çocuğunuz soruyor?beni yetiştirirken vazgeçeceğiniz şeyler neler??

Konusu 'Anket : üyelerimize sorduk...' forumundadır ve Adivar tarafından 3 Aralık 2007 başlatılmıştır.

?

çocuklarımızı büyütürken bizler nelerden vazgeceriz

Anketin kapanma tarihi 1 Şubat 2008.
  1. onu dersini yaptırırken tv başlayan ve çok sevdiğimiz dizimizden

Oylanma: 0
    0,0%
  2. eşimiz ile birlikte geçireceğimiz bir hafta sonu tatilinden

0,0%
  3. sabrımızdan

100,0%
  4. ''diğer ''ise siz nelerden vazgeçerseniz??

0,0%
    3 Aralık 2007
    Konu Sahibi : Adivar
  1. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148

Bir Çocuğun İstekleri:
    1. Bana su getirmeyin, bana da su getirtmeyin. Aramızda hizmetçi yok, herkes kendi işini yapsın. Evde küçük yaşta iş gücü kullanmaya ve sevgi istismarına son.

2. Hata yapmama izin verin ki, gerçekten hataysa sonuçlarını görüp ders alayım. Hata değilse siz ders alın.

3. Her isteğimi bana almayın. Size karşılıksız kimse bir şey vermiyor. Her şeyin bir çalışma karşı elde edileceğini öğrenmeme izin verin. Sonuçlar, çalışmanın ürünüdür.

4. Benim özgürlüğüm sizin özgürlüğünüzdür. Bir yere gitmek istediğimde beni bırakın. Bana kaçta döneceğimi değil, ilkeler söyleyin. İyi insanlarla birlikte ol ve kendini koru gibi bir söz benim için saat kaçta döneceğimden daha anlamlı ve yararlı. Yoksa ben yapacağımı gündüz gözü de yaparım.

5. Okulun amacı öğrenmektir. Derslerden kaç aldığım değil, bir şey öğrenip öğrenmediğime bakın. Beni yarın yaşamda ayakta tutacak olan aldığım notlar değil, öğrendiklerin olacaktır.

6. Benimle ilgili fikirleriniz elbette var. Ama arada benim ne düşündüğümü, ne hissettiğimi sorun ve gerçekten dinleyin. Aramızdaki sorunların çoğu iletişimsizlikten kaynaklanıyor. Konuşmak kadar dinlemeyi de öğrenelim.

7. Ben dürüst olmak istiyorum, beni yalan söylemek zorunda bırakmayın. Size yalan söylemeye başlarsam, bazen bilmeniz gerekenleri de öğrenemeyeceksiniz.

8. Söylediklerinize karşı çıktığımda size değil, söylediklerinize karşı çıkıyorum. Sizde bana değil, söylediklerime karşı çıkın. Kelimeler incinmez, ama bizler inciniriz. Yani “sen aptalsın” değil, “bu söylediğin fikir güzel değil,” diyelim birbirimize.

9. Toplum içinde gurur duyacağınız bir birey olmam, sizin bana bir birey gibi davranmanıza bağlı.

10. Sizden beklediğim şey tek başına sevgi değil, aynı zamanda saygı. Küçüklerime sevgi, büyüklerime saygı hikayesi, geçen yüzyılda kaldı. Benden saygı istiyorsanız ben de sizden saygı istiyorum.

evet sizce bizler, çocuklarımızı büyütürken nelerden vazgeçeriz??
    ?:1hug:

2. 3 Aralık 2007
  3. breakforlove

breakforlove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sabrımdan veririm.. Ay benim çocuqum olsun prof olcekkk :) erkek oldun mu hele bir maço ayakların ayatsın döverim onuuu :)

4. 14 Şubat 2008
  5. leylan_81

leylan_81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

6. 14 Şubat 2008
  7. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canımsınn ne kadar güzel bir paylaşım bu böyle
    nelerden geçmiyoruzki bitanem saymakla bitmez ben kendi adıam herşeyden diyebilirim kısaca sanırım
    Şeniz

8. 14 Şubat 2008
  9. leylan_81

leylan_81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence anneler daha çok özveride bulunuyor. sabırlı olup anlayışla yaklaşmak onu dinlediğinizi göstermek çok önemli. çocuğumu kucağıma aldığım ilk günden beri dünya kızımın etrafında dönmeye başladı.onun istedikleri ilk sırayı almaya başladı.

10. 14 Şubat 2008
  11. leylan_81

leylan_81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence anneler daha çok özveride bulunuyor. sabırlı olup anlayışla yaklaşmak onu dinlediğinizi göstermek çok önemli. çocuğumu kucağıma aldığım ilk günden beri dünya kızımın etrafında dönmeye başladı.onun istedikleri ilk sırayı almaya başladı.fakat fazla da kendimizi kaptırmamak lazım. çocuklar ellerine bir geçirrilerse bunu her an kullanmak isterler.

12. 14 Şubat 2008
  13. heidi28

heidi28 Guest

ben oğlum için kendimden vazgeçtim diyebilirim. herşey onun için o mutlu olsun, huzurlu ve sağlıklı olsun bana yeter. çok zor bir doğum yaptım vücudum anesteziyi kaldırmamıştı neredeyse ölüyordum ama kendime gelipte onu gördüğüm de bütün acılarım ağrılarım bitmişti. allah kimseye evlat acısı vermesin. o benim bütün varlığım vekendimden vazgeçmeme değecek tek insan.

14. 18 Şubat 2008
  15. minervaduygu

minervaduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım başlıbaşına doğum bile candan vazgeçmeyi göze almak demek.hem anne hem baba pek çok lüksünden vazgeçmek zorunda.geceleri uykulardan,gezmelerden,kitaplarından,iş başarılarından,dostlarından.... vazgeçmek değilse bile feragat etmek zorunda.olsun onların sevgisi yeter.umarım benim de bir bebeğim olur da bunlardan feragat ederim.:KK46:

16. 2 Mart 2009
  17. EU1

EU1 Guest

onu dersini yaptırırken tv başlayan ve çok sevdiğimiz dizimizden

18. 28 Nisan 2009
  19. EU3

EU3 Guest

sabrımdannnn