Çocuk doğdu, eşimle mesafeliyiz

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve inci mercan tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

9 Nisan 2009
    Konu Sahibi : inci mercan
  1. inci mercan

inci mercan yorgun polyana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben iki yıllık evliyim 25 martta kızım dünya ya geldi.kayınvalidem bizde .çocuk doğduğundan beri bin tane kocakarıtavsiyeleri veriyor.ben çocuk gelişimcisiyim dinlemedim tabi.eşimde beni dinlemek yerine annesini dinliyor.annesi bir daha bize gelmiyceğini söylemiş.eşimle iki gündür küsüs.eskiden küstüğümüzde barışma çalışmalarını hep ben yapardım ama bu defa çok kırgınım gittiği yere kadar konuşmıycam.depresyona soktular beni.yazıp rahatlayayım dedim ....

2. 9 Nisan 2009
  3. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım eşinle konus bence.Psıkolojının bu aralar cok ıyı olmadıgı yalnız kalmak ıstedıgını kırdıgını ve ozur dılemek ıstedıgını anlat.yarın bırgun kayınvalıden gıder ıkınız kalırsınız.Uyumlu ol,annenın lafını dınlemesende dınlıyor gıbı görün,yada ona anne bız boyle öğrendık fln de kırmadan.Sende haklısın,Eşinde sana kırılmış.

Allah yardımcın olsun.Tatlı dil yılanı delıgınden cıkarır.

4. 9 Nisan 2009
  5. inci mercan

inci mercan yorgun polyana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eşimle 3 gün evvel konuştum hiç bir yararı olmadı umursamıycam bende onu artık insan biraz da eşine düşkün olur.

6. 9 Nisan 2009
  7. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım lohusalık zor sen kocanla olmana bak kaynannın derdı bu
    sende bence iyi ol dahada kudursun ıyı nıetı olsa senı nıe kocana sıkaet etsinkı

8. 9 Nisan 2009
  9. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    her zaman derim dünyanın en acemi annesi dünyanın en iyi bakıcısından daha iyidir.ve büyüklerimizin bizleri yetiştirirken doğru bildikleri çok yanlış şeyler var
    bence önce hiç canını sıkma o sizin bebeğiniz
    büyükler her zaman yorum yapmaya bildiklerini aktarmaya çalışacakalr buda çok güzel tabi böyle bir durumda teşekkürler deyip (ki siz bu konuda eğitimlisiniz )konuyu çok uzatmamak kendi kafa sağlığın için iyi oluyor.yardım isteklerini çok fazla geri çevirmemek gerekiyor dinlenmek için tabi herşey senin kontrolünde olacak
    Eşin seni tecrübesiz bulduğu için yada annesini onere etmek için böyle bir şey yapmış olabilir ama zor bir dönemdesin haksız bile olsan seni üzmemeliler.
    Eğer gitmesi sonrası için kötü olacaksa eşinin yanında açıkça konuş kayınvalidenle internettende doğru bilinen yanlışlarla ilgili yazıları eşine okut
    kadın olarak heryerde ve herşeyde mücadele etmek zorunda kalıyoruz malesef:nazar:

10. 9 Nisan 2009
  11. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kayınvaliden misafir..
    neden kırıcı oluyorsunuz ki?
    tamam önerilerini mantıklı bulmayabilirsiniz
    ama o da heralde sizin eşinizi o yöntemlerl büyütmüş..
    eminim ki en iyisi neyse onu istiyordur sizin için..
    bunu bir arada kalma gibi düşünme
    size değer vermiş gelmiş kadın..ne de olsa gidecek...
    eşinizin yerinde olsam bende annemin önerilerini dikkate almayan ve bu şekilde davranan
    eşime pek sıcak bakamazdım..sevgilerimle..

12. 9 Nisan 2009
  13. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim, seni o kadar iyi anlıyorumki.
    maalesef kayınvalideler doğumdan sonra bir acayip oluyorlar, özellikle erkek doğurduysan.
    Bende şu günlerde eşime çok çok kırgınım aynı meseleden dolayı.
    Umarım hatalarını anlarlar.

14. 9 Nisan 2009
  15. Gardenia

Gardenia Bana kırmızı çok yakışıyorr :)) Üye

Beğenildi:
    496
    Ödül Puanları:
    153
    canım sen şu an hiç kendini strese sokma kayınvaldene gelince aynısı bende de var ama benimkine ben hamileyken dedim ben koca karı şeylerini istemem hurafelere de inanmadığımı çok iyi bilir ama o yinede yapcanı yapmaya çalıştı benim en büyük şansım eşim o hep benden önce söyledi o yüzden ben rahattım açık açık konuş eşinle kayınvaldenede söyle tavrını koy bunda alınıcakta kırılıcakta bişey yok o senin canın tabikide kendi istediğin gibi bakıcaksın onların zamanında o yöntemler varmış şimdi devir değişti heralde kocanda anlar senin haklı olduğunu

16. 9 Nisan 2009
  17. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bir kere sen daha lohusasın,hiç kimse üzmemeli seni,süt veriyorsan sütün bile kesilir.:1no2:
    Bu davranışların altında tipik kayınvalide tavrı var,yani kimi zaman kıskançlık,kimi zaman her şeyi en iyi ben bilirim edası ki bu da aslında kıskançlığın bir parçası...:kızgın:
    Bir de bir tavsiye,kayınvalidenin verdiği akılları kulak ardı etme,ama et aslında,anladın sen onu yerimseniben
    O da belki de iyi niyetinden yapıyordur diycem ama iyi niyetli birisi tutup gelinini oğluna şikayet etmez.kötükedihüso
    Annelik zor,bir o kadar da güzel,ilk zamanlarda bebeğe alışmak için ayrı bir çaba sarfederken bir de kayınvalideyle uğraşmak pek hoş olmasa gerek:teselli:
    Allah kolaylık versin,sen bebişini kokla onlara kızdığın zaman,cennete gitmiş gelmiş gibi olursuna.s

18. 9 Nisan 2009
  19. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    amaaaaaaannn al birini vur birineee :jeyyar: heppsi aynı bu kayganaların.
    benimde vardı bi tane ama her gün kavga hergün gürültüüü ohh evime geldim kurtuldum sonunda. sositososito kulak ardı et canım.dinliyomus gibi yap.tamam de ama salla :eek: ben öyle yaptım ama genede yaranamadımmmmmmmmmm.kötükedihüso