Çocuğunuza bunları Öğretin...

Konusu 'Eğitime Dair (Eğitim Şart !)' forumundadır ve kevser77 tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : kevser77
  1. kevser77

kevser77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çocuklarınızı iyi yetiştirin. Doğruları söyletin. Canı istemediği için çalışmadığında elektrikler kesikti demesin. Vazoyu kim kırdı dediğinizde ben kırdım diyebilsin. Sorumluluk almayı öğretin.Sadece kendi üzerine düşeni yapıp kenara çekilmemesi gerektiğini; her zaman her yerde herşeyden sorumlu olduğunu öğretin. Birini ezmeden de yukarılara çıkabileceğini hatta bazen yukarılar denilen şeyin çıkılmasada olur bir yer olduğunu öğretin. illa birini örnek alsın diyorsanız Mustafa Kemal'i öğretin. Kızlarınızı iyi yetiştirin. Kendi kendilerine yetmeyi öğretin. Namuslu olmanın yürekten geçtiğini öğretin. Evden çıkar çıkmaz ilk köşede eteğinin boyunu kısaltmasına gerek olmadığını öğretin. istediğini giymeyi öğretin . insanın ahlakının sadece kendi beyninde
    olduğunu öğretin. Kıskanılmanın sevilmeyle aynı olmadığını öğretin. Kıskanılmanın güzel, saygısızlığın kötü olduğunu öğretin. Beni çok kıskanır, dışarı çıkarmaz, şunu bunu giydirmez diyen adamla gurur duymamayı, bunun aslında kendine hakaret olduðunu öğretin. Arayıp neredesin ; kiminlesin vs. diyen adama seni tanımadan önce nasıl davranacağımı bilmiyor muydum haddini bil demeyi öğretin. Eşlerini aldatan erkeklerin yanındaki ikinci kadın olmamayı öğretin.Erkeklerle sadece arkadaş olunabileceğini çünkü onların da sadece insan olduklarını öğretin. Oğullarınızı iyi yetiştirin. Karşı cinse saygı duymayı öğretin. Gece yarısı evine dönen kadının aranmadığını öğretin. Bir kadının omzuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin. Dokunmaktan korkmamasını öğretin. Sevmenin değer verme olduğunu öğretin. Sahip çıkmayla sahibi olmanın farklı olduğunu öğretin.
    Bütün gençliğini birileriyle beraber olmaya çalışarak geçirdikten sonra kimseyle beraber olmamış birini bulup evlenmeye çalışmanın ikiyüzlülük olduğunu öğretin. Bulunmaz hint kumaşı olmadıklarını; olsalar bile burun silinen mendillerinde kumaştan yapıldığını; hiçkimseyi küçük görmemeyi öğretin.

AMA ÖNCE KENDİ İÇİNİZDEKİ ÇOCUĞA ÖĞRETİN......

alıntıdır

2. 13 Eylül 2008
  3. yaprak_06

yaprak_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok anlamlı bir yazı ....teşekkürler...

4. 13 Eylül 2008
  5. MeleklerKorusun

MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

Beğenildi:
    73
    Ödül Puanları:
    153
    gerçektende çok güzel..özellikle sonunu böyle bağlamaları çok anlamlı...

6. 13 Eylül 2008
  7. eylul77

eylul77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    cok guzel yazmıs yazan sanada tesekurler.

8. 13 Eylül 2008
  9. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    çok doğru.ayakta alkışlıyorum yazan kişiyi

10. 13 Eylül 2008
  11. Winston

Winston EGE & ECE Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tek kelimeyle harikaydı inş bizlerde böle çocuk yetiştirebiliriz

12. 13 Eylül 2008
  13. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Mükemmeliyet budur, paylaşım için teşekkürler........