çocuğunuz ve misafir

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve mehtap51 tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mehtap51
  1. mehtap51

mehtap51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum bize misafir geldiğinde sinir ediyor.hiç yapmadığı hareketleri yapıyor.çünkü biz ona kızmıyoruz.başkalarının yanında rencide olmasın diye ama o bunu kullanıyor.her seferinde üzmeyeceğine söz verir ama üzer.oğlum tek çocuk acaba ondan olabilir mi.sizin çocuğunuz misafir geldiğinde sizi sinir eder mi?

2. 24 Aralık 2008
  3. begonyam

begonyam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benım 9 aylık bı bıcırığım var.şimdiden benı uzuyor vede yoruo herkesın yanında kızmak tabıkı olmaz belkı ama bır odaya çekıp konuşun.anlamıyorsa yıne herkesın yanında tabıkı kızabılırsınız.nekadar da inceyız çocuklarımıza değilmi.bı sorun olmaz bence.en sonunda yıne durmazsa eve gıtme cezası ve 1 hafta evden dışarı gezmeye gıtmek yok derdım heralde.buyutmek çok zormuş.kendı psıkolojımız bıttı onlarınkı başladı yaaa.napcaz bılmıyorum? Bu gıbı sorunlar için en son çare bır psıkoloğa gıderım en doğru yaklaşımı ondan öğrenırdım heralde....

4. 24 Aralık 2008
  5. aaabbbccc

aaabbbccc @~SEKSİ HATUN~@ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bi kere konuşmayı deneyin ciddi ciddi
    bir daha aynı hareketi yaparsa (çok özel olmayan)
    misafirleriniz yanında bi kere bagırın kızın(aşırıya kaçmamak kaydıyla)
    anlasın misafirlerin yanında öyle davranış yapılmaması gerektigini

6. 24 Aralık 2008
  7. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213

yok canım neden vuralım çocuğumuza çocuk işte adı üstünde
    sen küçükken çokmu akıllıydın
    başbakanın çocuğu değil tabiki babane başbakanın çocuğundan benim kanımdan canımdan çocuk kıyamam ben vuramam
    laf olsun diye konuştun heralde

Son düzenleme: 24 Aralık 2008
  8. 24 Aralık 2008
  9. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    Çocuğa Vurmak Herhangi Birşeyi Çözümler Mi?
    Çocuklar hangi yaşta olurlarsa olsunlar, anne-babalarını öfkelendirecek ya da hayal kırıklığına uğratacak şeyler yapabilirler. Hatta bazen küçük bir bebeğin ağlaması bile anne-babada gerilim, stres ve çaresizlik duygusuna neden olabilir.

Ancak anne-babanın bu öfkesinin çocuğun canını yakacak hareketlere dönüşmemesi önemlidir. Örneğin, bazı kişilere zararsız bir davranış gibi gözükse de, küçük çocukların ve bebeklerin sarsılması beynin önemli zararlar görmesine neden olabilmektedir.

Bebek ve çocukların sarsılması yumuşak, hassas beyinlerinin sert kafatası kemiklerine çarparak tahrip olmasına neden olabilmekte ve bu da ölüm, felç, gelişme ve öğrenme bozuklukları gibi çok ciddi sonuçlara yol açabilmektedir.

Bu nedenle uzmanlar, özellikle 2 yaşından küçük çocukların, sevme veya oyun amacıyla bile olsa sarsılmaması konusunda uyarıyorlar. Ayrıca bebekleri zıplatarak, atıp-tutarak sevmek de benzer sonuçlara neden olabilmektedir.

Çocuğa kimler, neden vuruyor?
    Çocuklarını hırpalayan insanların mutlaka kötü insanlar olması gerekmez, ancak bu kişiler genellikle öfkelendiklerinde ve stres altındayken kendini kontrol edemeyen kişilerdir. Anne-baba olmak zor bir iştir. Buna geçim sıkıntıları, işsizlik gibi sorunların eklenmesi de anne-babaların gerilim ve stresini artırır. Bu nedenle anne-babaların öfkelerini kontrol etmeyi ve sağlıklı biçimlerde ifade etmeyi öğrenmeleri büyük bir önem taşımaktadır.

Dayak çocuğa ne öğretir?
    Unutmayın, şiddet çocuğa olumlu hiçbirşey öğretmez. Tam tersine öfkeli anne-babadan dayak yiyen çocuk, kendisi de öfkelendiğinde dayak atmayı veya şiddete başvurmayı öğrenir.

10. 24 Aralık 2008
  11. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Çocuktur ya, normaldir....

12. 24 Aralık 2008
  13. aaabbbccc

aaabbbccc @~SEKSİ HATUN~@ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu nasıl bi yaklaşım ya...kötükedihüso
    siz çocugunuz olunca dövün
    nasılsa baskanın cocuggu deil:eek:klava:

14. 24 Aralık 2008
  15. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    dayakla hayvan bile terbiye edilmez hanımefendi olmayana vur sopayı demek kolay sende doğur bakalım kıyabilecekmisin kendi çocuğuna esefle kınıyorum seni

16. 24 Aralık 2008
  17. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    sen ne yazdığını gördün mü okuyup farkına vardın mı ?? bu ne yaa.biraz mantıklı yaz sopa ne demek ...sinirlendim vallakötükedihüso

mehtap51 canım benimkde öyle.konuştuk anlattık ama pek dinlemedi.kaydirigubbakcemile3bazen kuduruyo bazen de iyi.çocuk sonuçta çokta kızmıyorumgamyoncuiremsu.ilgi istiyorlar.

18. 24 Aralık 2008
  19. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çocuğa doğru yanlış anlatılmalı..gerekirse başkalarının yanında!beni annem başkalrının yanında dövmedi ama çok azarladı dayakla tabiiki terbiye olmaz ama yalnızken annemin bana vurduğu oldu tabiki yüzüme falan değil ama vurdu...şuanda herhangi bri rahatszlığımda yok..başkalarının yanında rencide olmak diye birşey yok..madem laftan anlamıyor başkalarının yanında da laf söylenebilir..
    şimdi belki karşı geleceksiniz ama teyzemin oğluna şimdiye kadar teyzem ve eşi hiç vurmadı laf ta söylemediler yaptığı her yanlışta uyarsalardı şimdi tepelerine çıkmazdı...çocuk o kadar bencil yetiştiki hep ben diyor..10 yaşında yapma etme demekten anlamıyor ben bile rezil oluyorum misafirlerin yanında ne de olsa yeğenim...ve 18 yaşıma geldiğimde istediğimi yaparım kimse beni kısıtlayamaz özgürlüğüme engel olamaz diyor..bu kadar şımartarak iyi çocuk yetiştireyim derken bir serseri yetişti maalesef...ben de tek çocuğum azar da işittim dayak da yedim...anneler çocuğun canını acıtma amaçlı dövmez zaten..yoksa bu yaşıma nasıl gelirdim:))