Çocuğunuzu erken yatırın!

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve BenCano tarafından 1 Mart 2007 başlatılmıştır.

1 Mart 2007
    Konu Sahibi : BenCano
  1. BenCano

BenCano ~HürGeneral~ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148

Çocuklarda büyüme hormonu saat 22.00 ile 02.00 arasında daha fazla salgılandığından, gelişmenin daha hızlı olması için çocukların erken yatırılması gerekiyor…

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi / 17.10.2006 22:KK51:03

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Koç, çocukların gelişimine doğru beslenme kadar uyku düzeni ve uyuma saatlerinin de önemli etki yaptığını anlattı.

Çocuğun sağlıklı bir şekilde gelişmesinde büyüme hormonlarının düzenli bir şekilde salgılanmasının önemine işaret eden Koç, akşamın belli saatlerinin uykuda geçirilmesinin, büyüme hormonlarının düzenli salgılanmasında önemli etkisi olduğunu ifade etti.

Koç, çocuklarda büyüme hormonunun saat 22.00 ile 02.00 saatleri arasında daha fazla salgılandığını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Gelişmenin daha hızlı olması için çocukların erken yatırılmasında büyük yarar vardır. Çünkü büyüme hormonları, vücut hareketsizken, yani enerji harcamadığı zamanlarda daha düzgün bir şekilde salgılanır. Büyüme hormonları 22.00 ile 02.00 saatleri arasında salgılandığı için, çocuğun bu hormonlardan daha fazla yararlanabilmesi için erken yatmak büyük önem taşıyor. Çocuklar genellikle daha fazla televizyon seyredebilmek için geç yatma eğiliminde oluyor. Ancak, fazla televizyon seyretmek zaten gelişme çağındaki çocuğun göz sağlığı için zararlıdır.”

Çocuklarının erken yatmasının sağlanmasında ailelerine büyük görev düştüğünü belirten Koç, çocuklara erken yatma alışkanlığı kazandırılması gerektiğini anlattı.

Koç, büyümeyi düzenleyen ve hızlandıran Omega 3 içeren takviye maddelerin akşam saatlerinde verilmesinin, vücuda yararını artıracağını sözlerine ekledi.

2. 1 Mart 2007
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Yatsalar yatırıcaz herhalde Cano Hn:kızgın: Hele tosun paşam ağzında emziği, elinde de yastığı sürüye sürüye geliyor her zaman yanımıza. İllaki yanımda yatacak eşşek sıpası. Minik kelebeğimde yatmamak için "anne suuuuuuu" Su veririm 2 dk sonra "Anneeee çişim geldi" Çişini yaptırırım.5-10 dk sonra "anneeeeee masal okumadın bana". Hay ben sizin.....

4. 1 Mart 2007
  5. BenCano

BenCano ~HürGeneral~ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    :Roflol:
    aynennn ben bi su içeyim deyip yarım saat daha geç uyumanın yolunu arar biri diğeri de ali babanın çiftliğine söyle diye tutturur ona şarkı söylerken ben uyuyup kalırımmm

6. 1 Mart 2007
  7. DeveKuxsxu

DeveKuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim ufaklık bahsedilen saatlerde kucağımda uyukluyor. tam yatırıyorum annneeee diye acıklı bir şekilde bana sesleniyor. sonra bir bakmışsın benimki şekerlemenin ardından bir saat daha oyun oynamak istiyor uyut uyutabilirsen.:uhm:

8. 1 Mart 2007
  9. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Yatmıyo bacım bu zıpalar söylediğin saatlerde. Benimki hatta 'Büyüme hormonu tehlikesini' atlattıktan sonra yani saat 3'te yatıyo. Ben mahfoluyorum. Şu proflar bi de nasıl yatırılır yöntemi bulsalar biz gerisini hallederiz.

10. 2 Mart 2007
  11. bernuxsx

bernuxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    demekki arkadaşlar ben çok şanslıyım bu konuda.benim bitanecik kızım 22,00 ye kadar uyuyor.ve deliksiz tabi.eh büyüme hormonlarıda iyi çalışmış demekki.gayet iyi durumda.arkadaşlar gerçekten katılıyorum bu konuya.kesinlikle geç yatırmayın.ne yapın edin erken yatırın.gerekirse sizde yanında yatın.bakıyorum bazı çocuklar gece yarılarına kadar ayaktalar.olurmu yahu.çocuk dediğin erken yatar.kendiniz ve çocuklarınız için düzenli yatıp kalkmalarına özen gösteriniz.

12. 2 Mart 2007
  13. denizyosunu

denizyosunu Guru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    306
    aynı dert bendede var ama sıyırmak üzereyim her yolu denedim yanlarına yattım masal okudum salladım bile banamısın demiyo ufaklık henüz 17 aylık ama gece 2 lere kadar ayakta.akşam oldumu 1-2 saat uyuyo ondan sonra gözler faltaşı.akşam uyutmazsam çığlıklarıyla apartmanı inletiyo çaresiz kaldım.

14. 2 Mart 2007
  15. @TUANA@

@TUANA@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Vallahi her akşam saat 10:00 - 10:30 gibi giriyoruz yatağa zorla.......
    Ben 11:00 gibi dalmış oluyorum uykuya, ama o ne zaman uyuyor onu bilemiyorum. Çünkü gözümü ne zaman açsam, anne su, anne çiş, anne süt (bu arada hanfendi meyveli süç içer gece sadece ve son bir haftadır paketi açıyoruz iki yudum çekiyor ve bunu sen iç diyor.).
    Keşke o saatlerde uyusada adamla iki sohbet etsek.

16. 2 Mart 2007
  17. yexsxillim

yexsxillim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım sana katılıyorum çocuklar yüzünden yakında adamlarla kardeş olucaz

18. 2 Mart 2007
  19. selinns

selinns Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cano napim yani uyumuyor,uyumuyorrr,saat gece 12 e doğru ancak uyuyor :çok üzgünüm: