.

Böylece hem mutfaktaki malzemeleri öğrenirler hem de yeteneklerini geliştirirler.

Kaynak:Sağlığın sesi

2. 23 Ekim 2007
  3. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    paylaşımın için sağol canım.....Evet bizimkininde evde severek oynadığı yerlerden biri mutfak ama o benim yaptığım hamur işleri ile uğraşmıyor alet edevata ilgisi var...onlar hergün 2 posta evin heryerinden toplanıyor...:tomato:

4. 23 Ekim 2007
  5. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Rica ederim canım

6. 23 Ekim 2007
  7. sirin melek

sirin melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım paylaşımın için teşekkürler.....çocuğum yok ama inşallah olduğunda bende bu konuda tecrübeli anne olurum :)

8. 23 Ekim 2007
  9. 1_sen

1_sen Guest

valla ben yaz kis disari cikariyorum oglumu..evde kaldigimizda da lego,puzzle gibi seyler oynuyoruz..tesekkurler paylasim icin.

10. 23 Ekim 2007
  11. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Rica ederim arkadaşlar.Benimde çocuğum yok.Çocukları olanlar için faydalı olabilir diye düşündüm. haberi okuyunca paylaşayım dedim