çocuğunuzdan ne bekliyorsunuz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve duygutimur tarafından 29 Kasım 2009 başlatılmıştır.

29 Kasım 2009
    Konu Sahibi : duygutimur
  1. duygutimur

duygutimur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hep deriz ama önce hayırlı evlat olsun diye.. yine de içten içe beklentilerimiz yok mu çocuklarımızdan daha bebekken uslu olmasını okula başladığında çalışkan olmasını evlenirken istediğiniz gibi bir gelin damat bulmasını ve yaşlandığınızda ise size vefa göstermesini.. ya da doktor, pilot olmasını..
    aslen çocuğumuza yüklemeye çalıştığımız sıfatlar acaba çok mu abartı ya da hakediyor muyuz bir anne olarak bu kadar yükü çekmiş en yakını olarak çocuklarımızı istediğimiz yoldan yürütmeyi... ne dersiniz..

2. 30 Kasım 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Öncelikle rabbim cümlemizin evladini bagislasin iyi günlerini gösterin insallah....:Saruboceq:

Benim 2 tane kizim var, onlardan istedigim tek sey hayatlarini kimseye muhtac olmadan yasamalaridir!

Hangi meslek olursa olsun, yeterki yaptiklari isi seve seve yapsinlar...a.s
    Ister Türkle evlensinler, ister almanla ister italyanla, yeterki sevdikleri adam onlara bir ömür boyu deger versin.....

Cocuklarimiz yogurdugmuz bir hamur gibidir, seklini bizler vermeye calisyoruz ama yarin öbür gün pistigi zaman sekli degisirmi degismezmi bilemeyiz!!!

Beklentilerimiz vardir tabiki, ama nasilki biz hayatlarimizi kurup bazen Annemizin Babamizin istemdigi yönede gittiysek yarin cocuklarimizda bunu yapabilir, evladin oldumu herseye hazirlikli olman lazim

4. 30 Kasım 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Allahım hepimizin yavrularını bizlere bağışlasın inşallah..
    Benim ileriye dair hiç bir beklentim yok ondan..Onunla ilgili kurduğum hayaller gelecekle ilgili ama en fazla 1 sene sonrası;yürümeye başladığı-anne babayı ifade ettiği-kendi kendine yemek yemeye başladığı dönemler..
    Çok çok erken o zamanları düşünmek için..
    Günü gününe yaşamak,her güne özel bir anlam,ifade katarak geçirmek benim en önemli felsefem bu hayatta..
    Her gününü dolu dolu yaşıyorum kızımla;gerisi önemli değil açıkçası..