Çocuk büyütürken annenin psikolojisi!!!

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve tunc_sheyma tarafından 19 Ekim 2010 başlatılmıştır.

19 Ekim 2010
    Konu Sahibi : tunc_sheyma
  1. tunc_sheyma

tunc_sheyma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mehabalar. Böyle bir konu var mı, bilmiyorum. doğru yerde mi açıyorum , onu da bilmiyorum. Ama benim acil yardıma ihtiyacım var.
    Kızım 10 aylık, bir ay önce üçüncü dişimiz olan üst dişini çıkardı ve o günden sonra bana aşırı düşkün oldu. Normaldir diye düşündüm. Hatta kitap aldım kızımı anlamak için. Ama anlayamıyorum. Gündüzleri hiçbir şeyi yok gece olduğu zaman beni yanında istiyor. Yanından kalkınca ağlamaya başlıyor. Psikolojim bozuldu. Herşeye çok çabuk sinirleniyorum ve çevremdekilerin "bu normal geçer geçer ", "biz de böyle büyüttük" demeleri beni daha çok öfkelendiriyor :eek:klava: Demek ki ben herkes gibi değilim, yapamıorum. Sosyal Hayat diye bir şeyim kalmadı.
    Çok uzun oldu ama rahatlamaya ihtiyacım vardı. Benim gibi sorunları olan ve bu soruna çözüm bulan varsa lütfen yardımcı olun, inanın psikologa gitmeyi düşünüyorum. O derece sinirlerim bozuk. Dokunsalar ağlıorum. senağlama

2. 19 Ekim 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Canım seni anlıyorum ama bebğin yürümüyor anladığım kadarıyla.
    İnan bu sıkıntıların ayaklanana kadar.Ayaklandıktan sonra sen peşinde koşacaksın nerde ne yapıyor kendine ne zarar veriyor diye.kaydirigubbakcemile5
    Hiç sıkılma 10 ayı devirmişsin 2 ay daha sık dişini.Sürekli elinden tut yürüt erken yürümesine sebep olacak senin ilgilenmen.Gör bak yürüdükten sonra sana düşkünlüğü yerini değişik şeylere bırakacak.
    Büyüklerinin dediği doğru malesef bebekler yürüyene kadar bu tür durumlar oluyor.Ki sosyal hayatımız hepimizin nerdeyse kalitesize yakın.Onlar büyüyene kadar da böyle.
    Sağlıklı olsunlarda gerisi boş:a.s.:

4. 19 Ekim 2010
  5. xxyxixldxixzxx

xxyxixldxixzxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Şimdi bende herkes gibi diyeceğim belki bana da kızacaksın ama acı gerçek, "bizlerde böyle büyütüyoruz"
    Tabi her çocuk bir olmaz ama genel durum bu
    Ben kızımı 6 aylık olana kadar büyüttüm çalışmaya başlayınca halasıyla babaannesi bakmaya başladı
    Bütün gün çalışıyordum bütün gün uslu duran kız akşam beni gördümü kuduruyordu hala da öyle 2 yaşını bitirdi değişmedi, sinirlerim bozulmuyor mu hemde nasıl bazen delirecek gibi oluyorum, Ayşe doğduğundan beri şu ev 1 gün derli toplu olmadı, daha diş zamanında böylesin bide büyüdükçe karıştırmalar, kırmalar, dökmeler başlayacak, ne kadar engel olmaya çalışsanda durduramazsın.
    Sosyal hayatım yok diyorsun, bunu yaratmak senin elinde al çocuğunu git oyun parklarına Avm lerde çok var hem gezer alışveriş yaparsın, hem çocuğun eğlenir, seninde kafan dağılmış olur
    Ama bu kadar yıpratma kendini, senden çok o küçük bebe etkilenir kötü psikolojinden, neden mi sen agresifsin ya beben de bunu marifet sanır sana sinirli davranır, çünkü sürekli seninle olduğuna seni örnek alır

6. 19 Ekim 2010
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    şu "olacak o kadar,bi tek seninki mi böyle" sözü sinirimi bozuyor artık gerçekten...
    heralde hepimiz böyle büyüdük,ama ben derdimi açıyorum,içini döküyorum,karşımdaki günah çıkarır gibi "ehh,olacak" demiyor mu...

8. 19 Ekim 2010
  9. tunc_sheyma

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    9. aydan beri yürüme telaşı var zaten. tam yüreyemior ama 2-3 adım atabiliyor. çok istekli bir dakka yerinde durmuyor kerata:KK46: yürümesi için büyük çaba sarfediyoruz zaten yerimseniben gündüz ya da akşam bi sorun yok iş yatmaya geldiğinde. inşallah dediğin gibi yürüyünce sıkıntısı biraz azalır. çok da tatlı zaten tatlılığı sevgisi olmasa hayat hiç çekilmezdi herhalde :uhm:

10. 19 Ekim 2010
  11. tunc_sheyma

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen ben de bunu sevmiorum. bunalmışım, streslenmişim. içimi açıp dertleştiğim kişi "ne dertleniyorsun beceriksiz biz de geçtik bu yollardan" der gibi yanıtlar verior. ben zaten sana anlatıorsam deneyimlerinden faydalanmak içindir, di mi? ama yookkk sanki ben hiçbişeyden anlamıormuşum gibi "olacak, olacak, annelik böyle bişey" dediler mi çıldırıorum.

12. 19 Ekim 2010
  13. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Hiç yalnız değilsin canım... Senin durumuna o kadar çok anne varki.. Asıl önemlisi böyle olmayan anne çok nadirdir. Benim kızım 15.aya girdi ve hala uyku düzeni diye bişeyimiz yok. En basitinden dün gece hiç abartmıyorum 5 dk da bir ağladı.. ne yaptıysam olmadı. Gecenin köründe sinirlerim öyle gerildi ki dişlerimi sıkmaktan migrenim azdı.Etrafın söyledikleri hep aynı.. Sanki 20-30 yıl öncesinin bebekleriyle şimdikiler aynıymış gibi.kaydirigubbakcemile2
    Zaten gün içinde de yeterince yoruyor beni.. Ben 2 adım uzaklaşsam peşimden geliyor.. Yürüyor tamam ama önüne oyuncak koyunca da oturup oynamıyor.. İlla ki peşimden gelecek heryere ( Wcye bile:bbo:) Yalnız olmak da büyük bi dezavantaj bana göre. Çünkü misafir geldiğinde veya biz gittiğimizde beni hiç tınlamıyor bile..
    Yani canım koy arabasına bebeğini çıkın dışarıya gezin alışverişe gidin, sende rahatlarsın.. Şimdi sinirlerini yıpratma derim.. yarın yürümeye başladığında peşinden koştururken, bebeğin çekmecelerini boşaltırken, kırıp dökerken bu sinir sana lazım olacak.. Allah hepimizin hakkımızda hayırlısını versin.:Saruboceq:

14. 19 Ekim 2010
  15. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben çalışan bir anneyim,
    benim kızımda babanesi bazen huzurlukluk yapıyor ama gece daha bi fena beni görmümü bir dk ayrılmıyor abartısız babasına bile gitmiyor yapışık ikiz gibiyiz ve şuan 2,5 yaşında inannırmısın bulaşıkları bile yıkatmıyor babanem yıkasın diyor yada halası varsa bırak diyor halam yıkasın oda diyor melisa ağar ağlarsa ağlasın diyor.yani hemen hemen her çocuk öyle büyüynce kendi oynamayada başlar biraz nefes alırsın malesef böyle zor zamanlarımızda oluyor.

16. 19 Ekim 2010
  17. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    ne guzel 10 uncu aya kadar gelebilmissin canim
    bazen bende diyorum acaba 6. ayi goremeden olurmuyum bu yorgunlukla diye
    henuz iki ayi yeni bitirdik bebegimle ama omrumde gormedim su iki ayda cektigim eziyeti ..
    bebegim kolik surekli gaz sancisi var surekli kucagimda gunduzleri toplasan uc saat uykusu yok gece desen zaten daha vahim
    20 dakikalik kestirmelerle uyku ihtiyacini gideriyor yani o uyurken ne is yapabiliyorum nede dinlenebiliyorum
    psikopat degilim ama bazen oyle cildiriyorum ki bebegi gozum gormuyo ona zarar vermekten korkuyorum hemen odasina yatagina birakip salona gidiyorum o orda agliyor ben salonda agliyorum bide bunlarin ustune
    cevreden gelen sinir bozucu yorumlarla iyice deliriyorum
    bi yere gidiyoruz cocuk zaten kucagimda mizil mizil yere koydummu daha bi cildiriyo
    iste biri alsana cocugu kucagina diyor oteki sen cok alistirmissin kucaga yerine koysana diyor
    bi senmi buyuttun cocuk diyor artik kimseye hic birsey anlatmiyorum ve kimseyi takmamaya calisiyorum
    zaten uykusuzluk helede gece uykusuzlugu yorgunluk delirtiyor beni
    artik cevremdekileri bile gurplara boldum kimin yaninda mutlu oluyorsam kimin destegine samimiyetine guveniyorsam o kisilere gidiyorum digerlerinden bir sure uzak durucam ..
    vede oglum disariyi magzalari ve arabayi cok seviyor gunde en az bir saat disardayiz oglumla
    hem bana hem ona cok iyi geliyor
    tavsiyem kendini sokaga at her firsatta hem sana degisiklik olur hem bebisine bide bebekler acik havada ne kadar kalirlarsa o kadar iyi uyuyorlar .. Allah yardimcin olsun arkadasim insallah hepimiz atlaticaz bu zor gunleri ..
    elbet gecicek bu gunler diyorum onun bi bakisi bir gulusu dunyaya deger diyorum uykusuzluk ne ki diyorum ama insan her zaman ayni psikolojide olmuyor :))

18. 19 Ekim 2010
  19. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim bebeğim daha minik ama dün akşam bu sebepten oturup ağladım.. hatta eşime dedim ki 2. çocuğu istiyorsan sen doğur sen emzir hiç karışmıyorum, o da tamam dedi :KK1: .. benimki daha 1.5 aylık ama göğüs uçlarım o kadar kötü yara oldular ki dayanamıyorum artık.. canım yandıkça da sinirleniyorum. doğru dürüst emziremediğim için o da huysuzluk yapıyor daha kötü oluyoruz.. misafirlerin de tam gelesi tuttu birkaç gündür.. insafısız insanlar geldi mi yemeğe geliyorlar bi ordu insan doyur doyurabilirsen. oturdu mu kalkmaları 1i bulur.. gece yok gündüz yok sanki ben androitim. yanlarında sütümü de sağamadığım için emziriyorum ömrümden ömür gidiyor.. sağsam bu sefer bin tane soru soracaklar çekerim daha iyi.. doğduğundan beri sadece doktora doktordan eve başka sosyal aktivitemiz yok.. son kararım şu; onlar büyüyüp evlenmeden rahat yok bize..